Bu DeFi ürünü sayesinde değişken faiz oranları geçmişte kalabilir

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Geleneksel finans piyasasına (TradFi) sabit oranlı krediler hakimdir. Ancak, merkezi olmayan finans (DeFi) alanında güvenilir bir çözüm henüz ortaya çıkmadı. TradFi portföy yöneticilerini DeFi endüstrisine getirmek için sabit oranlar sorununun çözülmesi gerekiyor.

Birçok DeFi platformu sabit faiz oranları sunduğunu iddia ediyor, ancak gerçekte varlıklar o kadar değişken ki, tek haneli rakamlardan çift haneli rakamlara veya tam tersi şekilde dalgalanabiliyorlar. Bu oynaklık, kişinin borç veren veya alan olduğuna bakılmaksızın, güvenilir uzun vadeli kazançları garanti etmeyi veya kaldıracı kontrol etmeyi neredeyse imkansız hale getirir. Bir DeFi protokolü olan iGain IRS (Faiz Oranı Synth) bunu çözmeyi hedefliyor.

Gerçek bir çözüm sağlamak

Mevcut DeFi alanı, sıfır kuponlu tahviller ve getiri yeniden dağıtımı gibi birkaç faiz oranı çözümü sunuyor, ancak bunlar düşünüldüğü kadar verimli değiller. iGain IRS bunun yerine faiz oranlarına odaklanan bir türev platformu inşa ediyor.

iGain IRS ile kullanıcılar, sırasıyla sabit gelirlerini güvence altına almak veya maliyetlerini sınırlamak için karşılık gelen miktarda uzun veya kısa jetonla herhangi bir varlığı ödünç alabilir veya ödünç verebilir. Platform ayrıca, borç almadan veya borç vermeden basitçe uzun veya kısa faiz imkanı sağlayarak, tüccarlara ekonomik belirsizlikten veya ayı piyasalarından kâr etme yöntemi sunar.

iGain IRS’nin borç verenleri, piyasanın faiz oranlarını kısaltmak için kısa jetonlar satın alabilir. Tersine, borçlular uzun vadeli maliyetlerini sınırlamak için uzun jetonlar satın alabilirler. Oradan, iGain IRS, kullanıcıları için kapsamlı bir ödünç verme ve ödünç alma platformu sunar. Herkes platform içinden stabilcoin ödünç verebilir veya ödünç alabilir veya işlem ücreti kazanmak için çeşitli havuzlarda likidite sağlayabilir.

Platform şu anda USDC, USDT ve DAI sabit paralarını desteklemektedir. Protokol, DeFi platformu Aave’ye (AAVE) bağlıdır, ancak Yearn.Finance (YFI) ile uyumluluk da bu yıl geliyor.

iGain IRS, son üç ayda 50 milyon dolarlık nominal değer ticareti ile o kadar popüler oldu ki, Polygon onu daha fazla gelişmeyi finanse etmek ve büyümesini hızlandırmak için bir hibe ile bile ödüllendirdi.

igain irs hakkında daha fazla bilgi burada

iGain IRS, iGain takma adı altındaki bir dizi platformdan sadece biridir. iGain, herkesin herhangi bir tür DeFi metrik oynaklığını uzun veya kısa devre yapmasını sağlayan bir platformdur. Örneğin, iGain mantrasının arkasındaki merkezi olmayan özerk kuruluş (DAO) olan Hakka Finance, kullanıcıların kalıcı kayıplara karşı korunmaları için iGain IG’yi de başlattı. Platform şu anda kullanıcıların kendi seçtikleri DeFi metrik oynaklığına karşı korunmaları için özelleştirilebilecek bir özellik geliştiriyor.

Resim: iGain IRS’de işlem gören varlıkların kavramsal değeri. iGain IRS’nin izniyle

Faiz odaklı bir ekosistem

Hakka Finance, geleneksel finanstaki yatırım bankalarına benzer bir amaca yalnızca DeFi ile hizmet etmeyi uman bir DAO tarafından desteklenen bütün bir ekosistemdir.

Lucien Lee, “Bir borç verme piyasasını sıfırdan yeniden inşa etmek yerine, Aave’nin üzerine inşa etmeyi seçtik. DeFi’nin çekiciliğinin, protokollerin önemli ağ efektleri oluşturmak ve TradFi devlerine ortaklaşa meydan okumak için bir araya gelmesine izin veren birleştirilebilirliği olduğuna inanıyoruz.” , Hakka Finans CEO’su, hisseleri.

Reklam Alanı

Hakka Finance, iGain IRS platformunu genişletirken, tekliflerini daha da fazla finansal kavramı kapsayacak şekilde genişletmeyi ve sonunda kullanıcıların kendi iGain sürümlerini oluşturmalarına izin vermeyi umuyor.

Sorumluluk Reddi Cointelegraph, bu sayfadaki hiçbir içeriği veya ürünü onaylamamaktadır. Size elde edebileceğimiz tüm önemli bilgileri sağlamayı amaçlamakla birlikte, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalı ve kararlarının tüm sorumluluğunu taşımalıdır ve bu makale yatırım tavsiyesi olarak kabul edilemez.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!