BlockFi, FTX US ile 240 milyon dolarlık ‘satın alma seçeneği’ de dahil olmak üzere anlaşma yaptığını duyurdu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

FTX US, BlockFi ile kripto türevlerine borç veren firmayı satın alma seçeneği verecek bir anlaşma imzaladı.

Bir Cuma Twitter dizisinde, BlockFi CEO’su Zac Prince söz konusu Kripto kredi şirketi FTX US ile 400 milyon dolarlık döner kredi tesisi ve BlockFi’yi “performans tetikleyicilerine göre 240 milyon dolara kadar değişken bir fiyatla” satın alma seçeneği için anlaşmalar imzalamıştı. CEO’ya göre anlaşma, BlockFi’de “likiditeyi artırma ve müşteri fonlarını koruma” çabasının bir parçası olarak sağlandı.

Anlaşmalar halen hissedarların onayına tabidir. Prince, kripto piyasasındaki oynaklığın, “özellikle Celsius ve 3AC ile ilgili piyasa olaylarının” BlockFi üzerinde olumsuz etkisi olduğunu söyledi. Kripto kredi platformu, Celsius’un para çekme işlemlerini duraklatmasını takip eden hafta yaklaşık 80 milyon dolarlık zarara uğradı ve kurtarma için “çekici olmayan çeşitli seçenekleri” düşündükten sonra FTX US ile ortaklık kurdu.

Prince, “Finansman ve para çekme işlemleri, ticaret platformumuz, kredi kartımız ve küresel kurumsal hizmetlerimiz dahil tüm ürün ve hizmetlerimiz, arkalarında artan sermaye gücüyle normal şekilde çalışmaya devam ediyor” dedi.

Cuma günkü bir blog yazısında BlockFi, Perşembe günkü FTX’in firmayı 25 milyon dolara satın almayı planladığını iddia eden raporları eleştirdi. CEO’ya göre, Haziran 2021’de değeri 5 milyar dolar olan bir şirket için 400 milyon dolarlık kredi imkanı, 240 milyon dolarlık satın alma fiyatı ve “diğer potansiyel bedel” toplam 680 milyon dolar oldu. Prince, raporun “uygunsuz bir şekilde sızdırılmış bir çağrıdan” kaynaklandığını ima etti. ” ve “tek bir tarafın tamamen kişisel varsayımı”.

İlişkili: FTX US, hisse senedi alım satım platformu için Embed Financial yan kuruluşunu satın aldı

BlockFi, şirketin borç verenlerinden gelen teminat çağrılarını karşılayamadığı bildirildikten sonra Haziran ayında Three Arrows Capital’in bazı pozisyonlarını tasfiye eden ilk firmalardan biriydi. Piyasadaki gerileme ve aşırı fiyat oynaklığının ortasında, kripto kredi şirketi 850 kişilik personelinin %20’sini işten çıkaracağını ve yaklaşık 600 kişiyi elinde tutacağını duyurdu. Bir FTX ABD satın alımının bu kararı değiştirip değiştirmeyeceği belli değil.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!