BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOGE, DOT, LEO, AVAX

Kripto piyasaları son birkaç aydır güçlü bir ayı aşamasındaydı ancak JPMorgan Chase analistleri bunun değişmesini bekliyor ve mevcut seviyelerden önemli bir artış öngördüler. Analistler, yükseliş görünümleri için toplam kripto pazarındaki tüm stablecoin’lerin artan payını gösterdi.

Mevcut düşüşten etkilenmeyen perakende tüccarlar, portföylerine Bitcoin (BTC) ekliyor. Bir Bitcoin tutan cüzdan adreslerinin sayısı 13.091 artarak 865.254 ile rekor seviyeye ulaştı. Benzer şekilde, Glassnode verilerine göre, yaklaşık 0.1 Bitcoin tutan adreslerin sayısı da son 10 gün içinde keskin bir artışa tanık oldu.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: madeni para360

Bitcoin’in 18 Haziran düşüşünden keskin toparlanması, daha düşük seviyelerde güçlü satın alma olduğunu gösteriyor ve Whalemap’e göre bu, kısa vadeli destek görevi görebilecek yeni bir “balina seviyesi” oluşumuna yol açtı.

Bitcoin ve büyük altcoinlerdeki toparlanma yakın vadede devam edebilir mi? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

BTC/USDT

Bitcoin, 18 Haziran’da 20.000 doların altına düştü, ancak 19 Haziran’da eşit derecede keskin bir toparlanma göstererek daha düşük seviyelerde agresif alımlara işaret etti. Boğalar fiyatı 20.000 doların üzerinde tutarsa, duyarlılığı iyileştirebilir ve daha fazla alıcı çekebilir.

BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOGE, DOT, LEO, AVAX
BTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

BTC/USDT çifti önce 23,024$’lık %38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesine ve ardından 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EM(24,890$) yükselebilir.Ayıların bu bölgeyi tüm güçleriyle savunması muhtemeldir.

Fiyat bu bölgeden düşerse, satıcılar çifti 20.000 doların altına çekmek için başka bir girişimde bulunacaklar. 17.622 doların altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir.

Alternatif olarak, alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, trendde potansiyel bir değişikliğin sinyalini verecektir. Parite daha sonra ayıların güçlü bir savunma oluşturabileceği 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (29.386 $) yükselebilir.

ETH/USDT

Ether (ETH), 18 Haziran’da psikolojik seviye olan 1.000 doların altına düştü ve bu da düşüş trendinin bozulmadan kaldığını gösteriyor. Küçük bir pozitif, günün şamdanındaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi boğaların düşüşü satın almasıdır.

BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOGE, DOT, LEO, AVAX
ETH/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Alıcılar, 19 Haziran’da ivmeyi sürdürdü ve fiyatı 1.000 doların üzerine çıkardı. ETH/USDT çifti 1.250 dolara ve daha sonra 20 günlük EMA’ya (1.429 dolar) yükselebilir. Bu, dikkat edilmesi gereken kritik direnç olmaya devam ediyor.

Fiyat mevcut seviyeden veya 20 günlük EMA’dan düşerse, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterir. Satıcılar daha sonra pariteyi 18 Haziran’ın gün içi en düşük seviyesi olan 881$’a çekmeye çalışacaklar. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin yeniden başlamasına işaret edebilir.

BNB/USDT

BNB, 18 Haziran’da 211 dolardan güçlü desteğin altında kırıldı ve kapandı, ancak ayılar bu avantajdan yararlanamadı. Bu, daha düşük seviyelerin alıcıları çekmeye devam ettiğini gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOGE, DOT, LEO, AVAX
BNB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Boğalar, fiyatı 19 Haziran’da 211 dolarlık kırılma seviyesinin üzerine geri itti. Alıcılar bu seviyeyi sürdürürse, 18 Haziran’daki düşüşün bir ayı tuzağı olabileceğini düşündürecek.

Ayılar pozisyonlarını kapatmak için acele ederse, kısa bir sıkışıklığa neden olabilir ve BNB/USDT çiftini 20 günlük EMA’ya (251 $) doğru itebilir. Boğalar bu engeli aşarsa, parite 50 günlük SMA’ya (297 $) yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 211 doların altına düşerse, ayıların küçük rallilerde satış yaptığı anlamına gelir. Ayılar daha sonra pariteyi 183 doların altına düşürmeye ve düşüş trendini sürdürmeye çalışacak.

ADA/USDT

Boğalar 18 Haziran’da bir kez daha 0,44 ila 0,40 dolar bölgesini başarıyla savundu. Bu, 20 günlük EMA’ya (0,52 dolar) ulaşan Cardano’da (ADA) bir toparlanma başlattı.

BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOGE, DOT, LEO, AVAX
ADA/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, ADA/USDT çifti 0,70 ile 0,74 dolar arasında genel direnç bölgesine yükselebilir. Ayıların bu bölgeyi tüm güçleriyle savunması muhtemeldir.

Fiyat düşerse, parite birkaç gün boyunca 0,40 ila 0,74 dolar arasında geniş bir aralıkta sıkışıp kalabilir. Bir sonraki trend hareketi, boğaların fiyatı 0,74 doların üzerine çekmesinden veya ayıların çifti 0,40 doların altına çekmesinden sonra başlayabilir.

XRP/USDT

Ripple (XRP), 18 Haziran’da 0,29 doların altına düştü, ancak ayılar avantajdan yararlanamadı. Bu, satışların daha düşük seviyelerde kuruduğunu gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOGE, DOT, LEO, AVAX
XRP/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Boğalar, fiyatı 20 günlük EMA (0,35 $) ile 0,38 $ kırılma seviyesi arasındaki genel direnç bölgesine itmeye çalışabilir. Ayıların bu bölgeyi agresif bir şekilde savunması muhtemel, ancak boğalar yollarını buldozerlerse, XRP/USDT çifti 0,46 $’dan genel dirence doğru yükselebilir.

Bu olumlu görüş, fiyat mevcut seviyeden veya genel gider bölgesinden düşerse geçersiz olabilir. Ayılar daha sonra fiyatı 0,29 doların altına düşürmek ve sürdürmek için başka bir girişimde bulunacak.

SOL/USDT

Solana (SOL) düşüş trendinde ancak boğalar toparlanmaya çalışıyor. Fiyat, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye olan 20 günlük EMA’ya (36 $) ulaştı.

BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOGE, DOT, LEO, AVAX
SOL/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Göreceli güç endeksindeki (RSI) pozitif ayrışma, düşüş momentumunun zayıflayabileceğini gösteriyor. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, SOL/USDT çifti 50 günlük SMA’ya (49 $) yükselebilir. Bu seviye yine bir direnç görevi görebilir, ancak boğalar bu engeli aşarsa, bir sonraki durak 60 dolar olabilir.

Aksine, fiyat mevcut seviyeden düşerse, ayıların 20 günlük EMA’yı canlı bir şekilde savunmaya devam ettiğini gösterecek. Ayılar, düşüş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcını işaret etmek için pariteyi 25 doların altına çekmek zorunda kalacak.

DOGE/USDT

Ayılar, 18 Haziran’da Dogecoin’i (DOGE) psikolojik desteğin 0,05 doların altına çekti ancak daha düşük seviyeleri sürdüremediler. Bu, boğaların düşüşlerde satın aldığını gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOGE, DOT, LEO, AVAX
DOGE/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Alıcılar, fiyatı sert bir bariyer görevi görebilecek 20 günlük EMA’ya (0,07 $) zorlamaya çalışacaklar. Fiyat bu seviyeden düşerse, ayıların komuta altında kalmasını önerecektir. Satıcılar daha sonra fiyatı 0,05 doların altına düşürmek ve sürdürmek için bir girişimde daha bulunacaklar. Başarılı olurlarsa, DOGE/USDT çifti 0,04 dolara düşebilir.

Tersine, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğaların geri dönüşte olduğunun ilk göstergesi olacak. Parite daha sonra 50 günlük SMA’ya (0,09 $) yükselebilir ve bu da yine sert bir direnç görevi görebilir.

İlişkili: Ethereum analisti, %30 ETH fiyat artışına rağmen ‘temiz sahtekarlık’ konusunda uyardı

NOKTA/USDT

Ayılar, 18 Haziran’da Polkadot’u (DOT) 6.36 dolardan desteğin altına düşürmeye çalıştı ancak boğalar yerini korudu. Daha düşük seviyelerdeki güçlü alım, fiyatı 19 Haziran’da 7,30 dolarlık kırılma seviyesinin üzerine itti.

BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOGE, DOT, LEO, AVAX
DOT/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Boğalar, fiyatı 20 günlük EMA’nın (8.33 $) üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, sürekli bir iyileşmenin başlamasını önerecektir. DOT/USDT paritesi daha sonra 50 günlük SMA’ya (10.06$) ve daha sonra 12.44$’da genel dirence yükselebilir. RSI’daki pozitif ayrışma da olası bir yardım rallisine işaret ediyor.

Bu varsayımın aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar pariteyi tekrar 6.36 doların altına düşürmeye ve düşüş trendini sürdürmeye çalışacak. Aşağı yönde bir sonraki destek 4,23 dolar.

ASYA/USD

UNUS SED LEO (LEO), 18 Haziran’da azalan kanalın destek çizgisinin altına düştü, ancak günün mum çubuğundaki uzun kuyruk, daha düşük seviyelerde agresif alıma işaret ediyor.

BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOGE, DOT, LEO, AVAX
LEO/USD günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Boğalar ivmesini sürdürdü ve 20 Haziran’da fiyatı hareketli ortalamaların üzerine itti. LEO/USD paritesi hareketli ortalamaların üzerinde kalırsa, bir sonraki durak kanalın direnç çizgisi olabilir. Alıcılar, yeni bir yükseliş hareketinin başladığını belirtmek için fiyatı bu seviyenin üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar.

Bu varsayımın aksine, fiyat direnç çizgisinden aşağı düşerse, ayıların seviyeyi agresif bir şekilde savunduklarını gösterecektir. Bu, çifti birkaç gün daha kanalda tutabilir.

AVAX/USDT

Çığ (AVAX), 18 Haziran’da 14.50 dolardan desteğin altına düştü, ancak ayılar daha düşük seviyeleri sürdüremedi. Boğalar, 20 Haziran’da 20 günlük EMA’ya (20 $) ulaşabilecek bir toparlanma girişiminde bulunuyor.

BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOGE, DOT, LEO, AVAX
AVAX/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayıların kontrolde kaldığını ve rallilerde satış yaptıklarını gösterir. Ayılar daha sonra fiyatı 13.71 doların altına düşürmek ve düşüş trendini sürdürmek için bir girişimde daha bulunacak. Aşağı yönde bir sonraki destek 13 dolar.

Tersine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, ayıların kontrolünü kaybediyor olabileceğini düşündürür. AVAX/USDT çifti daha sonra, ayıların tekrar bir meydan okuma oluşturabileceği 50 günlük SMA’ya (30 $) bir ralli girişiminde bulunabilir.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Piyasa verileri şu şekilde sağlanır: HitBTC değiş tokuş.

Read Previous

Bitcoin vadeli işlemleri bir yılda ilk kez geriye dönük işleme giriyor

Read Next

İleride daha fazla ‘zorunlu satış’ mı var? Amaç Bitcoin ETF varlıkları şimdiye kadarki en büyük çıkışta %51 düştü

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

hack forum izmir escort erbaa escort tokat escort www.turkhacks.com escortium.org cheapest viagra cheapest viagra Ankara Escort
bigün haber teknoloji haberleri hack forum hack forum maltepe escort istanbul escort izmir escort kartal travesti aliağa escort tokat escort zonguldak haber haberler yeni bir haber yeni basın yanık yurt haberler türk yurdu haber turan haber tomarza haber suluova haberleri siirt haber pantürk haber