Cardano 1 dolardan başlamaya hazır mı? Haziran ayının sert çatalı FOMO, ADA fiyatını haftalık en yüksek seviyelere çıkardı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Cardano (ADA) arasında en iyi performans gösterenler arasında yer aldı. Tüccarlar, blok zincirinin akıllı sözleşme yeteneklerini geliştirmeyi vaat eden önemli bir yükseltmeyi değerlendirirken, 6 Haziran’da en iyi kripto para birimleri.

Vasil sert çatal FOMO

dublajlı “Vasil,” sözde hard fork etkinliği geçici olarak 29 Haziran 2022’de gerçekleşecek. Bu yükseltmeyi çevreleyen coşkunun bir sonucu olarak, tüccarlar ADA’nın yukarı yönlü beklentileri hakkında daha fazla spekülasyon yapmaya başladılar ve bu da ADA’nın diğer üst sıralardan daha iyi performans göstermesine neden oldu. dijital varlıklar.

Örneğin, ADA’nın fiyatı, aynı gün en büyük rakibi Ether’in (ETH) %6’lık kazancına kıyasla 6 Haziran’da %14’ün üzerinde artışla 0,64 $’a yükseldi.

Cardano’nun fiyat geçmişi de, hard fork olaylarına yol açan günlerde tüccarlar arasında benzer öforik davranışlar gösteriyor. Örneğin, “Eylül 2021’de Cardano ağına akıllı sözleşme işlevleri getiren Alonzo” yükseltmesi, aşağıda gösterildiği gibi %200 artı ADA fiyat rallisinden önce geldi.

ADA/USD günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Benzer şekilde, Cardano’nun Mart 2021’deki “Mary” hard forku, ADA’nın %1,600 artı fiyat patlamasından önce geldi.

ADA boğa tuzakları

Hard fork olaylarına yol açan önceki fiyat artışları da genişleyen bir makro ortamda gerçekleşti. O zamanlar faiz oranları sıfıra yakındı ve Federal Rezerv her ay 120 milyar dolar değerinde devlet tahvili satın alıyordu.

Ancak şu anda, ABD merkez bankası, sürekli olarak yüksek enflasyona tanık olduktan sonra şahinleşti. Bu nedenle, birçok analist, hisse senetleri ve kriptolar da dahil olmak üzere daha riskli varlıkları satın almak için artık daha az ABD doları likiditesi olduğunu savunuyor.

Cardano’da ADA işlemleri, Eylül 2021’deki zirvesi olan 3.16$’dan neredeyse %80 daha düşükken, Fed’in sıkılaştırmasının baskısı altında sarsıldı. Daha geniş olan aşağı yönlü hareket, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi önemli sıçramalar da içeriyor.

Cardano 1 dolardan başlamaya hazır mı? Haziran ayının sert çatalı FOMO, ADA fiyatını haftalık en yüksek seviyelere çıkardı
Devam eden ayı piyasasında fiyat artışlarını gösteren ADA/USD günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

ADA fiyatı 1 dolara mı?

Teknik açıdan, ADA şimdi düşen bir trend çizgisi ve 0,66 $ civarında 50 günlük üstel hareketli ortalamasını (50 günlük EMA; kırmızı dalga) ve 0,62 $ civarında yatay bir trend çizgisini (boyun çizgisi) içeren bir direnç izdihamını test ediyor. “çift dip” deseni olun.

Reklam Alanı
Cardano 1 dolardan başlamaya hazır mı? Haziran ayının sert çatalı FOMO, ADA fiyatını haftalık en yüksek seviyelere çıkardı
‘Çifte dip’ kurulum içeren ADA/USD günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Direnç birleşiminin üzerinde bir kırılma, çift dip kırılmasını tetikleyebilir.

İlişkili: Yönetim altındaki kripto fonları, Temmuz 2021’den bu yana görülmeyen bir düşük seviyeye düştü

Teknik analizin bir kuralı olarak, tüccarlar, dip seviyeler ile boyun çizgisi arasındaki mesafeyi kırılma noktasına ekleyerek çift dip kırılma hedefini ölçer. Bu, Haziran ayı fiyatına göre yaklaşık %40 artışla ve muhtemelen Vasil yükseltmesinden önce 0,87 $’lık bir Haziran hedefi gösteriyor.

Bir takip rallisi, ADA’nın bir kırılma veya geri çekilme için 200 günlük üstel hareketli ortalamasını (200 günlük EMA; mavi dalga) 1 $ civarında test ettiğini de görebilir. Bununla birlikte, geçerli makro riskler göz önüne alındığında, bir geri çekilme daha olası görünüyor.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!