Cash App ve Chivo, Lightning ödeme hacmini %400 artırmaya yardımcı oluyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Yeni bir rapor, Lightning Network’ün dijital varlıkları dünya çapında hızlı ve verimli bir şekilde aktarmanın bir yolu olarak popülaritesinin nasıl arttığını vurguluyor.

CNBC bugün Polonya’da sığınak arayan Ukraynalı bir mülteci olan Alena Vorobiova’nın hikayesini anlattı. Vorobiova, Miami’den 100 $ değerinde Bitcoin transfer etmek için Lightning’i kullandı ve daha sonra eşdeğer Polonya para biriminde bir ATM’den çekildi – hepsi üç dakika içinde.

Bitcoin için Katman 2 ölçeklendirme çözümünün geçen yıl ödeme hacminde %410 arttığını gören bu tür düşük maliyetli, yüksek hızlı işlem.

Arcane Research tarafından yayınlanan rapora göre, geçtiğimiz yıl Lightning Network üzerinde gerçekleşen ödemelerin sayısı iki katına çıkarken, bu ödemelerin toplam değeri dört katına çıktı.

Rapor, Lightning Network’ün benimsenmesini ölçmek için kullanılan yaygın olarak belirtilen genel ölçümlerin (en yaygın olarak toplam değer kilitli (TVL)), özel kanalları ve görünmez düğümleri saymadıkları için ağın boyutunu hafife aldığı konusunda uyardı. Ek olarak, metrikler gerçek dünyadaki Lightning Network kullanımını yansıtmazken, ödeme hacmine açıkça bakmak, gerçek Lightning’in benimsenmesinin daha net bir resmini çiziyor.

Ödemelerdeki artışın kısmi bir açıklaması, Lightning Network’e son zamanlarda erişim kazanan kullanıcı sayısındaki muazzam artışa borçludur. Bu, El Salvador’un Chivo Cüzdanı ve ABD merkezli ödeme uygulaması CashApp gibi uygulamalar aracılığıyla gerçekleşir.

Yıldırım Durumu Vol. 2 Rapor: Gizemli Araştırma

Arcane, Ağustos 2021’de yaklaşık 100.000 kullanıcının Lightning ödemelerine erişimi olduğunu tahmin ediyordu. Bu yılın Mart ayına kadar 80 milyondan fazla kişi Lightning Network’te ödemelere erişme olanağına sahip oldu ve bu da büyük bir potansiyel kullanıcı tabanı olduğunu gösteriyor.

Rapor, tüm ödemelerin kabaca %50’sinin bireyler arasındaki doğrudan işlemlerden – Eşler Arası (P2P) işlemlerden geldiğini buldu. Ödeme değerinin yaklaşık üçte biri döviz çekimlerinden ve mevduatlardan gelirken, kalan %20’si bir tür satıcı aracılığıyla yapılan satın alımlardan geldi.

İlişkili: BTC ödemelerinin eklenmesiyle Shopify satıcılarını yıldırım çarpması

Bitcoin orijinal olarak bir elektronik nakit sistemi olarak tasarlanmasına rağmen – Bitcoin ağlarının işlemleri çözmedeki yavaşlığı, 2. katman çözümlerine yol açtı. Lightning Network, daha hızlı ve daha ucuz BTC işlemleri sağlamak için Mart 2018’de başlatıldı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!