Çalınan 1 milyon dolarlık sözleşmede kendi kendini yok edecek şekilde bırakır

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Merkezi olmayan finans (DeFi) istismarları arasında nadir görülen bir gülünç beceriksizlikte, bir saldırgan bitiş çizgisinde soygununu becerdi ve arkasında 1 milyon dolardan fazla çalıntı kripto bıraktı.

Perşembe günü UTC saat 8:00’den hemen sonra, blockchain güvenlik ve analitik firması BlockSec paylaşılan Kendisini “merkezi olmayan finansal entegre ekosistem” olarak şekillendiren Zeed adlı az bilinen bir DeFi borç verme protokolüne yönelik bir saldırı tespit etmişti.

Saldırgan, protokolün ödülleri dağıtma biçimindeki bir güvenlik açığından yararlanarak, daha sonra satılacak olan fazladan jeton basmalarına izin verdi. çöküyor fiyat sıfır, ancak sömürücü için net 1 milyon doların biraz üzerinde.

Blockchain analitik firması PeckShield, çalınan kripto paranın, bulunan istismarı otomatik ve hızlı bir şekilde yürüten akıllı bir sözleşme olan bir “saldırı sözleşmesine” aktarıldığını kaydetti.

Ancak saldırgan görünüşe göre başarılı soygundan o kadar heyecanlanmıştı ki, kendi kendini imha etmeye ayarlamadan önce saldırı kontratlarından 1 milyon doların üzerinde çalıntı kriptoyu transfer etmeyi unuttular ve fonların asla taşınamayacağından kalıcı ve geri döndürülemez bir şekilde emin oldular.

Saldırı sözleşmesi adresini görüntülemek için bir blok zinciri tarayıcısı kullanmak, 1.041.237.57 ABD Doları değerindeki BSC-USD Binance-Peg jetonunun sonsuza kadar sözleşmede kaldığını gösteriyor. Sözleşmenin başarılı bir şekilde kendi kendini imha etmesi, Perşembe günü saat 07:15 UTC’de onaylandı.

İlişkili: Gerçek mi yoksa kurgu mu? Popüler eski hacker BTC’de 7 milyar dolara sahip olduğunu iddia ediyor

Polygon korsanının, Ağustos 2021’de protokolden 612 milyon dolar çaldıktan sonra Ether (ETH) işlemlerinde gömülü mesajları kullanarak Bana Her Şeyi Sor’dan bu yana yaşanan en tuhaf olaylardan biri. ” ve “zincirler arası hackleme sıcak” diye düşündü.

Reklam Alanı

Bu son saldırı, çalınan miktarla ilgili olarak daha küçük bir uçta ve diğer DeFi protokolü korsanları, saldırganların 600 milyon doların üzerinde para kazandığı son Ronin köprü hackinde olduğu gibi, yüz milyonlarca kişinin sifonla çekildiğini gördü.

Diğer kayda değer DeFi istismarları arasında, Ocak ayında Qubit Finance’ten çalınan ve saldırganların protokolü teminat yatırdıklarına inandırarak köprülü kriptoyu temsil eden bir varlığı basmalarına izin verdiği 80 milyon dolarlık kripto para bulunuyor.

DeFi pazarı Deus Finance, Mart ayında bilgisayar korsanlarının bir çift stablecoin’in fiyat akışını manipüle ederek kullanıcı fonlarının iflasına yol açarak bilgisayar korsanlarını 3 milyon doların üzerinde netleştirdiğinde istismar edildi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!