BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Zincir üstü analitik kaynağı Whalemap’e göre, Bitcoin (BTC), bölgedeki artan balina aktivitesine denk gelen yerel zirveler ve diplerle bir aralıkta işlem görmeye devam ediyor.

Bitcoin’deki menzile bağlı hareket, analistleri tahminde bulundurdu ve birkaçı konsolidasyonun bir süre daha devam etmesini beklerken, diğerleri başka bir bacağın daha düşük olmasını bekliyor.

6 Haziran tarihli bir Glassnode raporu, uzun vadeli sahiplerin toplam gerçekleşen zararlarının 29 Mayıs’taki piyasa değerinin %0,006’sından fazlasını yansıttığını söyledi. Bu, 2018-2019 ayı boyunca ulaşılan piyasa değerinin %0,015’lik zirvesiyle karşılaştırıldığında pazar.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: madeni para360

Kayıpların miktarıyla birlikte, yatırımcıların daha uzun süreli düşük fiyatlara hazırlıklı olmaları gerekebilir. Uzun vadeli yatırımcılar için mevcut zararın süresi sadece bir aylıkken, önceki kayıplar kabaca bir yıl kaldı.

Bitcoin ve diğer büyük altcoinlerdeki cansız ticaret hareketi devam edebilir mi? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

BTC/USDT

Bitcoin, 7 Haziran’da 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (30.565 $) altına düştü, ancak olumlu bir işaret, boğaların agresif bir şekilde yükselen üçgen deseninin trend çizgisine düşüşü satın almasıdır. Bu, günün mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi güçlü bir toparlanmayla sonuçlandı. Yükselen üçgen deseni, alıcıların lehine bozulmadan kalıyor.

BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
BTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Bununla birlikte, küçük bir olumsuzluk, boğaların 8 Haziran’daki momentum üzerine inşa edemediğidir. Bu, fiyatı tekrar 20 günlük EMA’nın altına çeken ayılara bir fırsat verdi. Bu, ayıların 20 günlük EMA ile 32.659 dolar arasındaki bölgede satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor.

Ayılar fiyatı trend çizgisinin altına düşürürse, BTC/USDT çifti satın almanın ortaya çıkabileceği 28.630 dolara düşebilir. Bu olursa, paritenin birkaç gün daha 32.659 $ ile 28.630 $ arasında menzile bağlı kalabileceğini önerecektir.

Bir sonraki yönlü hareketin 32.659 doların üzerinde veya 28.630 doların altında bir kırılma ile başlaması muhtemel. O zamana kadar, geçici menzile bağlı eylemin devam etmesi muhtemeldir.

ETH/USDT

Ether (ETH), 6 Haziran’da 20 günlük EMA’dan (1.908 $) geri döndü ve bu, ayıların boğalara zemin bırakmaya istekli olmadığını gösteriyor. Satıcılar daha sonra fiyatı 7 Haziran’da kritik desteğin 1.700$’ın altına düşürmeye çalıştı ancak mum çubuğundaki uzun kuyruk, desteğin yakınında boğalar tarafından agresif alım yapıldığını gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
ETH/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat şu anda azalan 20 günlük EMA ile 1.700 dolar arasında gidip geliyor. Bunun, bir sonraki yönlü hareket için zemin hazırlayabilecek bir menzil genişlemesi ile sonuçlanması muhtemeldir.

Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, ETH/USDT çifti 2.159 dolara yükselebilir. Ayılar bu seviyede yine güçlü bir savunma yapabilirler. Fiyat düşerse, parite 2.159 ila 1.700 dolar aralığında biraz zaman harcayabilir.

2.159 doların üzerinde bir kırılma, paritenin dibe vurmuş olabileceğinin ilk işareti olurken, 1.700 doların altında bir kırılma, düşüş trendinin yeniden başlamasına işaret edebilir.

Reklam Alanı

BNB/USDT

BNB, 6 Haziran’da simetrik üçgen formasyonunun direnç çizgisinden geri döndü ve destek çizgisinin altına düştü. Bu, ayıların agresif bir şekilde daha yüksek seviyelerde satmaya devam ettiğini gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
BNB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Ayılar, 7 Haziran’da fiyatı 286$’dan anlık desteğin altına çekti ancak günün mum çubuğundaki uzun fitil, daha düşük seviyelerde güçlü alım olduğunu gösteriyor. Boğalar, fiyatı 8 Haziran’da destek çizgisinin üzerine geri çekmeye çalışıyor.

Bunu başarırlarsa, BNB/USDT çifti direnç çizgisinin üzerine çıkmaya ve agresif ayıları tuzağa düşürmeye çalışabilir. Tersine, fiyat mevcut seviyeden düşerse, ayıların destek çizgisini dirence çevirdiğini gösterir. Bu, 265 dolara düşme olasılığını artırabilir.

ADA/USDT

Cardano’nun (ADA) 6 ve 7 Haziran mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların rallileri 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (0,65 $) sattığını gösteriyor. Ayılar, 7 Haziran’da fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,58 $) altına çekmeye çalışsa da, boğalar yerini korudu.

BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
ADA/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Alıcılar, fiyatı yine 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa, ADA/USDT çifti 0,74 dolarlık kırılma seviyesine yükselebilir. Bu, ayılar için savunulması gereken önemli bir seviye çünkü bunun üzerinde bir kırılma ve kapanış, trendde potansiyel bir değişime işaret edebilir. Parite daha sonra 1 dolarlık psikolojik seviyeye doğru yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat 50 günlük SMA’dan veya 0,74 dolardan düşerse, ayılar pariteyi 20 günlük EMA’nın altına çekmeye ve üstünlüğü ele geçirmeye çalışacak.

XRP/USDT

Ripple (XRP), 7 Haziran’da, fiyatın güçlü desteği 0,38 dolardan toparlayarak ve düşüş trendi hattında genel direncin yakınında kapanışıyla bir gün dışı mum kalıbı oluşturdu.

BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
XRP/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Ancak alıcılar bu hamleyi geliştiremedi ve fiyatı 8 Haziran’da düşüş trendi çizgisinin üzerine itemedi. Bu, ayıların direnç seviyelerine yakın satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor. Ayılar tekrar fiyatı 0,38 doların altına düşürmeye çalışacak.

Başarılı olurlarsa, XRP/USDT çifti azalan bir üçgen modelini tamamlayacak. Bu, 12 Mayıs’ın gün içi en düşük seviyesi olan 0.33’e düşüşle sonuçlanabilir. Bu destek kırılırsa, bir sonraki durak 0,30 dolarlık model hedefi olabilir.

Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, bu olumsuz görüş kısa vadede geçersiz olabilir. Parite daha sonra 0,46 dolara yükselebilir.

SOL/USDT

Solana’nın (SOL) bir toparlanma başlatma girişimi, 20 günlük EMA’da (45 $) sert dirençle karşılaştı, bu da eğilimin negatif kaldığını ve tüccarların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
SOL/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Ayılar, fiyatı kritik destek bölgesinin altına 37 ila 35 dolar arasında çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, SOL/USDT çifti düşüş trendine devam edebilir. Parite daha sonra 30 dolara düşebilir.

Aksine, fiyat destek bölgesinden çıkarsa, boğaların daha düşük seviyelerde biriktiğine işaret edecek. 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma, satış baskısının düşebileceğinin ilk işareti olacak. Parite daha sonra 50 dolara ve daha sonra 60 dolara yükselebilir.

DOGE/USDT

Dogecoin (DOGE), 6 Haziran’da 20 günlük EMA’dan (0,08 $) bir kez daha geri döndü ve ayıların rallilerde satış yaptığını gösterdi. Küçük bir pozitif, boğaların 7 Haziran’da düşüşü satın alması ve bu da daha düşük seviyelerde alım olduğunu gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
DOGE/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

DOGE/USDT çifti, 20 günlük EMA ile 0,07 dolar arasında dar bir aralıkta kaldı ve bu, boğalar ve ayılar arasındaki belirsizliği gösteriyor. Genellikle, dar aralıklar bir genişleme ile çözülür, ancak kopuşun yönünü tahmin etmek zordur.

Fiyat 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, kenarda bekleyen alıcılar girebilir ve pariteyi psikolojik 0,10 $ seviyesine doğru itebilir. Aksine, fiyat 0.07$’ın altına düşerse parite düşüş trendine devam edebilir.

İlişkili: Ethereum ‘çift Doji’ modeli Eylül ayına kadar %50 ETH fiyat rallisine işaret ediyor

NOKTA/USDT

Polkadot (DOT), 6 Haziran’da 20 günlük EMA’nın (10$) üzerine yükselmeye çalıştı ancak günün mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların güçlü satışını gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
DOT/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

DOT/USDT çifti 7 Haziran’da destek çizgisinin altına düştü ve simetrik üçgenin satıcılar lehine sonuçlandığını gösterdi. Parite daha sonra alıcıların düşüşü durdurmaya çalışacağı 8.50$’daki güçlü desteğe düşebilir.

Fiyat mevcut seviyeden yukarı çıkarsa ve üçgenin direnç çizgisinin üzerine çıkarsa, bu olumsuz görüş kısa vadede geçersiz olabilir. Böyle bir hareket, destek çizgisinin altındaki kırılmanın bir ayı tuzağı olabileceğini düşündürür. Parite daha sonra 50 günlük SMA’ya (12.35 $) yükselebilir.

AVAX/USDT

Alıcılar, 6 Haziran’da Avalanche’ı (AVAX) 20 günlük EMA’nın (28 $) üzerine çıkarmaya çalıştı ancak günün mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların seviyeyi agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
AVAX/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat, 20 günlük EMA ile 21 dolarlık güçlü destek arasında sıkışıyor ancak bu dar aralıklı ticaretin uzun süre devam etmesi pek mümkün değil.

Boğalar AVAX/USDT çiftini 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, bu, 37 dolara ulaşabilecek bir toparlanma başlangıcını önerecektir. Göreceli güç endeksindeki (RSI) pozitif ayrışma da yakın vadede bir rahatlama rallisini destekliyor.

Alternatif olarak, aralık aşağı doğru genişlerse ve fiyat 21 doların altına düşerse parite düşüş trendine devam edebilir ve 18 dolara düşebilir.

SHIB/USDT

Ayılar, 7 Haziran’da Shiba Inu’yu (SHIB) 0.000010$’lık güçlü desteğin altına düşürmeye çalıştı ancak boğalar, günün mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi seviyeyi başarıyla savundu.

BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
SHIB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat, 20 günlük EMA’nın (0.00012$) altında ne kadar uzun süre işlem görürse, 0.000010$’ın altına düşme olasılığı o kadar yüksek olur. Bu olursa, SHIB/USDT çifti, boğaların düşüşü durdurmaya çalışabileceği 0.000009 dolara düşebilir.

Düşüş görünümünü geçersiz kılmak için boğaların fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde zorlaması ve sürdürmesi gerekecek. Bunu başarırlarsa, çift, ayıların güçlü bir savunma kurması muhtemel olan 0.000014 dolara yükselebilir.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Piyasa verileri şu şekilde sağlanır: HitBTC değiş tokuş.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!