BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Amerika Birleşik Devletleri hisse senedi piyasaları, haftalarca süren aralıksız satışların ardından toparlanmaya çalışıyor. Benzer şekilde, zincir içi izleme kaynağı Malzeme Göstergeleri, kripto piyasasının toparlanmasını bekliyor, ancak Bitcoin’in (BTC) “gerçek bir çıkış” öncesinde belirli bir aralıkta biraz zaman geçirmesini bekliyorlar.

Glassnode tarafından izlenen zincir içi işlem hacminin yedi günlük hareketli ortalaması, 23 Mayıs’ta dokuz ayın en düşük seviyesine ulaştı. Bu, Bitcoin’in 2022’deki cansız fiyat hareketinin tüccarların katılımının azalmasına yol açtığını gösteriyor.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: madeni para360

Kısa vadeli bir toparlanmanın işaretleri görünür olsa da, makro koşullar zorlu olmaya devam ettiği için sürdürülebilir bir toparlanma zor olabilir. Uluslararası Para Fonu genel müdürü Kristalina Georgieva bir blog yazısında, küresel ekonominin “İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en büyük sınavına” tanık olduğunu yazdı.

Bitcoin ve altcoinler ani direnç seviyelerinin üstesinden gelebilir ve bir yardım rallisi başlatabilir mi? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

BTC/USDT

Bitcoin, 20 Mayıs’ta 28.630 dolarlık desteği elinde tuttu ve bu da boğaların daha düşük seviyelerden alım yaptığını gösteriyor. Alıcılar, fiyatı bir toparlanmanın ilk işareti olan düşüş trendi çizgisinin üzerine itti.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
BTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Alıcılar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerinde sürdürürse, BTC/USDT çifti 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) (31.758 $) yükselebilir. Ayıların 20 günlük EMA’yı agresif bir şekilde savunması muhtemel çünkü bunun üzerinde bir kırılma ve kapanış, 34.823 $’da %61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesine olası bir ralli için yolu temizleyebilir.

Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden veya 20 günlük EMA’dan düşerse, duyarlılığın negatif kaldığını ve tüccarların rallilerde satış yaptığını gösterir. Ayıların, kritik desteğin 26.700 dolardan olası bir yeniden test edilmesinin yolunu temizlemek için fiyatı 28.630 doların altına düşürmesi gerekecek.

ETH/USDT

Ether (ETH), 21 Mayıs’ta yükseliş trendi çizgisinden sıçrayarak, boğaların bu seviyeye düşüşleri satın aldığını gösteriyor. Alıcılar şimdi, ayıların güçlü bir meydan okuma oluşturabileceği 2,159 dolardan fiyatı genel dirence çekmeye çalışacak.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
ETH/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat genel dirençten düşerse, yükseliş çizgisine düşebilir. Bu, kısa vadede dikkat edilmesi gereken önemli bir seviyedir. Fiyat yükseliş trendi çizgisinden geri dönerse, 2,159 doların üzerinde bir kırılma olasılığını artırabilir. Bu olursa, ETH/USDT çifti 2.500 dolara yükselmeye çalışabilir.

Öte yandan, fiyat mevcut seviyeden veya genel direnç seviyesinden düşerse ve yükseliş çizgisinin altına düşerse, paritenin birkaç gün için 2.159$ ile 1.700$ arasında sıkışıp kalabileceğini önerecektir.

BNB/USDT

Boğalar, düşüş trendinin sona ermiş olabileceğinin ilk işareti olan 20 günlük EMA’nın (324 $) üzerine BNB’yi itti.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
BNB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde sürdürürse, BNB/USDT çifti 350$’a ve daha sonra 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (374$) yükselebilir. Ayılar bu bölgede yukarı hareketi tekrar durdurmaya çalışabilir. Fiyat bu bölgeden düşerse ancak 20 günlük EMA’dan geri dönerse, 50 günlük SMA’nın üzerinde bir kırılma olasılığını artıracaktır.

Fiyat düşer ve 320 doların altına düşerse, bu yükseliş görünümü kısa vadede geçersiz olacaktır. Bu, ayıların daha yüksek seviyelerde sattığını gösterir. Parite daha sonra kademeli olarak 286 dolara düşebilir.

Reklam Alanı

XRP/USDT

Ripple (XRP), boğalar 19 Mayıs’ta 0,38 dolardan acil desteği başarıyla savunduktan sonra toparlanmaya çalışıyor. Alıcılar şimdi fiyatı 20 günlük EMA’ya (0,47 dolar) itmeye çalışacak.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
XRP/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Satıcılar, 20 günlük EMA’yı şiddetle savunmaya çalışacaklar. Bu olursa, XRP/USDT çifti genel dirençten düşebilir ve 0,38 dolardan güçlü desteğe düşebilir.

Tersine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, kısa vadeli trendde olası bir değişiklik önerebilir. Parite daha sonra 0,50 ila 0,55 ABD Doları arasında havai bölgeye yükselebilir ve bu da büyük bir engel olarak hareket edebilir.

Aşağı yönde, ayılar, 12 Mayıs gün içi düşüğü 0,33 dolardan olası bir yeniden test için kapıları açmak için fiyatı 0,38 doların altında tutmak ve sürdürmek zorunda kalacak.

ADA/USDT

Boğalar, son birkaç gün içinde psikolojik seviyeyi 0,50$’da başarıyla savundu ve talebin daha düşük seviyelerde olduğunu gösterdi. Alıcılar şimdi Cardano’yu (ADA) 20 günlük EMA’nın (0.60 $) üzerine çıkarmaya çalışacaklar.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
ADA/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Başarılı olurlarsa, ADA/USDT çifti 0,74 dolarlık kırılma seviyesine bir ralli girişiminde bulunabilir. Ayıların bu seviyede zorlu bir meydan okuma oluşturması muhtemeldir. Boğalar, 20 günlük EMA’daki sonraki düşüşü durdurursa, rallilerde satıştan düşüşlerde satın almaya doğru bir duygu değişikliği önerecektir.

Bu varsayımın aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayıların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösterecektir. Ayılar daha sonra fiyatı 0,50 doların altına çekmeye çalışacak ve kritik desteği 0,40 dolardan yeniden test edecek.

SOL/USDT

Boğalar, 20 Mayıs’ta düşüşü 47 dolara satın aldı ve Solana’yı (SOL) 20 günlük EMA’ya (61 dolar) doğru itmeye çalışıyor. Ayıların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunması bekleniyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
SOL/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, SOL/USDT çifti, boğaların düşüşü durdurmaya çalışacağı 47 dolara düşebilir. Bu olursa, parite birkaç gün boyunca 47 ile 60 dolar arasında işlem görebilir.

20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğaların oyuna geri döndüğünün ilk göstergesi olacak. Parite daha sonra 75 dolardan arıza seviyesine yükselebilir. Alternatif olarak, fiyat düşer ve 47 doların altına düşerse parite 37 dolardaki güçlü desteğe kayabilir.

DOGE/USDT

Dogecoin (DOGE) düşüş trendinde konsolide oluyor. Boğalar, son birkaç gün içinde 0,08 ABD doları desteğini savundu ve fiyatı 0,10 ABD dolarından genel dirence çekmeye çalışıyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
DOGE/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat 0.10 dolardan düşerse, ayıların bu seviyeyi dirence çevirmeye çalıştığını gösterecektir. Başarılı olurlarsa, DOGE/USDT çifti menzile bağlı hareketine birkaç gün daha devam edebilir.

Alıcılar, düşüş trendinin zayıfladığını göstermek için fiyatı 0,10 doların üzerine çıkarmak zorunda kalacak. Parite daha sonra 0.12 dolara yükselebilir.

Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 0,08 doların altına düşerse, parite kritik desteği 0,06 dolardan yeniden test edebilir.

İlişkili: Monero, XMR fiyatının iki haftada %75 artmasının ardından ‘aşırı alım’ tehlike bölgesine giriyor

NOKTA/USDT

Boğalar, Polkadot’u (DOT) genel direncin üzerinde 10.37 dolardan itmeye ve sürdürmeye çalışıyor. Başarılı olurlarsa, fiyat 20 günlük EMA’ya (11,57 $) yükselebilir.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
DOT/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Alıcılar, kısa vadeli trendde olası bir değişikliği belirtmek için fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. DOT/USDT çifti daha sonra ayıların güçlü bir savunma oluşturabileceği 14 ila 16 dolar arasındaki genel direnç bölgesine yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, eğilimin negatif kaldığını ve tüccarların rallilerde satış yaptığını gösterecek. Ayılar daha sonra pariteyi 9.22 doların altına çekmeye çalışacak ve önemli desteği 7.30 dolarda yeniden test edecek.

AVAX/USDT

Çığ (AVAX), flamanın destek hattından geri teperek boğaların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunduğunu gösterdi. Alıcılar şimdi fiyatı flamanın üzerine çıkarmaya çalışacaklar.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
AVAX/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Bunu başarırlarsa, AVAX/USDT çifti 20 günlük EMA’ya (39 $) yükselebilir. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviyedir çünkü ayıların onu şiddetle savunması beklenir.

Fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse ancak flamaya yeniden girmezse, trendde olası bir değişiklik önerecektir. Alıcılar daha sonra 20 günlük EMA’daki genel engeli aşmaya çalışacak ve pariteyi 51 dolara doğru itecek.

Aksine, fiyat mevcut seviyeden veya 20 günlük EMA’dan düşerse ve destek çizgisinin altına düşerse, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterecektir. Parite daha sonra 23 dolara kayabilir.

SHIB/USDT

Shiba Inu (SHIB), 0,000013 dolardan ani direncin üzerine çıkmaya çalışıyor ancak günün mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların ralliyi durdurmaya çalıştığını gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
SHIB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat mevcut seviyeden düşerse, SHIB/USDT çifti 0.000010 ile 0.000014 dolar arasında biraz daha zaman harcayabilir. Bir sonraki trend hareketi, fiyat aralığın üstünde veya altında kırıldıktan sonra başlayabilir.

Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın (0.00014 $) üzerine çıkarsa, parite 0.000017 $’a kadar bir ralli girişiminde bulunabilir. Bu seviye yine sert bir direnç olarak hareket edebilir.

Alternatif olarak, fiyat düşerse ve 0.000010$’ın altına düşerse, parite 0.000009$’a düşebilir. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye çünkü eğer kırılırsa bir sonraki durak 0,000005 dolar olabilir.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Piyasa verileri şu şekilde sağlanır: HitBTC takas.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!