Boğalar başarılı ‘Birleştirme’ provasını reddederken Ethereum, Bitcoin’e karşı yıllık taze düşüşler görüyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Ethereum’un yerel tokeni Ether (ETH), iki gün sonra Bitcoin’e (BTC) karşı düşüşünü sürdürdü. Proof-of-stake (PoS) algoritmasının en uzun süredir devam eden test ağı “Ropsten” üzerinde başarılı bir provası.

ETH/BTC 10 Haziran’da %2,5 düşüşle 0,0586’ya düştü. Paritenin aşağı yönlü hareketi, bir gün önce 0,0598’lik yerel zirveye ulaştığında başlayan düzeltmenin bir parçası olarak geldi ve iyimser “Birleşme”ye rağmen daha zayıf bir yükseliş hissiyatına işaret etti. ” Güncelleme.

ETH/BTC dört saatlik fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

İlginç bir şekilde, satış ETH/BTC’nin 50-4H üstel hareketli ortalamasının (50-4H EMA; kırmızı dalga) 0,06 civarında meydana geldi. Bu teknik direnç, yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, 12 Mayıs’tan bu yana paritenin yükseliş girişimlerini sınırlandırıyor.

ETH/BTC’nin zayıflığının arkasında Stake Ether var mı?

Ethereum’un güçlü düşüş teknikleri, PoS test ağı atılımını güçlendirdi. Delphi Digital’e göre, Ether ile sözde sabitlenmiş belirteci Staked Ether (stETH) arasındaki süregelen dengesizlik bunun arkasındaki sebep olabilir.

Kripto araştırma firması, “Testnet Birleştirme başarılı oldu, ancak ETH piyasası tepki vermedi” yazdıekleme:

“Terra sonrası finansal kurumların sağlığı sorgulanırken, ETH-stETH bağlantısıyla ilgili endişeler dönüyor.”

Ethereum’un PoS akıllı sözleşmesinde Ether’i stake eden birkaç DeFi platformu, Birleştirme ertelenirse fonlarına erişemeyecek. Bu nedenle, paydaşlarına geri ödeme yapmaya çalışırken ETH tasfiye sorunlarıyla karşılaşma riskiyle karşı karşıya kalırlar.

Bu, bu DeFi platformlarını mevcut stETH varlıklarını ETH için satmaya yönlendirebilir. Bu arada, stETH’leri biterse, satış baskısı ETH dahil olmak üzere diğer varlıklarına kayma riskiyle karşı karşıyadır.

Eter fiyatı için daha fazla olumsuzluk?

Teknik bir bakış açısından, Ether’in Bitcoin karşısındaki son düşüşü, ETH/BTC’yi 0,0589 civarında çok aylı bir destek seviyesinin altına itti, böylece çifti Haziran ayında ve ardından Q3/2022’de daha fazla düzeltmeye maruz bıraktı.

Şimdi kırılan destek seviyesi, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi Fibonacci düzelme grafiğinin 0.382 Fib çizgisiyle çakışıyor. Eğer ETH/BTC’nin düzeltmesi uzuyor, paritenin bir sonraki aşağı yönlü hedefi aynı grafiğin 0,5 Fib çizgisi civarında – 2022’nin yeni en düşük seviyesi olan 0,0509 civarında.

Reklam Alanı
Boğalar başarılı 'Birleştirme' provasını reddederken Ethereum, Bitcoin'e karşı yıllık taze düşüşler görüyor
ETH/BTC haftalık fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

İlginç bir şekilde, 0.0509 seviyesi, ETH/BTC’nin 200 haftalık üstel hareketli ortalamasına (200 haftalık EMA; mavi dalga) ve çok yıllı artan trend çizgisi desteğine yakın. Birlikte, bu destek birleşimi, ETH/BTC’nin düşüş döngüsünü tükettiği ve paritenin ara toparlanma hedefi olarak 0,0589’u görmesine izin verdiği yer olabilir.

İlgili: Bitcoin’in kripto pazarındaki hakimiyetini yeniden kazanmasının 3 nedeni

Tersine, birleşme noktasının altında daha fazla bir kırılma, Ether’i bir sonraki aşağı yönlü hedefi olarak 10 Haziran fiyatından neredeyse %25 düşüşle 0.043 BTC’yi (0,618 Fib çizgisine yakın) izlemeye yönlendirebilir.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!