Bitfinex CTO’su Tether’in ‘özgürlük aracı’ ve ‘Bitcoin onramp’ olduğunu söylüyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Bitfinex ve Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, İsviçre Alpleri’nde güneşli bir günde, Plan B Lugano stratejisine, Bitcoin’e (BTC) geçiş olarak Tether’e ve -önemli bir şekilde- en sevdiği pizza malzemelerine ışık tuttu.

Ardoino’nun giderek daha fazla Bitcoinci dostu bir etkinliğe, Oslo Özgürlük Forumu’na katıldığı Norveç’ten uçaktan yeni inen İtalyan, WEF’in aksine Norveç’te “şilin” olmadığını açıkladı.

Stabilcoin giderek bir “özgürlük aracı” olarak kabul edildiğinden Tether, Oslo Özgürlük Forumu’nda konuşmaya davet edildi. Tether, Myanmar hükümeti tarafından benimsenirken, Ukrayna hükümeti, Rusya-Ukrayna savaşının başlangıcından bu yana Tether dahil olmak üzere kripto bağışlarını kabul etti.

“Tether, ulusal para biriminin değer kaybettiği, insanların çılgın enflasyona karşı avantaj sağlamak istediği sıkıntılı ülkeler tarafından kullanılacak araçlardan biri.”

Ardoino, örnek olarak Türkiye ve Arjantin’i gösteriyor. Türk lirası satın alma gücünün %50’sini kaybetti ve genellikle belirsiz para birimlerine karşı bir hedge olarak görülen kripto, ikinci bir faiz dalgası yaşıyor. Ardoino ayrıca şunları da kabul etti:

“Bitcoin harika ama fiyat istikrarını, uzun vadeli fiyat istikrarını istiyorlar. […] “Bitcoin birçok şey için harika ama henüz pek çok kişi tarafından anlaşılmadı.”

Bitcoin ve Tether’in İsviçre şehrinde fiili yasal ihale olduğu Lugano’daki Plan B stratejisi ile ilgili olarak Ardoino, İsviçre’deki eğitim modellerinin El Salvador’da paylaşıldığını paylaştı.

“Bitcoin herkes içindir. Yoksul bir ülkede, temel finansal altyapı olarak Bitcoin’e ihtiyaç duyan insanlarınız var. Öte yandan, dünyanın en çok bankasına sahip bir ülkeniz var ve hala Bitcoin’e ihtiyaçları var.”

İlişkili: Tether, İsviçre’de kripto ve blockchain eğitim programını başlattı

Ardoino ayrıca Satoshi Nakamoto’nun pizza malzemeleri seçimini de eleştirdi. Bitcoin Pizza Günü, dünyanın dört bir yanındaki Bitcoin’cilerin Bitcoin ile pizza yemeye ve ödemeye çalıştığı bir gün olan WEF’den bir gün önce gerçekleşti. Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto, Ardoino’nun “kimse mükemmel değildir” yorumunu yaptığı pizzada ananas ve jalapeños’un tadını çıkarmasıyla ünlüdür.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!