BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Art arda dokuz haftalık kırmızı haftalık mumlardan sonra, Bitcoin (BTC), 5 Haziran’da yeşil bir haftalık mum bastı. Bu haftanın başında, alıcılar BTC fiyatını 31.800$’a yükselten güçlü bir haftalık açılışla momentumlarını sürdürdüler.

İleriye dönük olarak, trader’lar 10 Haziran’da açıklanacak olan Mayıs ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerini yakından takip edebilirler. Rakamlara bağlı olarak bu, yatırımcıların raporu sindirmesi ve bir sonraki olası durum hakkında spekülasyon yapması nedeniyle oynaklığı yüksek tutabilir. ABD Merkez Bankası’nın hareketi.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: madeni para360

Analistler, Bitcoin için bir sonraki yönlü hareket konusunda ikiye bölünmüş durumda. Bazıları bir dip yapıldığına inanırken, diğerleri bir ayağın daha aşağı indiğini tahmin ediyor. Analist Bob Loukas için, yaz aylarındaki fiyat hareketi ilgi çekici olmayabilir ve yeni döngünün yılın sonlarında başlamasını bekliyor.

Boğalar daha yüksek seviyeleri sürdürebilir mi yoksa ayılar agresif bir şekilde satıp fiyatı aşağı mı çekecek? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

BTC/USDT

4 ve 5 Haziran’da iki küçük aralık gününden sonra, aralık 6 Haziran’da genişledi ve Bitcoin 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (E(30.510$) üzerine çıktı.Boğalar fiyatı 32.659$’da genel dirence itmeye çalışıyorlar.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
BTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Son birkaç gündeki fiyat hareketi, bir ara ile tamamlanacak ve 32.659 doların üzerinde kapanacak olan yükselen bir üçgen deseni oluşturdu. Bu olursa, BTC/USDT çifti yeni bir yükseliş hareketi başlatabilir. Üçgenden kopuşun model hedefi 38.618 dolar.

20 günlük EMA düzleşti ve göreceli güç endeksi (RSI) orta noktaya yakın, bu da satış baskısının azaldığını gösteriyor.

Bu olumlu görüş, fiyat keskin bir şekilde düşerse ve üçgenin trend çizgisinin altına düşerse geçersiz olabilir. Parite daha sonra boğaların düşüşü durdurmaya çalışabileceği 28.630 dolardaki güçlü desteğe düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanma, avantajı ayılar lehine çevirebilir.

ETH/USDT

Ether (ETH), 3 Haziran’da 1.737 dolardan sıçradı ve boğaların 1.700 dolarlık kritik desteği savunmaya çalıştığını gösteriyor. Alıcılar, 6 Haziran’da 20 günlük EMA’da (1.930 $) fiyatı genel direncin üzerine çıkarmaya çalışıyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
ETH/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Başarılı olurlarsa, ETH/USDT çifti ivme kazanabilir ve 2.016 dolara yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde parite, 2,159 dolardan sert genel dirence ulaşabilir. Ayıların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunması muhtemeldir. Fiyat bu dirençten düşerse, parite birkaç gün daha 2.159$ ile 1.700$ arasında konsolide edebilir.

6 Haziran mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların 20 günlük EMA’yı savunmaya devam ettiğini gösteriyor. Bu, duyarlılığın olumsuz olduğunu ve tüccarların rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Ayılar şimdi pariteyi 1.700 doların altına çekmeye ve düşüş trendini sürdürmeye çalışacak.

BNB/USDT

BNB, boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteren simetrik bir üçgen deseni oluşturdu. Boğalar fiyatı direnç çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışıyor ancak ayılar zeminden vazgeçmeye istekli değil.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
BNB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat genel dirençten düşerse, ayılar tekrar BNB/USDT çiftini destek çizgisinin altına çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, parite satın almanın ortaya çıkabileceği 265 dolara düşebilir.

Reklam Alanı

Alternatif olarak, boğalar fiyatı direnç çizgisinin üzerinde zorlar ve sürdürürse, satıcıların kontrolünü kaybettiğini gösterir. Parite daha sonra 350 dolarlık kırılma seviyesine yükselebilir. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye çünkü bunun üzerinde bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin sona erebileceğinin sinyalini verebilir.

XRP/USDT

Ripple (XRP), düşüş eğilimi gösteren bir üçgen formasyonu içinde işlem görüyor. Boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışıyor ancak günün mum çubuğundaki uzun fitilden görüldüğü gibi ayılar güçlü bir meydan okuma oluşturuyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
XRP/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Boğalar, fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarırsa, düşüş modelini ortadan kaldıracaktır. Bu, XRP/USDT çiftini 0,46 $’a ve daha sonra 0,50 $’daki psikolojik seviyeye iterek kısa bir sıkışıklığa neden olabilir.

Tersine, fiyat düşüş trendi çizgisinden düşerse parite 0,38 dolarlık desteğe düşebilir. Ayılar fiyatı 0,38 doların altına çekerse, azalan üçgen deseni tamamlanacak. Parite daha sonra 0,33 dolardan önemli desteğe düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendini yeniden başlatabilir.

ADA/USDT

Cardano (ADA), son birkaç gündür 20 günlük EMA’nın (0,56 $) üzerinde seyrediyordu ve bu, boğaların birikimini gösteriyordu. 6 Haziran’da alım arttı ve boğalar fiyatı 50 günlük SMA’nın (0,66 $) üzerine çıkarmaya çalışıyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
ADA/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Başarılı olurlarsa, ADA/USDT çifti 0,74 dolarlık kırılma seviyesine yükselebilir. Bu seviye yine büyük bir engel olarak hareket edebilir, ancak boğalar bunu aşarsa toparlanma ivme kazanabilir. Parite daha sonra 0.90 dolara yükselebilir.

20 günlük EMA düzleşti ve RSI orta noktanın hemen üzerinde, alıcılar için hafif bir avantaj olduğunu gösteriyor.

Bu yükseliş görünümü, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse kısa vadede geçersiz olabilir. Bu olursa, parite kademeli olarak 0,44 $ seviyesindeki güçlü desteğe doğru kayabilir.

SOL/USDT

Solana (SOL), 4 Haziran’da 37 dolarlık kritik desteğin altına düştü, ancak küçük bir pozitif, boğaların daha düşük seviyelerden satın almasıdır. Bu, agresif ayıları hazırlıksız yakalamış olabilir ve bu da günün mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi güçlü bir toparlanma ile sonuçlanmıştır.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
SOL/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

RSI, düşüş momentumunun düşebileceğini gösteren pozitif bir ayrışma oluşturdu. Boğalar, fiyatı 20 günlük EMA’nın (46 $) üzerine çıkarmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa, SOL/USDT çifti 55 dolara ve ardından 60 dolara yükselebilir.

Aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, eğilimin negatif kaldığını ve ayıların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Ayılar daha sonra pariteyi 35 doların altına çekerek düşüş trendini sürdürmek için bir girişimde bulunacak.

DOGE/USDT

Dogecoin (DOGE), son birkaç gündür 20 günlük EMA (0,08 $) ile 0,08 $ arasında sıkıştı ancak bu dar aralıklı ticaretin uzun süre devam etmesi pek mümkün değil.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
DOGE/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, DOGE/USDT çifti psikolojik dirence 0.10 $’da yükselebilir. Bu seviye yine bir engel teşkil edebilir, ancak boğalar bunu aşarsa parite 0.12 dolara yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayıların küçük rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösterecek. Ayılar fiyatı 0,08 doların altına düşürürse, çift 0,07 dolara düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin yeniden başlamasını önerecektir.

İlişkili: Cardano 1 dolardan başlamaya hazır mı? Haziran ayının sert çatalı FOMO, ADA fiyatını haftalık en yüksek seviyelere çıkardı

NOKTA/USDT

Polkadot (DOT) simetrik bir üçgen oluşturmuştur ve bu genellikle bir devam deseni görevi görür. Alıcılar, fiyatı 20 günlük EMA’nın (10 $) üzerine çıkarmaya ve üçgenin direnç çizgisine meydan okumaya çalışıyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
DOT/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Üçgenin üzerinde bir kırılma ve kapanma, potansiyel bir trend değişikliğinin ilk göstergesi olacaktır. DOT/USDT çifti 12 dolara yükselebilir ve ardından 14 dolarlık kırılma seviyesine doğru bir ralli girişiminde bulunabilir. Ayıların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunması muhtemeldir.

Alternatif olarak, fiyat genel dirençten düşerse ve üçgenin altına düşerse, ayıların kontrolde olduğunu gösterir. Parite daha sonra 8 dolara düşebilir ve daha sonra 12 Mayıs’ın gün içi düşük seviyesi olan 7.30 doları yeniden test edebilir.

AVAX/USDT

Avalanche (AVAX) 4 Haziran’da 22.14$’dan sıçradı ve boğaların 21.35$’lık desteği canlılıkla savunduklarını gösteriyor. Alıcılar, fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkardı ve 20 günlük EMA’da (28 $) genel engeli aşmaya çalışıyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
AVAX/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Bunu başarırlarsa, AVAX/USDT çifti ivme kazanabilir ve kuzeye doğru yolculuğuna 33 dolara ve ardından 37 dolara başlayabilir. Böyle bir hareket, boğaların oyuna geri döndüğünü düşündürür.

Bu varsayımın aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif kaldığını önerecektir. Parite daha sonra 21.35 dolara doğru kayabilir. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir.

SHIB/USDT

Alıcılar son birkaç gündür 0.000010$ desteğini başarıyla savundular ancak Shiba Inu’yu (SHIB) 20 günlük EMA’nın (0.0000012$) üzerine çıkaramadılar. Bu, satın almanın daha yüksek seviyelerde kuruduğunu gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
SHIB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

0.000010$ ile 20 günlük EMA arasındaki dar aralıklı ticaretin uzun süre devam etmesi pek mümkün değil. Ayılar fiyatı 0.000010 doların altına düşürürse, SHIB/USDT çifti 12 Mayıs gün içi düşük seviyesini 0.000009 dolardan yeniden test edebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin yeniden başlamasına işaret edebilir.

Alternatif olarak, alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, parite 0.000014 dolardan genel dirence yükselebilir. Ayıların bu seviyede güçlü bir savunma yapması bekleniyor.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Piyasa verileri şu şekilde sağlanır: HitBTC değiş tokuş.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!