Bitfarms, likiditeyi iyileştirme ve borçları ödeme stratejisinin bir parçası olarak 3K Bitcoin sattı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kanadalı kripto madencilik firması Bitfarms, Haziran ayında borcunu azaltmak için satıştan elde edilen geliri kullanarak yaklaşık 62 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) sattı.

Salı günü yaptığı duyuruda Bitfarms, son yedi gün içinde 3.000 Bitcoin sattığını, yani kripto madencilik firmasının kabaca 6.349 BTC varlığının yaklaşık %47’sini sattığını söyledi. Şirkete göre, 62 milyon dolarlık BTC satışlarından elde edilen fonları “Galaxy Digital ile BTC destekli kredi tesisini azaltarak borcunu yeniden dengelemek” için kullanacak. Satılan kripto para, kredi tesisini Haziran ayında 100 milyon dolardan 66 milyon dolara düşürmek için kullanılan 1.500 BTC Bitfarms’ı içeriyordu ve bu da yayın sırasında borcunu 38 milyon dolara düşürdü.

Bitfarms baş finans sorumlusu Jeff Lucas’a göre, madencilik firması günlük ürettiği tüm Bitcoin’i – kabaca 14 BTC – “artık HODLing” yapmıyor, bunun yerine “likiditeyi artırmak ve şirketin bilançosunu kaldıraçtan arındırmak ve güçlendirmek için harekete geçmeyi” seçiyor. . Bitfarms ayrıca, ekipmanı finanse etmek için NYDIG ile 37 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladığını ve firmanın likiditesini yaklaşık 100 milyon dolara çıkardığını söyledi.

Lucas, “Uzun vadeli BTC fiyat takdirinde yükselişe devam ederken, bu stratejik değişiklik, birinci sınıf madencilik operasyonlarımızı sürdürme ve gelişmiş madencilik ekonomisi beklentisiyle işimizi büyütmeye devam etme konusundaki en önemli önceliklerimize odaklanmamızı sağlıyor” dedi. “BTC varlıklarımızın bir kısmını ve günlük üretimimizi bir likidite kaynağı olarak satmanın mevcut piyasa ortamında en iyi ve en ucuz yöntem olduğuna inanıyoruz.”

Bitfarms, Ocak ayı itibariyle, kripto varlığı 41.000 dolardan fazla bir fiyata sahipken yaklaşık 177 milyon dolar değerinde 4.300 BTC’ye sahipti. Kurucu ve CEO Emiliano Grodzki, şirketin stratejisinin “en düşük maliyetle ve en hızlı sürede en fazla Bitcoin biriktirmek” olduğunu söyledi.

İlişkili: Bitcoin ve BTC madenci hisseleri: Bitfarms madencilik şefi temel farklılıkları açıklıyor

Bitfarms’tan gelen hareket, BTC ve Ether (ETH) dahil olmak üzere büyük kripto para birimleri arasındaki aşırı fiyat oynaklığının ortasında geldi. Cumartesi günü, Bitcoin fiyatı Aralık 2020’den bu yana ilk kez 18.000 doların altına düştü, ancak o zamandan beri yayın sırasında 21.000 doların üzerine çıktı. ETH fiyatı Salı günü 1.200 doların üzerine çıkmadan önce Cumartesi günü 1.000 doların altına benzer bir düşüş yaşadı – 18 ayın en düşük seviyesi.

Reklam Alanı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!