BTC fiyatı/cüzdan oranı 2013’ü taklit ettiği için Bitcoin 20 bin dolardan ‘ucuz’

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Bir analist, BTC’nin “zorlayıcı” bir risk/ödül oranı sunduğu için, Bitcoin (BTC) 1.130 dolara mal olduğu için bu kadar iyi bir değer olmadı.

Varlık yöneticisi Fidelity Investments’ın küresel makro direktörü Jurrien Timmer, 7 Temmuz’daki bir Twitter ileti dizisinde, basitçe tarif 20.000 $ Bitcoin “ucuz” olarak.

Timmer: “Başka bir deyişle, Bitcoin ucuz”

Kripto piyasalarının bu yıl daha fazla düşüşe maruz kalabileceğine dair korkular devam etse de, bazıları mevcut Bitcoin fiyat seviyelerinin yıllardır görülmeyen türden bir para değeri sunduğuna inanıyor.

Sıfır olmayan adreslerin (pozitif bakiyeye sahip cüzdanlar) karşı BTC fiyatını analiz eden Timmer, BTC/USD’nin 2013 boğa piyasasının zirvesinde olduğu yere geri döndüğü sonucuna vardı.

O sırada BTC/USD, Mt. Gox borsasının çöküşü sayesinde birkaç yıl konsolidasyona girmeden önce yaklaşık 1.130$’a ulaşmayı başardı.

Timmer, “Bitcoin’in değerlemesi için bir tahmin olarak sıfır olmayan milyonlarca adres başına fiyatı kullanıyorum ve aşağıdaki grafik, fiyat yalnızca 2020 seviyelerine geri dönse bile değerlemenin 2013 seviyelerine kadar geri döndüğünü gösteriyor” dedi:

“Başka bir deyişle, Bitcoin ucuz.”

Bitcoin fiyat/ağ oranı, mevcut ayı piyasasına rağmen Bitcoin’in büyümesi söz konusu olduğunda tek cesaret verici işaret değil. Timmer, Bitcoin’in benimsenmesinin hala internetin yükselişini yansıttığını ve büyüme döngüleri söz konusu olduğunda Bitcoin ağının “sağlam göründüğünü” ekledi.

Fiyat/ağ oranı söz konusu olduğunda, sağlam yatırım potansiyeli belirtileri gösteren sadece Bitcoin değildir.

“Bitcoin ucuzsa, belki de Ethereum daha ucuzdur” diye yazdı:

“ETH, BTC’nin dört yıl önce olduğu yerdeyse, aşağıdaki analog, Ethereum’un dibe yakın olabileceğini gösteriyor.”

Bitcoin fiyat/ağ oranı ve BTC/USD grafiği. Kaynak: Jurrien Timmer/ Twitter

“0.5X olumsuz, 12X yukarı”

Bu arada 20.000 dolarlık BTC, %50’lik bir fiyat düşüşünün hala mümkün olduğuna inananlar için bile “zorlayıcı” bir yatırım senaryosu sağlamalı.

Reklam Alanı

İlişkili: Bu ‘İncil’ Bitcoin modeli, BTC fiyatının Ekim ayına kadar %30 artabileceğini gösteriyor

Bu, günümüz ortamında bir Bitcoin bahsinde yer alan basit matematiğe dikkat çeken, eski bir hedge fon yöneticisi ve makroekonomi uzmanı olan James Lavish’in vardığı sonuçtu.

“20 bin dolarlık BTC’de, aşağı yönlü riskin 10 bin dolar ve yukarı yönlü potansiyelin 250 bin dolar olduğuna inanıyorsanız, bu fiyatlarda 0,5 kat aşağı ve 12,5 kat yukarı yön var. Bu, 25’e 1 Riske Ödül profilidir” dedi. söylenmiş Twitter takipçileri:

“Bu zorlayıcı.”

Bu yıl hayal etmek zor olsa da, BTC/USD için 250.000 dolarlık bir fiyat etiketi aslında tarihsel fiyat tahmini standartlarına göre oldukça mütevazı.

Taraftarları arasında, başlangıçta Bitcoin’in 2022 yılına kadar çeyrek milyon dolara mal olacağı konusunda ısrar eden milyarder Tim Draper var.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!