Bitcoin’in 23 bin dolarda desteği var, ancak analistler küresel borç gevşedikçe 8 bin dolara korkunç bir düşüş konusunda uyarıyorlar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Bitcoin’in (BTC) bir aylık dalgalı fiyat hareketi, derin bir piyasa satışlarının 29.000 dolarlık desteğin altındaki en iyi kripto para birimine baskı yapmasının ardından 13 Haziran’da sona erdi. Hareket, hisse senedi piyasalarının da keskin bir şekilde satılarak yılın en düşük seviyelerine ulaşmasıyla gerçekleşti.

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, Bitcoin satışlarının 12 Haziran’da günün geç saatlerinde başladığını ve BTC’nin 22.592$’a düştüğü 13 Haziran’da gün ortasına kadar yükseldiğini gösteriyor.

BTC/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

İşte birkaç piyasa analistinin Bitcoin’in düşüşü hakkında söylediklerine ve bunun uzun zamandır beklenen fiyat tabanından önceki son kapitülasyon olayı olup olmadığına bir göz atın.

23.000 dolardan sağlam bir destek var mı?

Aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi, önceki ayı piyasası kapitülasyon örnekleri, Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamasında sağlam bir destek seviyesi gördü. gönderildi piyasa analisti ve takma adlı Twitter kullanıcısı “Rekt Capital” tarafından.

Bitcoin'in 23 bin dolarda desteği var, ancak analistler küresel borç gevşedikçe 8 bin dolara korkunç bir düşüş konusunda uyarıyorlar
BTC/USD 1 haftalık grafik. Kaynak: Twitter

Son iki döngüdeki eğilime dayanarak, Rekt Capital, fiyat hareketi benzer bir şekilde gerçekleşirse BTC’nin “200 haftalık hareketli ortalamada makro çift dip” görebileceğini öne sürdü.

Rekt Capital dedi ki,

“Öyleyse, o zaman $BTC, 200 haftalık MA’da ~23.000 $’da ilk Makro Dipini oluşturmaya çok yakın. İkinci Makro Dip, yaklaşık iki yıl içinde yaklaşık 41.000$’lık bir fiyat noktasında oluşabilir.”

Analistler “maksimum acının” 13.330 dolar olduğunu söylüyor

Yerleşik destek seviyelerinin altına düşmeye devam ederse, Bitcoin’in potansiyel olarak nereye yönelebileceğine dair içgörü, takma adlı analist “Whalemap” tarafından sağlanan verilerle sağlandı. gönderildi Aşağıdaki grafik, şimdi dirence dönüşebilecek önceden belirlenmiş destek seviyelerini vurgulamaktadır.

Bitcoin'in 23 bin dolarda desteği var, ancak analistler küresel borç gevşedikçe 8 bin dolara korkunç bir düşüş konusunda uyarıyorlar
Adrese göre Bitcoin gerçekleşen fiyat. Kaynak: Twitter

Whalemap dedi ki,

“#Bitcoin, muhtemelen yeni dirençlerimiz olacakları önemli fiyat desteklerini kırdı. 13,331 $, nihai maksimum ağrı tabanıdır. ”

İlişkili: Tüccarlar kaldıraçlı uzun pozisyonlardan kaçındıkça Bitcoin türevleri verileri görünürde bir ‘dip’ göstermiyor

Aşırı bir durumda, Bitcoin 8.000 dolara geri çekilebilir

“The Market Sniper” takma adıyla da bilinen bir piyasa analisti olan Francis Hunt’a göre, Bitcoin fiyatı gerçek bir dibe ulaşmadan önce 8.000 dolara kadar düşebilir.

Bitcoin'in 23 bin dolarda desteği var, ancak analistler küresel borç gevşedikçe 8 bin dolara korkunç bir düşüş konusunda uyarıyorlar
BTC/USD 1 günlük grafik. Kaynak: Twitter

Avlamak söz konusu,

Reklam Alanı

“Birikim noktaları 17.000 ila 18.000 dolar arasında olacak. Bu 15.000 dolar aniden ortaya çıkıyor, işte bu oldukça kötü bir düşüş olurdu ve bir ayı bayrağı hedefi var, 12.000 dolarlık ayı bayrağı hedefinde biraz daha az güçlü ve tam bir gidiş-dönüş sizi götürecek 8.000 ila 10.000 ABD Doları arasında değişen hunimize geri dönelim.”

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!