BTC, NOKTA, XMR, APE, KEK

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Bitcoin (BTC) ve birkaç altcoin, hafta sonu boyunca dar bir aralıkta işlem görüyor ve bu da yatırımcıların bir sonraki yönlü hareket konusunda kararsız olduğunu gösteriyor. Yatırımcılar, Bitcoin son birkaç gün içinde S&P 500 ile sıkı bir şekilde ilişkili olduğundan, büyük yönlü bahisler yapmadan önce Wall Street’in açılmasını bekliyor olabilir.

22 Nisan’da ABD hisse senedi piyasalarında yaşanan keskin düşüş, yatırımcıların merkez bankalarının şahin duruşu konusunda giderek daha gergin olduklarını gösteriyor. Piyasa, ABD Merkez Bankası’nın 2022’de 250 baz puanlık faiz artırımı yapmasını bekliyor. Ayrıca, bir Reuters kaynağına göre Avrupa Merkez Bankası’nın 2011’den bu yana ilk kez faiz artırması bekleniyor.

Kripto piyasası verilerinin günlük görünümü. Kaynak: madeni para360

Coinglass verileri, kripto türev borsalarındaki fonlama oranlarının hafta sonu boyunca negatif kaldığını ve düşüş eğilimine işaret ettiğini gösterdi. Bir toparlanmanın sürdürülememesi, Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksini “aşırı korku” bölgesine geri çekti.

Bitcoin daha düşük seviyelerde güçlü alımları çekebilir mi? Bu olursa, belirli altcoinler yukarı yönde daha iyi performans gösterebilir. Olumlu bir grafik yapısı gösteren ilk 5 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

BTC/USDT

Bitcoin, 22 Nisan’da psikolojik desteğin 40.000 doların altına düştü, ancak ayılar bu avantajı geliştiremedi. 23 Nisan ve 24 Nisan’daki ardışık gün içi şamdan formasyonları, boğalar ve ayılar arasında kararsızlığa işaret ediyor.

BTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

41.150$’lık 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) aşağı doğru eğimli ve göreceli güç endeksi (RSI) negatif bölgede, bu da satıcıların hafif bir avantajı olduğunu gösteriyor. Ayılar batar ve fiyatı 39.000 doların altında tutarsa, BTC/Tether (USDT) çifti yükselen kanalın destek hattına düşebilir. Boğaların bu seviyeyi güçlü bir şekilde savunması bekleniyor.

Fiyat destek hattından zorla çıkarsa, daha düşük seviyelerde güçlü talebi gösterecektir. Boğaların, düzeltmenin sona erebileceğini belirtmek için fiyatı 41.993 dolar olan 50 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) üzerine itmesi ve sürdürmesi gerekecek. Parite daha sonra 47.828 dolarlık 200 günlük SMA’ya bir ralli girişiminde bulunabilir.

Alternatif olarak, fiyat kanalın altına düşerse, satış daha da yoğunlaşabilir ve parite 34.322$’a ve daha sonra 32.917$’a düşebilir.

BTC/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, fiyatın 39,177 dolar ile 39,980 dolar arasında dar bir aralıkta kaldığını gösteriyor. Bu, ayıların 40.000 dolar seviyesini dirence çevirmeye çalıştığını gösteriyor. Negatif bölgedeki aşağı eğimli 20-EMA ve RSI, en az direnç yolunun aşağı yönde olduğunu gösteriyor.

Fiyat 39.177 doların altına düşerse parite 38,536 dolara düşebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanış, 37.000$’a düşüş için kapıları açabilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 50-SMA’nın üzerine çıkarsa, yükseliş momentumu artabilir ve parite 200-SMA’ya yükselebilir.

NOKTA/USDT

Polkadot (DOT), son birkaç gündür genel direncin yakınında 19 dolardan işlem görüyor. Bu, ayıların seviyeyi başarıyla koruduğunu gösteriyor, ancak küçük bir pozitif, boğaların satıcılara fazla yer bırakmamış olması.

DOT/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Marjinal olarak düşüş gösteren 20 günlük 19 dolarlık EMA ve negatif bölgedeki RSI, ayıların hafif bir avantajı olduğunu gösteriyor. Fiyat düşer ve 18 doların altına düşerse, 16 dolardaki güçlü desteğe düşme olasılığı artar.

Reklam Alanı

Tersine, boğalar fiyatı 50 günlük 19 dolarlık SMA’nın üzerine çıkarsa, yükseliş momentumu artabilir ve DOT/USDT çifti 23 dolarda genel dirence yükselebilir. Ayıların bu seviyede güçlü bir savunma yapması bekleniyor.

DOT/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, bir mola ile tamamlanacak ve 18 doların altında kapanacak olan azalan bir üçgen deseninin oluşumunu gösteriyor. Bu olursa, parite 17 dolara ve daha sonra 16 dolara düşebilir.

Tersine, fiyat mevcut seviyeden yükselir ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, düşüş kurulumunu geçersiz kılabilir. Bu, alımları çekebilir ve parite 200-SMA’ya yükselebilir.

Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, alıcılar için avantaj sağlayabilir. Parite daha sonra 23 dolara yükselmeye çalışabilir.

XMR/USDT

Monero (XMR) yukarı yönlü bir harekette düzeltme yapıyor. Fiyat 22 Nisan’da 290 dolardan düştü, bu da ayıların psikolojik seviyenin 300 dolar civarında güçlü bir meydan okuma oluşturduğunu gösteriyor.

XMR/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

XMR/USDT çifti ilk önce güçlü bir destek görevi görmesi muhtemel olan 245 dolarlık 20 günlük EMA’ya düşebilir. Fiyat bu seviyeden güçlü bir şekilde geri dönerse, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterecektir. Parite daha sonra tekrar 300 dolardan genel direncin üzerinde bir kırılma girişiminde bulunabilir. Bu olursa, parite 340 dolara yükselebilir.

Alternatif olarak, fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse, satış yoğunlaşabilir ve parite 50 günlük 215 dolarlık SMA’ya kayabilir.

XMR/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Parite, 50-SMA’nın altına düşerek, kısa vadeli tüccarlar tarafından kar rezervasyonu yapıldığını gösteriyor. Fiyat düşmeye devam ederse ve 250$’ın altına düşerse, satış hızlanabilir ve parite 240$’a ve daha sonra 200-SMA’ya düşebilir.

Herhangi bir toparlanma, 20-EMA’da satışla karşı karşıya kalabilir. Boğalar, düzeltmenin bitebileceğini belirtmek için fiyatı 20-EMA’nın üzerine çıkarmak ve sürdürmek zorunda kalacak. Parite daha sonra 280 dolara ve daha sonra 290 dolara yükselebilir.

İlişkili: Monero ‘düşen takoz’ koparma, %75 ralli için XMR fiyatını konumlandırıyor

maymun/USDT

ApeCoin’in (APE) 19 Nisan’da simetrik üçgen modelinden çıkması, boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığın alıcılar lehinde çözüldüğünü gösteriyor.

APE/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

20 günlük 13.67 dolarlık EMA yükseldi ve RSI, boğaların komuta edildiğini gösteren pozitif bölgede. APE/USDT çiftinin 23 Nisan’da düştüğü yerden 18.44 $’da küçük bir direnç var.

Fiyat mevcut seviyeden yükselirse, boğalar pariteyi 18.44 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, parite 20 dolara ve daha sonra 24 dolara tırmanabilir. Bu olumlu görüş, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse kısa vadede geçersiz olabilir.

APE/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, paritenin 18 dolardan düştüğünü ancak 20-EMA’dan keskin bir şekilde toparlandığını gösteriyor. Bu, duyarlılığın olumlu olduğunu ve tüccarların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Fiyat 17 doların üzerinde kalırsa, boğalar yukarı hareketi sürdürmeye çalışacak.

Yükselen 20-EMA alıcılar için avantaj gösterse de, RSI pozitif momentumun zayıflayabileceğini düşündüren negatif bir ayrışma oluşturdu. Fiyat mevcut seviyeden düşer ve 20-EMA’nın altına düşerse, satış yoğunlaşabilir ve parite 50-SMA’ya doğru kayabilir.

KEK/USDT

PancakeSwap (CAKE) kısa süre önce düşüş trendi çizgisinden sıçradı ve boğaların seviyeyi desteğe çevirdiğini gösterdi. Fiyat 20 günlük EMA’nın üzerine çıktı ve 200 günlük SMA’ya (11.52 $) ulaşmaya çalışıyor.

KEK/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

20 günlük 8,69 dolarlık EMA ve 7,71 dolarlık 50 günlük SMA kademeli olarak yükseliyor ve göreceli güç endeksi pozitif bölgede, bu da boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 200 günlük SMA’nın üzerinde tutar ve sürdürürse, CAKE/USDT çifti 13.50$’a ve daha sonra 15$’a yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat 200 günlük SMA’dan düşerse, ayıların henüz vazgeçmediğini ve rallilerde satış yapmaya devam ettiklerini gösterecek. Parite daha sonra 20 günlük EMA’ya düşebilir. Fiyat bu destekten geri dönerse, 200 günlük SMA’nın üzerinde bir kırılma olasılığını artıracaktır. Bu olumlu görüş, fiyat 50 günlük SMA’nın altına düşerse geçersiz olabilir.

CAKE/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafikteki hareketli ortalamalar yükseldi ve RSI pozitif bölgede, bu da boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden veya 20-EMA’dan yükselirse, alıcılar pariteyi psikolojik seviyenin 10 dolardan yukarı itmeye çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, çift ivme kazanabilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden düşerse, ayılar pariteyi 20-EMA’nın altına çekmeye çalışacaklardır. Bunu yaparlarsa, parite 50-SMA’ya ve daha sonra 200-SMA’ya kayabilir. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanış, ayıların oyuna geri döndüğünü gösterebilir.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!