BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Bitcoin’de (BTC) satış azalma belirtisi göstermiyor ve Bitcoin ilk kez üst üste yedi hafta boyunca düştü. Bu, momentumun güçlü bir şekilde ayılar lehine kaldığını gösteriyor.

Kısa vadeli duyarlılık düşüş eğilimini sürdürürken, kurumsal tüccarlar kripto para birimleri konusunda daha uzun vadeli bir yaklaşım benimsiyor gibi görünüyor. Goldman Sachs ve Barclays, kurumsal ticaret platformu Elwood Technologies tarafından 70 milyon dolarlık A Serisi finansman turunda diğer birçok kurumsal yatırımcıya katıldı.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: madeni para360

Geçen haftaki kargaşa ve oynaklığın ardından, kripto fiyatları önümüzdeki birkaç gün içinde bir rahatlama rallisi girişiminde bulunabilir. Makro koşullar destekleyici olmadığı için V şeklinde bir toparlanma olması pek olası değil. Yüksek oynaklık ve belirsizliğin olduğu dönemlerde, riski kontrol altında tutmak için alım satım pozisyonu büyüklüğünü azaltmak akıllıca bir karar olabilir.

İhlal edildiğinde trendde olası bir değişikliği gösterebilecek kritik destek ve direnç seviyeleri nelerdir? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

BTC/USDT

Bitcoin 3.460 dolardan düştü, bu da ayıların küçük rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Ayılar şimdi fiyatı 28.805 dolardan kritik desteğin altına düşürmeye çalışacak, ancak boğaların başka planları olması muhtemel.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
BTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat 28.805 $ ‘dan yükselirse, boğalar tekrar BTC/USDT çiftini 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (EMA) (33.646 $) itmeye çalışacak. Bu, üzerinde durulması gereken önemli bir seviye çünkü bunun üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğaların geri dönmeye çalıştığını gösterebilir. Parite daha sonra 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (39.300 $) yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat 28.805$’ın altına düşerse parite 26.700$’a düşebilir. Bu destek kırılırsa, parite düşüş trendine devam edebilir ve fiyat 25.000$’a ve daha sonra 21.800$’a düşebilir.

ETH/USDT

Ether (ETH), kırılma seviyesinde 2,159 dolarda sert bir dirençle karşı karşıya, bu da ayıların rallilerde satmaya devam ettiğini gösteriyor. Ayılar şimdi fiyatı 1.940 dolardan acil desteğin altına çekmeye çalışacak.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
ETH/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Başarılı olurlarsa, ETH/USDT çifti kritik desteğe 1.700 dolardan düşebilir. Bu, boğaların savunması için önemli bir seviye çünkü bunu başaramazlarsa düşüş trendi devam edebilir ve parite 1.500 dolara düşebilir.

Bu varsayımın aksine, eğer fiyat 1.700$’dan çıkarsa, parite 2.159$’a yükselebilir ve bu iki seviye arasında aralığa bağlı kalabilir.

İlk güç işareti bir kırılma ve 2.159 doların üzerinde kapanış olacak. Bu, 20 günlük EMA’ya (2.421 $) bir ralli için yolu temizleyebilir. Boğalar, düşüş trendinin sona erebileceğini belirtmek için bu engeli aşmak zorunda kalacak.

BNB/USDT

BNB’nin güçlü toparlanması, 13 ve 15 Mayıs’ta 320$’da kırılma seviyesinin yakınına ulaştı, ancak boğalar bu genel bariyeri aşamadı. Bu, ayıların seviyeyi dirence çevirmeye çalıştığını gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
BNB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

BNB/USDT çifti şimdi 265 dolara düşebilir ve bu muhtemelen destek görevi görür. Fiyat bu seviyeden geri dönerse, alıcılar çifti tekrar 320 doların üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa parite 350 dolara ve ardından 50 günlük SMA’ya (391 dolar) yükselebilir.

Reklam Alanı

Alternatif olarak, fiyat 265 doların altına düşerse parite 211 dolardaki güçlü desteğe doğru düşebilir. Boğaların bu seviyeyi güçlü bir şekilde savunması bekleniyor. Bu destekten güçlü bir sıçrama, pariteyi önümüzdeki birkaç gün için 211 ile 320 dolar arasında sabit tutabilir.

XRP/USDT

Ripple’ın (XRP) 13 Mayıs mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların 0,50 dolarlık kırılma seviyesinin yakınında güçlü bir meydan okuma oluşturmaya çalıştığını gösteriyor. Bu genel direncin üzerine çıkamamak, kısa vadeli tüccarları kâr elde etmeye teşvik edebilirdi.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
XRP/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat düşmeye devam ederse ve 0,38 doların altına düşerse, XRP/USDT çifti 0,33 dolara düşebilir. Boğaların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunması bekleniyor, ancak destek kırılırsa düşüş momentumu artabilir ve parite 0.24 dolara düşebilir.

Bu varsayımın aksine, eğer fiyat mevcut seviyeden veya 0,38 dolarlık destekten çıkarsa, boğalar çifti 0,50 ila 0,55 genel gider bölgesinin üzerine itmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, piyasaların daha düşük seviyeleri reddettiğini gösterecektir. Bu, 50 günlük SMA’ya (0,67 $) potansiyel bir ralli için yolu temizleyebilir.

ADA/USDT

Cardano’nun (ADA) yardım rallisi 0,61 dolar civarında satışla karşı karşıya, bu da ayıların avantajlarından vazgeçmeye istekli olmadığını gösteriyor. Ayılar, fiyatı 0,46 doların altına çekmeye çalışacak ve 12 Mayıs gün içi düşük seviyesini 0,40 dolardan yeniden test edecek.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
ADA/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat 0,40 doların altına düşerse satış daha da yoğunlaşabilir ve ADA/USDT çifti 0,33 dolara ve daha sonra 0,28 dolara düşebilir.

Tersine, fiyat mevcut seviyeden veya 0,46 dolarlık destekten yükselirse, boğaların dibe vurmaya çalıştığını gösterecektir. Alıcıların, düzeltmenin sona erebileceğinin sinyalini vermek için fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,68 $) üzerine çekmesi ve sürdürmesi gerekecek. Parite daha sonra 0,74 dolara ve daha sonra 50 günlük SMA’ya (0,89 dolar) yükselebilir.

SOL/USDT

Solana’nın (SOL) 37 dolardan sıçraması, %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesinde 59 dolarda sert dirençle karşı karşıya. Bu, ayıların küçük rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
SOL/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Ayılar şimdi fiyatı 44 dolardan acil desteğin altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, SOL/USDT çifti kritik seviyeyi 37 dolarda tekrar test edebilir. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanış pariteyi 32 dolara düşürebilir.

Tersine, fiyat mevcut seviyeden veya 44 dolardaki destekten yükselirse, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterir. Boğalar daha sonra genel engeli 59 dolardan temizlemeye çalışacak ve çifti 20 günlük EMA’ya (70 dolar) itecek. Bu seviyenin sert bir direnç olarak hareket etmesi muhtemeldir.

DOGE/USDT

Dogecoin’in (DOGE) toparlanması, kırılma seviyesinin 0,10 doların üzerine çıkamadı, bu da ayıların seviyeyi dirence çevirmeye çalıştığını gösteriyor. Satıcılar çabalarında başarılı olursa, 0,06 dolarlık bir yeniden test olasılığı artar.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
DOGE/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Bu, boğaların savunması için önemli bir seviye çünkü bunun altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin yeniden başlamasına işaret edebilir. DOGE/USDT çifti daha sonra 0,04 dolara düşebilir ve burada boğalar düşüşü tekrar durdurmaya çalışabilir.

Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden yükselirse, boğalar genel engeli 0,10 $ ve 20 günlük EMA’yı (0,11 $) temizlemeye çalışacak. Bunu yaparlarsa, parite 50 günlük SMA’ya (0,13 $) yükselebilir.

İlişkili: Deus Finance’in dolara sabitlenmiş stabilcoin DEI’si 60 sentin altına düştü

NOKTA/USDT

Polkadot (DOT), 13 Mayıs’ta 10.37$’lık kırılma seviyesinin üzerine tırmandı ancak toparlanma 12$ civarında durdu. Bu, duyarlılığın olumsuz olduğunu ve tüccarların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
DOT/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Ayılar fiyatı 10,37 doların altına düşürürse, DOT/USDT çifti 8 dolardaki küçük desteğe doğru düşebilir. Bu seviye kırılırsa, 7.30 doların altına kırılma olasılığı artar. Parite daha sonra düşüş trendine devam edebilir ve 5 dolardan bir sonraki güçlü desteğe doğru düşebilir.

Alternatif olarak, fiyat 10,37 ABD Doları veya 8 ABD Doları’na geri dönerse, boğalar çifti 20 günlük EMA’nın (13 ABD Doları) üzerine çıkarmaya çalışacak. Bunu başarırlarsa, kısa vadeli eğilimin alıcıların lehine dönmüş olabileceğini düşündürür. Parite daha sonra 16 dolara bir ralli girişiminde bulunabilir.

AVAX/USDT

Avalanche’ın (AVAX) toparlanması 38 dolarda sert bir dirençle karşı karşıya. Keskin bir düşüşün ardından sığ toparlanma, boğaların agresif alım yapmadığını gösteriyor. Bu, avantajlarını geliştirmeye çalışan ayıları cesaretlendirebilir.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
AVAX/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Ayılar fiyatı 29 doların altına çekerse satış ivme kazanabilir ve AVAX/USDT çifti 23 dolarda kritik seviyeye düşebilir. Bu, boğaların savunması için önemli bir seviye çünkü bunun altında bir kırılma ve kapanış, 20 dolara ve ardından 18 dolara düşüşle sonuçlanabilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden veya 29 dolardan yükselirse, boğaların daha düşük seviyelerden alım yaptığı anlamına gelir. Bu, ayıların tekrar güçlü bir savunma oluşturabileceği 20 günlük EMA’ya (48 $) bir yardım rallisi olasılığını artırabilir.

SHIB/USDT

Shiba Inu’nun (SHIB) toparlanması, 13 ve 14 Mayıs’ta 0,000014 dolardan %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesinde bir duvara çarptı ve bu, ayıların avantajlarından vazgeçmek istemediklerini gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
SHIB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Ayılar bir kez daha fiyatı psikolojik seviyenin 0,000010$’ın altına düşürmeye çalışacak ve 12 Mayıs’ta yapılan gün içi en düşük 0,000009$’a meydan okuyacak. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin yeniden başlamasına işaret edebilir. SHIB/USDT çifti daha sonra 0.000007 dolara düşebilir ve bu muhtemelen güçlü bir destek görevi görür.

Bu varsayımın aksine, eğer fiyat 0.000010 dolardan yükselirse, boğalar pariteyi 0.000017 dolardan kırılma seviyesine itmeye çalışacak. Alıcıların, ayıların kontrolünü kaybediyor olabileceğini önermek için bu engeli aşması gerekecek.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Piyasa verileri şu şekilde sağlanır: HitBTC takas.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!