BSV başkanı, Meta’yı meta veri deposu için verileri halka açık bir blok zincirinde depolamaya çağırıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Meta henüz metaverse projesini başlatmamış olsa da, Bitcoin SV (BSV) derneği başkanı Jimmy Nguyen, firmanın kullanıcı verilerini halka açık bir blok zincirinde depolamasının daha iyi olacağını düşünüyor.

Bir Cointelegraph röportajında ​​Nguyen, küresel ve birlikte çalışabilir bir metaverse ekosisteminin, bireysel verilerin halka açık bir blok zincirinde depolanacağı anlamına geleceğini paylaştı. Meta bu yöntemi kullanırsa Nguyen, Meta’nın bir blok zincirini şirketlerin metaverse uygulamalarına bağlayan bir arayüz haline gelebileceğini kaydetti. Bu, kullanıcılar onay verdikten sonra diğer meta veri depolarının kullanıcı verilerine erişmesine izin verecektir. BSV başkanı şunları söyledi:

“Umarım Facebook/Meta, ortamı oluşturdukları ancak kimliğinizi ve verilerinizi kendi sunucularında benzersiz bir şekilde saklamadıkları bir Metaverse oluşturma yaklaşımını benimser.”

Ek olarak, BSV başkanı bu tür bir vizyonun büyük miktarda işlem ve veriyi işleyebilen ölçeklenebilir bir blok zinciri gerektirdiğinin altını çizdi. Nguyen’e göre, BSV blok zinciri bunu yapabilir.

“Başarılı bir meta veri deposu çok fazla veri gerektirir. Bu nedenle metaverse projeleri, devasa ölçek, veri kapasitesi ve düşük ücretlerle bir blok zinciri ile entegrasyondan yararlanabilir.”

Bu nedenle Nguyen, BSV blok zincirinin meta veri deposunda ödemeler açısından ve meta veri depoları oluşturmak isteyen projeler için gerekli tüm veri dosyaları için bir temel defter olarak rol oynayabileceği inancını da paylaştı.

İlişkili: Singapur girişim şirketi 100 milyon dolarlık Web3 ve metaverse fonu başlattı

Dünya Ekonomik Forumu’ndaki (WEF) bir panel tartışmasında, Lego Group’tan bir yönetici, metaverselerin çocukların bakış açıları göz önünde bulundurularak geliştirilmesi gerektiğini söyledi. Şirketin başkan yardımcısı Edward Lewin, çocukların metaverse’lerin gelecekteki kullanıcıları olduğu göz önüne alındığında, insanların “çocukların bakış açısından inşa etmeye” odaklanması gerektiğini söyledi.

Bu arada, WEF için yakın zamanda yapılan bir anket, gelişmekte olan ülkelerin gelişmiş ülkelere kıyasla Metaverse için daha istekli olduğunu gösterdi. 29 ülkede anket yapılan 21.000 yetişkin arasında, yüksek gelirli ülkelerden olanlar Metaverse’e daha az ilgi gösterdi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!