Borsalar, yeni LUNA jetonunu listeleyerek Terra canlanmasına ilk desteği gösteriyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto ticaret platformları, Terra’nın LUNA olarak da adlandırılan yepyeni jetonunu listeleyerek çöken Terra ağının yeniden canlandırılması için ilk destek belirtileri gösteriyor.

HitBTC borsası, Terra’nın yeni zincir tokeni Luna’nın 27 Mayıs’ta platformunda satışa sunulacağını duyurmak için Çarşamba günü Twitter’a gitti.

Haber, Terraform Labs’ın Cuma günü protokolünü yeniden başlatmaya ve Terra Classic olarak adlandırılan eski zinciri Terra veya Terra 2.0 adlı yeni zincirle değiştirmeye hazırlanırken geldi. Yeni zincir, genesis bloğundan oluşturulacağı için bir çatal olmayacak ve Terra Classic, Terraform Labs ile bir geçmişi paylaşmayacak. söz konusu Pazartesi gününde.

Yeni Terra’nın simgesi, Luna Classic (LUNC) olarak adlandırılan eski simgenin yerine LU olarak adlandırılacak.

Daha önce bildirildiği gibi, Terraform Labs CEO’su Do Kwon, Mayıs ayı ortasında Terra’nın algoritmik stabilcoin TerraUSD (UST) olmadan yeni bir Terra zinciri oluşturmayı önerdi ve LUNC pay sahipleri ve sahipleri, UST sahipleri ve Terra Classic uygulama geliştiricileri arasında LUNA airdrop’larını önerdi.

Öneri topluluktan hemen destek aldı ve Terra onaylayıcılarının %91’i 18 Mayıs itibariyle Terra’nın “yeniden doğuşu” lehinde oy kullandı. Bu yazının yazıldığı sırada, seçmenlerin kabaca %67’si Terra’yı desteklediği için topluluk anketi hala devam ediyor. Terra 2.0 olarak canlanma.

Terra ağı yeniden doğuş anketi. Kaynak: Terra İstasyonu

Terra’nın canlanması, Terraform Labs’ın büyük bir ağ çökmesinin ardından 12 Mayıs’ta Terra blok zincirini durdurmasından sonra geldi, Luna tokeni %99’a kadar düştü ve UST 1:1 sabit değerini ABD dolarına kaybetti.

Reklam Alanı

Görünüşe göre HitBTC, UST ve LUNA’nın çöküşünün ardından Terraform Labs ile işbirliği yapmayı amaçlayan tek kripto borsası değil. Terra’nın başarılı yeniden doğuş oylamasının ardından Binance kripto borsası ilan edildi Binance’de etkilenen kullanıcılara yardımcı olmak için “kurtarma planında Terra ekibiyle yakın bir şekilde çalışacak”.

İlgili: Mahkeme belgeleri, Do Kwon’un LUNA kazasından günler önce Terraform Labs Kore’yi feshettiğini ortaya koyuyor

Coinbase kısa süre önce, LUNA’yı temsil eden bir Ethereum belirteci olan Wrapped Luna (WLUNA) belirtecini Cuma günü listeden çıkaracağını duyurdu. Coinbase’in altyapı kolu olan Coinbase Cloud, ilan edildi 20 Mayıs Cuma günü, Terra ve yakın gelecekte tüm potansiyel Terra zincirlerine verilen desteğin askıya alınması.

Çarşamba günü, Terraform Labs CEO’su reddedildi Güney Koreli büyük kripto borsalarıyla temas halinde olduğunu ve onlardan yeni Luna tokenini listelemelerini istediğini bildirdi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!