Büyük Güney Koreli telekom şirketi, kripto ve NFT’ler için blockchain cüzdanı başlatmayı planlıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Güney Koreli telekomünikasyon devi SK Telecom, diğer blok zinciri firmalarıyla kripto para birimlerini, değiştirilemez tokenleri ve dijital kimlik bilgilerini destekleyebilecek bir dijital cüzdan geliştirmeyi amaçlayan ortak bir anlaşma imzaladı.

Pazartesi günü yapılan bir duyuruda SK Telecom, blockchain kolunun bir Web3 cüzdanı geliştirmek ve işletmek için AhnLab Blockchain Company ve Atomix Lab ile işbirliği yapacağını söyledi. Firmaya göre, dijital varlıkları depolayabilmenin yanı sıra üyelikler ve sertifikalar da dahil olmak üzere kimlik bilgilerini doğrulamak için Soulbound Tokens veya SBT’ler kullanacak.

Atomix Lab, blockchain cüzdanı için güvenli çok taraflı hesaplama şifrelemesi kullanacak, bu sürenin ardından firma teknik destek için açık kalacak, SK Telecom ve AhnLab Blockchain Company ise “operasyonu devralacak.” Atomix Lab CEO’su Woo-Hyun Jung’a göre, “blok zinciri ekosisteminin genişlemesinin önündeki en büyük engel kişisel cüzdan” ve proje güvenlik ve rahatlığı dengelemeyi planlıyor.

Güney Kore’deki en büyük mobil operatörlerden biri olan SK Telecom, kullanıcı dostu bir kripto cüzdanı tanıtıyor ve ülkede benimsenme üzerinde etkileri olabilir. Aralık 2021 itibariyle, Güney Kore’de yaklaşık 30 milyon kişinin SK Telecom aracılığıyla mobil aboneliği var – toplam nüfusun yaklaşık %58’i. 2020’de şirket, pandemi sırasında sertifikaları ele almayı amaçlayan blockchain destekli dijital sertifika depolaması için bir cüzdan da başlattı.

İlişkili: Güney Kore kripto soruşturmalarını ve düzenlemelerini hızlandırıyor

Terraform Labs’ın Güney Kore merkezli merkezi, TerraUSD’nin (UST) – şimdi TerraUSD Classic (USTC) – ABD dolarından ve Terra’nın (LUNA) fiyatından aşağı çekilmesinin ardından, Mayıs ayından bu yana kripto pazarındaki düşüşle ilgili tartışmaların merkezinde yer alıyor. Terra Classic (LUNC) — önemli ölçüde düşüyor. Kurucu ortak ve CEO Do Kwon, Mayıs ayında Terra ağını yeni bir zincirle yeniden başlattı, ancak aynı zamanda Güney Koreli düzenleyiciler ve yetkililerden gelen soruşturmalarla karşı karşıya kaldığı bildirildi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!