Büyük kripto firmalarının, ayı piyasasının ortasında personelinin %10’a kadar kesintiye uğradığı bildiriliyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşler tarafından kurulan bir kripto para ticaret platformu olan Gemini, olumsuz piyasa koşulları nedeniyle çalışanlarının önemli bir bölümünü işten çıkaran en son endüstri firması oldu.

Winklevoss’un kripto işletmesi Gemini Trust’ın, Bloomberg’in bildirdiği gibi, 2 Haziran’da çalışanlara bir bildiride, devam eden ayı kripto piyasasının ortasında çalışanlarının %10’unu kestiği bildirildi.

Kardeşler, ilk büyük personel kesintisinin bir parçası olarak, Gemini’nin firmanın misyonu için “kritik” olan ürünlere yeniden odaklanacağını ve “çalkantılı piyasa koşullarının” “bir süre daha devam edeceğini” de sözlerine ekledi. Bildiride şöyle yazıyor:

“Şu anda bulunduğumuz yer, durgunluk dönemine giren daralma aşamasında – endüstrimizin “kripto kışı” olarak adlandırdığı şey. […] Tüm bunlar, mevcut makroekonomik ve jeopolitik kargaşa ile daha da karmaşık hale geldi. Biz yalnız değiliz.”

Yeni rapor, bir dizi büyük endüstri şirketinin bazı çalışanlarını işten çıkarmasından veya yeni işe alımları beklemeye almasından sonra geliyor. Mayıs ayının ortasında, Coinbase borsası, planlandığı gibi çalışmaya devam etmesini sağlamak için işe alımları yavaşlatacağını ve çalışan sayısını yeniden değerlendireceğini resmen açıkladı.

Daha önce, büyük kripto dostu ticaret platformu Robinhood, iş gücünün %9’unu işten çıkarmıştı. İşten çıkarmalar, Robinhood’un HOOD hissesinin kripto piyasalarında uzun vadeli bir ayı piyasasının bir parçası olarak tüm zamanların en düşük seviyelerine dokunmasıyla geldi.

Bitcoin (BTC) gibi büyük kripto pazarları tarihsel olarak döngüler halinde hareket ettiğinden ve büyük ayı pazarları daha büyük kazançlardan önce geldiğinden, en son kripto endüstrisindeki işten çıkarmalar sektör için hiçbir şekilde yeni değil. 2018’de büyük bir kripto ayı piyasasının ortasında, ConsenSys gibi bazı endüstri firmalarının iş gücünün %60’ını işten çıkardıkları ve sonrasında 600 çalışanı işe almayı planladıkları bildirildi.

İlişkili: Teknoloji endüstrisindeki kesintilere rağmen kripto iş piyasası ayakta duruyor

Bazı kaynaklara göre kripto iş piyasasının mevcut koşulları çok da iç karartıcı görünmüyor. FTX kripto borsası sözcüsü Cointelegraph’a, şirketin küresel borsadaki mevcut 175 çalışanından veya FTX ABD’deki 75 çalışanından herhangi birini kesmediğini ve işten çıkarmayı planlamadığını söyledi.

Bitcoin etkileyicisi Anthony Pompliano’nun kripto işe alım web sitesine göre, kripto ve blok zinciri endüstrisindeki yöneticiler, PompCryptoJobs web sitesi yazı yazarken yaklaşık 600 açık pozisyonu listeleyerek hala insanları işe almak istiyor. Büyük küresel kripto borsası Binance, resmi iş ilanları web sitesine göre yaklaşık 1.000 çalışanı işe almak istiyor.

Gemini, Cointelegraph’ın yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!