BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

17 Mayıs’ta ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Wall Street Journal’a 50 baz puanlık faiz artırımlarının enflasyon kontrol altına alınana kadar devam edeceğini söyledi. Powell’ın şahin bir politikaya yaptığı vurgu, parasal koşulların 2022’de sıkı kalacağını ve bunun da riskli varlıklardaki yukarı yönlü hareketi sınırlayabileceğini gösteriyor.

Zincir üstü pazar istihbarat firması Glassnode, tarihsel olarak, fiyat gerçekleşen fiyatın altına düştüğünde Bitcoin’in (BTC) dibe vurduğunu söyledi. Bununla birlikte, 2019-2020 ayı piyasası hariç, önceki ayı döngüleri sırasında Bitcoin’in fiyatı 114 ila 299 gün arasında gerçekleşen fiyatın altında kaldı. Bu, makro durumlar uygun değilse, hızlı bir iyileşmenin olası olmadığını göstermektedir.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: madeni para360

ABD hisse senedi piyasalarındaki ve Bitcoin’deki mevcut düşüş Mart 2020’deki çöküşle benzerlikler gösterse de, piyasa koşulları farklı olduğu için toparlanma aynı yörüngeyi takip etmeyebilir. 2020’de Fed, piyasaları benzeri görülmemiş bir teşvikle destekledi, ancak 2022’de odak, enflasyonu düşürme ve parasal sıkılaştırmaya devam edecek.

Bitcoin ve altcoinler düşüş trendine devam edebilir mi yoksa daha düşük seviyeler satın almayı mı cezbeder? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

BTC/USDT

Bitcoin’in toparlanması, 31.721 $’da %38.2 Fibonacci düzeltme seviyesinin üzerine çıkamadı, bu da eğilimin negatif kaldığını ve tüccarların küçük rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
BTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

BTC/USDT çifti, 28.630 dolardan acil desteğe düşebilir. Fiyat bu seviyeden geri dönerse, parite bir süre için 28.630 dolar ile 31.721 dolar arasında konsolide edebilir.

20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (32.979 $) üzerinde bir kırılma ve kapanış, trenddeki potansiyel bir değişikliğin ilk işareti olacaktır. Parite daha sonra 34.823 dolardan %61.8 geri çekilme seviyesine yükselebilir.

Öte yandan, fiyat 28.630 doların altına düşerse, ayılar pariteyi 26.700 doların altına çekerek pozisyonlarını sağlamlaştırmaya çalışacaklar. Bu olursa, negatif momentum artabilir ve parite 25.000 $’a ve ardından 21.800 $’a düşebilir.

ETH/USDT

Ether’in (ETH) 2,159 dolarda genel direncin üzerine çıkamaması, kısa vadeli tüccarları kâr elde etmeye teşvik etmiş olabilir. Bu, fiyatı 1.940 doların altına çekti ancak boğalar seviyeyi korumaya çalışıyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
ETH/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat 1.940$’dan güçlenerek yükselirse, ETH/USDT çifti tekrar 2.159$’a yükselebilir. Boğalar, 20 günlük EMA’ya (2.353 $) bir ralli yolunu temizlemek için fiyatı 2.159 $’ın üzerine çıkarmak ve sürdürmek zorunda kalacak. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, piyasaların daha düşük seviyeleri reddettiğini gösterecektir.

Tersine, ayılar fiyatı 1.940 doların altında tutarsa ​​parite 1.700 dolardaki kritik desteğe düşebilir. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviyedir çünkü bunun altında bir kırılma panik satışına neden olabilir. Parite daha sonra 1.500 dolara ve daha sonra 1.300 dolara düşebilir.

BNB/USDT

Boğalar, BNB’yi 320 dolardan genel direncin üzerine çıkaramadı. Bu, ayıların pes etmediğini ve daha yüksek seviyelerde satmaya devam ettiklerini gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
BNB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat 290 doların altına düşerse, BNB/USDT çifti 265 dolara düşebilir. Bu seviyenin güçlü bir destek görevi görmesi muhtemel ancak ayılar fiyatı bunun altına çekerse, bir sonraki durak kritik seviye 211 dolar olabilir. Ayılar, düşüş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcını işaret etmek için bu seviyeyi kırmak zorunda kalacak.

Reklam Alanı

Alternatif olarak, fiyat 265 $ ‘a yükselirse, boğaların bir dip oluşturmaya çalıştığını gösterecektir. Bu, pariteyi birkaç gün için 320 ila 265 dolar arasında tutabilir. 320 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, paritenin dibe vurmuş olabileceğini gösterebilir.

XRP/USDT

Ripple’ın (XRP) toparlanması 0,45 doların üzerinde kalmayı başaramadı ve bu da daha yüksek seviyelerde talep eksikliği olduğunu gösteriyor. Ayılar şimdi fiyatı 0,40 ila 0,38 dolar arasında acil destek bölgesinin altına çekmeye çalışacak.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
XRP/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Bunu yaparlarsa, XRP/USDT çifti 0,33 dolara düşebilir. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye çünkü bunun altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin yeniden başlamasına işaret edebilir. XRP/UDST çifti daha sonra 0,24 dolardan bir sonraki desteğe düşebilir.

Öte yandan, fiyat 0,38 ABD dolarından veya 0,33 ABD dolarından yükselirse, boğalar çifti tekrar 0,45 ABD dolarının üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, parite 0,50 ila 0,55 $ arasında katı genel direnç bölgesine yükselebilir. Boğaların düşüş trendinin sona erebileceğini önermek için bu engeli aşması gerekecek.

ADA/USDT

Cardano (ADA), son birkaç gündür 0,61 ile 0,51 dolar arasında dar bir aralıkta kaldı. Bu, boğalar ve ayılar arasında zorlu bir savaş olduğunu gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
ADA/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat 0,51 doların altına düşerse, ADA/USDT çifti 0,46 ile 0,40 dolar arasındaki destek bölgesine kayabilir. Boğalar bu bölgede güçlü bir savunma oluşturabilirler. Fiyat bu bölgenin dışına çıkarsa, alıcılar çifti tekrar 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa parite 0,74 dolara yükselebilir.

Tersine, fiyat 0,40 doların altına düşerse, satış ivme kazanabilir ve parite düşüşünü 0,33 dolara ve ardından 0,28 dolara uzatabilir.

SOL/USDT

Solana (SOL), 59$’da %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesinin yakınında güçlü bir dirençle karşı karşıya kalıyor, bu da hissiyatın negatif kaldığını ve ayıların küçük rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
SOL/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat psikolojik seviyenin 50 doların altına düşerse parite 43 dolara ve ardından 37 dolara düşebilir. Boğaların bu seviyeyi tüm güçleriyle savunması muhtemel çünkü destek kırılırsa düşüş trendi devam edebilir. Aşağı yönde bir sonraki durak 32 dolar olabilir.

Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 59 doların üzerine çıkarsa, SOL/USDT çifti 20 günlük EMA (67 dolar) ile 75 dolar arasındaki genel direnç bölgesine yükselebilir. Bu bölgenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin sona erebileceğini gösterebilir.

DOGE/USDT

Dogecoin (DOGE), 0.10 dolarlık kırılma seviyesinin altında işlem görmeye devam ediyor. Bu, daha yüksek seviyelerde satın alma aciliyetinin olmadığını gösteriyor. Genel olarak, boğalar ve ayılar üstünlük için savaşırken, keskin düşüşleri konsolidasyonlar takip eder.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
DOGE/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Boğaların fiyatı 0,10 doların üzerine çıkaramaması, düşüş trendini sürdürmeye çalışacak olan ayılar tarafından başka bir satış turu çekebilir. Fiyat 0,08 doların altına düşerse, DOGE/USDT çifti 0,06 dolara düşebilir. Bu destek kırılırsa, düşüş 0,04 dolardan bir sonraki desteğe kadar uzayabilir.

Aksine, fiyat 0,08 dolardan geri dönerse, parite 0,10 dolara yükselebilir ve birkaç gün bu aralıkta takılı kalabilir. Boğalar, aşağı yönlü momentumun zayıflayabileceğini önermek için fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,10 $) üzerine itmek ve sürdürmek zorunda kalacak.

İlişkili: Klasik bir aşağı yönlü dönüş paterni ortaya çıktıkça, Aave fiyatı %25’lik bir düşüş riski taşıyor

NOKTA/USDT

Boğalar, 17 Mayıs’ta 10.37 dolarlık desteği savundu ancak sığ toparlanma, daha yüksek seviyelerde talep eksikliği olduğunu gösterdi. Ayılar 18 Mayıs’ta satışlarına devam etti ve fiyatı 10.37 doların altına çekti. Polkadot (DOT) şimdi 8 dolara düşebilir.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
DOT/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Alıcıların bölgeyi agresif bir şekilde 8 ila 7,30 dolar arasında savunması bekleniyor. Fiyat bu bölgeden geri dönerse, DOT/USDT çifti tekrar bir rahatlama rallisi deneyebilir. İyileşme, 20 günlük EMA’nın (12.53 $) üzerinde bir kırılma ile ivme kazanabilir.

Alternatif olarak, ayılar fiyatı 7.30 doların altına düşürürse satış hızlanabilir ve parite düşüş trendinin yeniden başladığının sinyalini verebilir. Parite daha sonra 5 dolardan psikolojik desteğe doğru düşebilir.

AVAX/USDT

Alıcılar, Avalanche’ı (AVAX) 38 dolardaki ani direncin üzerine çıkaramadı. Bu, talebin daha yüksek seviyelerde kuruduğunu gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
AVAX/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Ayılar şimdi şanslarını değerlendirecek ve fiyatı kritik desteğin altına 29 dolardan çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, AVAX/USDT çifti 12 Mayıs gün içi dip seviyesini 23.51$’dan tekrar test edebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanış, 20 dolara ve daha sonra 18 dolara daha fazla düşüş için kapıları açabilir.

Bu varsayımın aksine, eğer fiyat 29 dolardan yükselirse, boğalar çifti tekrar 38 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Bu olursa, yardım rallisi 20 günlük EMA’ya (45 $) ulaşabilir. Ayılar bu seviyede yine güçlü bir meydan okuma oluşturabilir.

SHIB/USDT

Shiba Inu (SHIB), son dört gündür 0.000011 ile 0.000014 dolar arasındaki dar aralıkta konsolide oluyor. Genellikle, bu tür dar aralıklar güçlü bir trend hareketinde çözülür.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
SHIB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat 0.000011 doların altına düşerse, ayılar SHIB/USDT çiftini 0.000009 dolara çekmeye çalışacak. Bu, boğaların savunması gereken önemli bir seviye çünkü bunun altında bir kırılma, düşüş trendinin yeniden başlamasına işaret edebilir. Parite daha sonra 0.000007 dolara ve daha sonra 0.000005 dolara düşebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat yükselir ve 0.000014 dolardan %38,2 Fibonacci düzeltme seviyesinin üzerine çıkarsa, boğalar çifti 0.000017 dolardan kırılma seviyesine itmeye çalışacak.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Piyasa verileri şu şekilde sağlanır: HitBTC takas.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!