Cardano’nun Vasil hard fork teklifi sunuldu: Geri sayım başladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Cardano Blockchain geliştiricisi Input Output Hong Kong (IOHK), Cardano test ağını hard forklamak için güncellenmiş bir teklif sunarak ağın Vasil ana ağ yükseltmesi için geri sayımı başlattı.

Vasil yükseltmesinin, IOHK ile blok zincirine “önemli performans ve yetenek yükseltmeleri” getirmesi planlanıyor. tarif etmek fork, geliştiriciler için daha yüksek verim, geliştirilmiş komut dosyası performansı ve daha düşük maliyetler sağlayan “bugüne kadarki en büyük ve en iyi yükseltme” olarak kabul edilir.

Ekibin işaret ettiği en önemli güncellemelerden biri, blok zincirlerin merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) için ölçeklenebilirliğini iyileştirmeyi amaçlayan difüzyon boru hattının uygulanmasıdır.

Güncelleme, tam doğrulama olmadan iletilebildiklerinden daha hızlı blok oluşturmaya olanak tanır.

Her şey yolunda giderse, test ağına yükseltme 3 Temmuz’da gerçekleşecek ve ana ağ yükseltmesinin kabaca Temmuz ayının sonunda yapılması planlanıyor. Cardano topluluğu, test ağında uygulamaları test etmek ve yükseltmek için zaman tanımak için en az dört hafta talep etti. IOHK, ana ağ için hard forkun “herkes rahat ve hazır olduğunda” gerçekleşeceğini söyledi.

Cardano ana ağ yükseltmesinin daha önce Çarşamba günü gerçekleşmesi gerekiyordu, ancak birkaç olağanüstü hata nedeniyle 22 Haziran’da bir ay ertelendi. IOHK, projeyi “üstlendiğimiz en karmaşık çalışma programı” olarak nitelendirdi.

IOHK’nın “öncelikli kaygısı”, yükseltmenin “güvenli ve güvenli” bir şekilde yönetilmesini sağlamaktır. Vasil düğümünün testnet ağının bloklarının %75’inden fazlasını oluşturduğunu bildiriyor ve “güvenli bir şekilde ilerlemek için iyi bir zincir yoğunluğu” olduğuna inanıyor.

Blok zincirine yapılan son önemli yükseltme, Eylül 2021’de, Cardano için özel olarak oluşturulmuş bir akıllı sözleşme geliştirme dili olan Plutus komut dosyalarını kullanarak uzun zamandır beklenen akıllı sözleşme işlevselliğini getiren Alonzo sert çatalıyla yapıldı.

DefiLlama’ya göre Cardano’nun hala yalnızca 11 DApp’i olduğu için yükseltme, yaygın olarak bir hayal kırıklığı olarak kabul edildi. Cardano’nun kurucu ortağı Charles Hoskinson, daha önce 2021 yılına kadar Cardano’da “binlerce DApp” olacağını tahmin etmişti ve geliştiricilerin projelerini başlatmak için Vasil yükseltmesini beklediğine inanıyor.

Vasil düğümü, Aralık 2021’de pulmoner emboli teşhisi konduktan sonra vefat eden bir sanatçı ve Cardano topluluğu üyesi ve büyükelçisi Vasil Stoyanov Dabov’un onuruna verildi.

İlişkili: Cardano’nun Temmuz ayı hard forku, ADA fiyatının %60 düşmesini önleyebilir mi?

Cardano, bir hisse kanıtı (PoS) blok zinciridir ve daha iyi ölçeklenebilirlik, saniye başına işlem ve daha düşük ücretler sağlayarak Ethereum’u yenmeyi amaçlayan “Ethereum Killer” olarak lanse edilir.

Reklam Alanı

CoinGecko’dan alınan verilere göre, şu anda yerel kripto para Cardano (ADA), Eylül 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi 3,00 dolardan %85 düşüşle yaklaşık 0,45 dolar fiyatla 15.7 milyar dolarlık piyasa değeriyle sekizinci sırada yer alıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!