Brad Garlinghouse, NFT’lerin ‘yetersiz’ olduğunu söylüyor, yeni kullanım durumları görüyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

CEO Brad Garlinghouse, Perşembe günü sona eren Dünya Ekonomik Forumu (WEF) Yıllık Toplantısının oturum aralarında Cointelegraph’tan Joseph Hall’a verdiği demeçte, Ripple’ın (XRP) karbon ticareti segmentine 100 milyon dolarlık bir yatırım yaptığını duyurdu.

Garlinghouse, son birkaç yıldaki deneyimlerini karşılaştırarak uluslararası zirvede kripto para biriminin yükselen profiline dikkat çekti. “Dünyanın dört bir yanındaki liderler, bu teknolojilerin bileşenlerine gerçekte nasıl fayda sağlayabileceğini, ekonomilerine nasıl fayda sağlayabileceğini öğrendikçe, onları kullanacaklar. […] Sanırım bunun her gün olduğunu görüyoruz,” dedi Garlinghouse.

NFT pazarının bazı bölümlerinde açıkça çok fazla yutturmaca olmasına rağmen, değiştirilemez tokenlerin (NFT’ler) yetersiz olduğunu söylemeye devam etti. özellikle:

“Çeşitli varlıkların tokenizasyonu yetersiz.”

Garlinghouse, şeffaflığı ve izlenebilirliği nedeniyle tokenleştirme için bir kullanım örneği olarak genellikle dolandırıcılık faaliyeti tarafından “meydan okunan” karbon kredisi ticaretini gösterdi. Garlinghouse, “Bu, karbon kredisi piyasalarında, karbon kredisi piyasalarının etkinliğinde gerçekten devrim yaratabilir” dedi. Ripple, segmente 100 milyon dolar yatırım yapıyor, diye ekledi.

İlgili: WEF 2022: Karbon emisyonları ve kripto tartışmalarında güven ve netlik eksik

Garlinghouse, kripto para biriminin 2022’de bazı gerçek kullanım durumlarına sahip olacağını söyledi. Sınır ötesi işlemler, Ripple’ın üzerinde çalıştığı bir örnektir. Şu anda, sınır ötesi işlemler “genellikle oldukça yavaş, oldukça pahalı ve açıkçası çok hataya açık” iken, XRP zinciri “çok verimli, düşük maliyetli bir köprü” dedi.

Garlinghouse, “Tek zincirli bir dünyada yaşadığımızı düşünmüyorum” dedi. “Bu çok zincirli bir dünya, birçok farklı fayda kullanım durumu olacak.” Ripple, girişime odaklanmaya devam edecek, ancak diğer kripto para vakıfları da tüketicilerin kullanım durumlarına bakıyor.

Söyleşinin tamamı YouTube kanalımızda. Abone olmayı unutmayın!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!