California valisi, ABD Başkanı’nın düzenleyici çabaları üzerine blok zinciri yürütme emri çıkardı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kaliforniya valisi Gavin Newsom, federal hükümet ile ABD eyaleti arasındaki blok zinciri için düzenleyici bir çerçeveyi uyumlu hale getirmenin yanı sıra alanda yeniliği teşvik etmeyi amaçlayan bir yürütme emri imzaladı.

Çarşamba günü yapılan bir duyuruda, Kaliforniya valiliği N-9-22 yürütme emri ve Kaliforniya Tüketici Mali Koruma Yasası’nın devletin Web3’te ve blok zinciri ve blok zinciri dahil olmak üzere kripto alanında “şirketler için şeffaf ve tutarlı bir iş ortamı” yaratmasına izin vereceğini söyledi. finansal teknoloji firmaları. Talimata göre, Kaliforniya eyalet hükümetinin, ABD Başkanı Joe Biden’in Mart ayında imzalanan dijital varlıklarla ilgili yürütme emrinde belirtilenle eş zamanlı olarak kripto varlıklara düzenleyici bir yaklaşım oluşturması gerekecek.

Spesifik olarak, talimat uyarınca, California Valiliği İş ve Ekonomik Kalkınma Ofisi, paydaşlardan geri bildirim almak için İş, Tüketici Hizmetleri ve Konut Ajansı ve Mali Koruma ve Yenilik Departmanı veya DFPI ile koordineli olacaktır. Devlet Operasyonları Ajansı, halk için blok zinciri teknolojisinin kullanım durumlarını araştırırken, DFPI devlet için kriptoya düzenleyici bir yaklaşım oluşturacaktır. Ayrıca, Valinin Ortaöğretim Sonrası Eğitim Konseyi, araştırma ve işgücü boru hatları için fırsatları belirlemekten sorumlu olacaktır.

Vali, “Kaliforniya küresel bir inovasyon merkezi ve biz bu gelişen teknolojiyle – sorumlu inovasyonu teşvik ederek, tüketicileri koruyarak ve bu teknolojiyi kamu yararına kullanarak – başarı için devleti kuruyoruz” dedi. “Hükümet çoğu zaman teknolojik gelişmelerin gerisinde kalıyor, bu yüzden bu konuda eğrinin önüne geçiyoruz, tüketicilerin ve işletmelerin gelişmesine izin verecek temeli atıyoruz.”

Valinin emir için öncelikleri arasında, devlet kurumlarının federal düzeydekilerle koordineli olması ve “kamuya hizmet eden ve ortaya çıkan ihtiyaçları ele almak için blok zincir teknolojilerini dağıtma fırsatlarını” araştırmak da dahil olmak üzere dijital varlık alanındaki düzenleyici netliği ele almak vardı. DFPI’nin kripto düzenlemeleri hakkında kamuoyundan yorum istemek için 30 günü varken, eyalet hükümetinin emirle ilgili federal bir raporun yayınlanmasından itibaren valiliğe ilerleme hakkında rapor vermek için 60 günü var.

İlişkili: ABD’li milletvekilleri ve Fed başkanı, Rusya yaptırımlarının ardından kripto düzenlemesi için baskı yapıyor

Yürütme emri, Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren kripto ve blok zinciri firmaları için tutarlı bir düzenleyici çerçeve eksikliğinin bir başka örneğiydi. Başkan Biden’ın yürütme emri bu sorunların bazılarını ele almaya çalışırken, eyalet düzeyindeki milletvekilleri de görünüşte federal gözetim eksikliğinden dolayı harekete geçti. Şubat ayında New Hampshire Valisi Chris Sununu, kriptoyu incelemek için bir komisyon kuran bir yürütme emri yayınladı. New York eyaletinde faaliyet gösteren kripto firmalarının 2015’ten beri BitLicense almaları gerekiyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!