BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, SHIB, AVAX

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Zincir içi analitik firması Glassnode tarafından hazırlanan bir rapora göre, Bitcoin’in (BTC) mevcut ayı piyasası en kötülerden biri. Bu, tarihte ilk kez Mayer Multiple’nin önceki döngünün en düşük seviyesinin altına düşmesiydi. Bitcoin’in 18 Haziran’da 20.000 doların altına düşmesi, yatırımcılar tarafından tek bir günde 4,23 milyar dolarla şimdiye kadar kaydedilen en büyük kayıp oldu. Glassnode, yukarıdaki faktörleri ve diğer birkaç olayı göz önünde bulundurarak Bitcoin’deki kapitülasyonun başlamış olabileceğine inanıyor.

Bitcoin balinaları alımlarına başlamış gibi görünüyor, bu da dibin yakın olabileceğini gösteriyor ve 25 Haziran’da analitik kaynağı “Game of Trades”, 1.000 ila 10.000 Bitcoin tutan balinalardan gelen talebin talepte keskin bir artışa tanık olduğunu vurguladı.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: madeni para360

Tüccarların satın aldığına dair bir başka işaret de, borsalarda tutulan arzdaki 30 günlük ortalama değişimin 26 Haziran’da tarihin en büyüğü olan 153.849 Bitcoin düştüğünü öne süren Glassnode yorumlarından geliyor.

Boğalar düşüşlerde alımlarına devam edip daha yüksek bir dip oluşturabilir mi? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

BTC/USDT

Bitcoin, 26 Haziran’da 22.000 dolardan düştü, bu da duyarlılığın olumsuz olduğunu ve tüccarların küçük rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Ayılar fiyatı psikolojik olarak 20.000$’a çekmeye çalışacak.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, SHIB, AVAX
BTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat 20.000 $ ‘a yükselirse, boğaların düşüşlerde biriktiğini gösterir. Bu, pariteyi birkaç gün için 20.000 ila 22.000 dolar arasında tutabilir.

İlk güç işareti, 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (22.890 $) üzerinde bir kırılma ve kapanış olacak. Bu, 24,693 dolardan %50 Fibonacci geri çekilme seviyesine olası bir ralli için kapıları açabilir.

Bu seviye yine bir direnç görevi görebilir, ancak boğalar bariyeri aşarsa BTC/USDT çifti 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (27.150 $) yükselebilir. Boğalar, paritenin dibe vurmuş olabileceğini belirtmek için fiyatı bu seviyenin üzerine çıkarmak zorunda kalacak.

ETH/USDT

Ether (ETH), 26 Haziran’da 20 günlük EMA’ya (1.300 $) ulaştı ancak boğalar fiyatı direncin üzerine çıkaramadı. Bu, ayıların avantajlarından kolayca vazgeçmeye istekli olmadıklarını gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, SHIB, AVAX
ETH/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat mevcut seviyeden düşerse, ayılar ETH/USDT çiftini 1.050$’a çekmeye çalışacak. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye çünkü bunun altında bir kırılma, ayıların kontrol altında olduğunu gösterebilir.

Tersine, fiyat mevcut seviyeden yükselirse veya 1.050 dolardan yükselirse, boğalar pariteyi 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacak. Bunu başarırlarsa, parite 1.700 dolarlık kırılma seviyesine yükselebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yeni bir yükseliş trendinin başladığını gösterebilir.

BNB/USDT

BNB, 24 Haziran’dan bu yana 20 günlük EMA’ya (241 $) tutunuyor. Bu, ayıların seviyeyi koruduğunu, ancak boğaların daha yüksek bir hareket bekledikleri için henüz vazgeçmediklerini gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, SHIB, AVAX
BNB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, BNB/USDT çifti 50 günlük SMA’ya (277 $) yükselebilir. Bu seviye yine sert bir engel olarak hareket edebilir, ancak aşılırsa parite 350 dolara doğru bir ralli girişiminde bulunabilir.

Reklam Alanı

Tersine, fiyat mevcut seviyeden düşerse parite 211$’a düşebilir. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye çünkü bir toparlanma, boğaların daha yüksek bir dip oluşturmaya çalıştığını gösterecek. Ancak seviye kırılırsa, parite hayati desteği 183 dolardan tekrar test edebilir.

XRP/USDT

Ripple (XRP), 24 Haziran’da 0,35 dolardan genel direncin üzerinde kırıldı ve kapandı ancak boğalar 50 günlük SMA’da (0,38 dolar) bariyeri aşamadı. Bu, ayıların seviyeyi agresif bir şekilde savunduklarını gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, SHIB, AVAX
XRP/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Küçük bir pozitif, boğaların fiyatın 20 günlük EMA’nın (0,35 $) altına düşmesine izin vermemesidir. Bu, düşüşlerde satın almayı önerir. Fiyat mevcut seviyeden geri dönerse, boğalar fiyatı tekrar 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacak.

Bunu başarabilirlerse, düşüş trendinin zayıflayabileceğini önerecektir. XRP/USDT çifti daha sonra 0,45 dolara yükselebilir.

Başka bir olasılık da ayıların fiyatı 0,35 doların altına çekmesi. Bu olursa, parite 0,32 dolara ve ardından 0,28 dolara düşebilir.

ADA/USDT

Alıcılar, 26 Haziran’da Cardano’yu (ADA) 20 günlük EMA’nın (0,50 $) üzerine çıkardı ancak mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların agresif bir şekilde daha yüksek seviyelerde satıldığını gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, SHIB, AVAX
ADA/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Küçük bir pozitif, boğaların zeminden vazgeçmemesi ve yine hareketli ortalamalardaki genel engeli aşmaya çalışmasıdır. Başarılı olurlarsa, ADA/USDT çifti, ayıların yeniden güçlü bir savunma oluşturabileceği 0,70 dolara yükselebilir.

Fiyat bu seviyeden keskin bir şekilde düşerse, paritenin bir süre daha 0,40 ila 0,70 dolar arasında sınırda kalmasını önerecektir.

Bu olumlu görüş, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 0,44 $’ın altına düşerse kısa vadede olumsuzlanabilir. Bu, pariteyi 0,40 dolara çekebilir.

SOL/USDT

Solana (SOL), 24 Haziran’dan bu yana hareketli ortalamalar arasında sıkıştı. Bu, ayıların 50 günlük SMA’ya (43 $) rallilerde satış yaptığını ve boğaların 20 günlük EMA’ya (38 $) düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, SHIB, AVAX
SOL/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Hareketli ortalamalar bir yükseliş geçişine yakın ve göreceli güç endeksi (RSI) orta noktaya yakın, bu da boğaların geri dönmeye çalıştığını gösteriyor. Alıcılar fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarsa, SOL/USDT çifti 60 dolara yükselebilir.

Bu seviye yine sert bir direnç olarak hareket edebilir, ancak boğalar bu engeli aşarsa, momentum artabilir. Aksine, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, ayıların boğaları yendiğini gösterir. Parite daha sonra 33 dolara kayabilir.

DOGE/USDT

Dogecoin (DOGE), 25 Haziran’da 20 günlük EMA’nın (0,07$) üzerinde kırıldı ve kapandı. Alıcılar 26 Haziran’da toparlanmayı uzattı ve fiyatı 50 günlük SMA’ya (0,08$) itti, ancak mum çubuğundaki uzun fitil bunu gösteriyor. ayılar seviyeyi şiddetle savunuyorlar.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, SHIB, AVAX
DOGE/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Alıcılar yine fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bunu başarırlarsa, DOT/USDT çifti 0,09 dolara ve ardından 0,10 dolarlık psikolojik seviyeye yükselebilir. Bu seviye yine bir direnç görevi görebilir, ancak boğalar bu engeli aşarsa, momentumun artması muhtemeldir.

Alternatif olarak, fiyat 50 günlük SMA’nın üzerinde kalmayı başaramazsa, ayıların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösterecek. Ayılar daha sonra fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalışacak.

İlişkili: Dogecoin fiyatı, bu yükseliş eğilimi modeliyle Temmuz ayında %20 oranında artabilir

NOKTA/USDT

Ayılar, 24 Haziran’dan bu yana Polkadot’ta (DOT) 20 günlük EMA’yı (8.11 $) agresif bir şekilde savunuyorlar ancak olumlu bir işaret, boğaların fazla zeminden vazgeçmemesi. Bir dirence yakın sıkı bir konsolidasyon genellikle yukarı yönde çözülür.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, SHIB, AVAX
DOT/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, DOT/USDT çifti 50 günlük SMA’ya (9.13 $) yükselebilir. Bu seviye yine bir engel olarak hareket edebilir, ancak bunun üzerinde bir kırılma olasılığı yüksektir. Bu olursa, parite 10.75 dolara yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterecek. Satıcılar daha sonra pariteyi 7.30 doların altına çekmeye çalışacak ve önemli desteği 6.36 dolardan zorlayacak.

SHIB/USDT

Shiba Inu (SHIB), 25 Haziran’da 50 günlük SMA’nın (0.000011$) üzerine çıktı ancak boğalar toparlanmaya devam edemedi. Ayılar 26 Haziran’da 0.000012 dolar civarında sattı ve fiyatı 50 günlük SMA’nın altına çekmeye çalışıyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, SHIB, AVAX
SHIB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

20 günlük EMA (0.00010$) kademeli olarak yükselmeye başladı ve RSI pozitif bölgede. Bu, alıcıların hafif bir avantajı olduğunu gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden veya 20 günlük EMA’dan geri dönerse, boğalar tekrar yukarı hareketi sürdürmeye çalışacak.

Fiyat 0.000012 doların üzerine çıkarsa, SHIB/USDT çifti 0.000014 dolardan genel dirence yükselebilir. Fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, bu olumlu görüş kısa vadede reddedilebilir.

AVAX/USDT

Avalanche (AVAX), 25 Haziran’dan bu yana 20 günlük EMA (20$) ile 21.35$’da genel direnç arasında dar bir aralıkta kaldı. Bu, boğalar ve ayılar arasında kararsızlığa işaret ediyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, SHIB, AVAX
AVAX/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

20 günlük EMA düzleşti ve RSI, alıcılar ve satıcılar arasında bir denge olduğunu gösteren orta noktanın hemen altında. Boğalar fiyatı 21.35$’ın üzerine çıkarsa, AVAX/USDT çifti 50 günlük SMA’ya (25$) yükselebilir. Bu seviye küçük bir engel olarak hareket edebilir, ancak aşılırsa parite 30 dolara yükselebilir.

Bu olumlu görüş, fiyat mevcut seviyeden veya 50 günlük SMA’dan düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse kısa vadede geçersiz olabilir. Bu, 16 dolara olası bir düşüş için kapıları açabilir.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Piyasa verileri şu şekilde sağlanır: HitBTC değiş tokuş.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!