Bitcoin yarılanma analizi, 2022’nin sonundan önce 24 bin doların altına işaret ediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto topluluğu içindeki en popüler tartışma konularından biri, Bitcoin (BTC) dört yıllık yarılanma döngüsü ve bunun en iyi kripto para biriminin uzun vadeli fiyatı üzerindeki etkisi etrafında dönüyor.

Bitcoin fiyatı 2021’de uzun süredir tahmin edilen 100.000 $ seviyesine ulaşamadı ve birçok kripto analisti şimdi kendilerini önümüzdeki altı ila 12 ay arasındaki görünümü merak ediyor buluyor.

Şu anda, BTC fiyatı 40.000 doların altında işlem görüyor ve çeşitli teknik analiz ölçümleri, daha fazla olumsuzluğun 40.000 ila 45.000 dolar aralığına bir toparlanma olasılığının daha yüksek olduğunu gösteriyor. Bitcoin’in uzun vadeli beklentileri hakkında analistlerin görüşlerinin neler olduğuna bir göz atalım.

Bitcoin yarılanma analizi, 2022'nin sonundan önce 24 bin doların altına işaret ediyor
BTC/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bitcoin Kasım veya Aralık’ta Dip Olabilir

Dört yıllık döngü teorisine genel bir bakış, tartışıldı Kripto analisti ve takma adlı Twitter kullanıcısı “Wolves of Crypto” tarafından bir Twitter ileti dizisinde gösterir “Bitcoin için en olası ayı piyasası dibi Kasım/Aralık 2022’de gerçekleşecek.”

Bitcoin yarılanma analizi, 2022'nin sonundan önce 24 bin doların altına işaret ediyor
BTC/USD 1 haftalık grafik. Kaynak: Twitter

Bu projeksiyon, 10 Kasım 2021’de 68.789 dolarlık en yüksek BTC fiyatının son döngünün en yüksek seviyesini işaret ettiğini ve piyasanın şu anda tipik olarak bir döngü zirvesinden sonra görülen düzeltme aşamasında olduğunu varsayar.

Analist dedi ki,

“200 haftalık SMA, Bitcoin için uzun süredir test edilen ayı piyasası dip göstergesi oldu ve bu nedenle dip muhtemelen ~ 24.000 dolara yerleştirilecek.”

Bu model gerçekleşirse, BTC fiyatı 2023 yılının Ağustos veya Eylül aylarında bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerine çıkacak.

Bitcoin “burada biraz değersiz görünüyor”

Bağımsız bir piyasa analisti olan Willy Woo, BTC’deki dip seviyenin 2022’nin sonundan önce gelebileceğini ima etti. gönderildi Aşağıdaki grafik, “Turuncu madeni paranın burada biraz değersiz göründüğünü” öne sürüyor.

Bitcoin yarılanma analizi, 2022'nin sonundan önce 24 bin doların altına işaret ediyor
Son derece sıvı besleme şok osilatörü. Kaynak: Twitter

“Son Derece Sıvı Arz Şoku” metriği, zincir içi talep ve arzı ölçer ve göreli hareketini uzun vadeli ortalamadan standart sapmalarda gösterir.

Yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, osilatör mevcut okuma kadar düşük her düştüğünde, BTC fiyatı kısa bir süre sonra keskin bir ralliye girdi.

Woo dedi ki,

“Yatırımcıların ortalamaya dönüş yasasının işlemesini beklemeleri için kötü bir zaman değil.”

Reklam Alanı

İlişkili: Bitcoin, ATH’sinden %40+ aşağıda, ancak zincir içi analistler, “dipten çıkmaya başladığını” söylüyor

Bitcoin fiyatı orta vadeli düşük seviyede

Birçok analist, kripto piyasası analisti Philip Swift’in değindiği bir nokta olan BTC’nin optimal bir birikim aralığında olabileceğine inanıyor. Swift’e göre, aktif adres duyarlılığı göstergesi (AASI), BTC’nin bir alım bölgesinde olduğunu gösteriyor.

Bitcoin yarılanma analizi, 2022'nin sonundan önce 24 bin doların altına işaret ediyor
Aktif adres duyarlılığı göstergesi. Kaynak: Twitter

Swift’e göre, AASI şu anda “yeşil bölgeye geri döndü”, bu da “Bitcoin fiyat değişikliğinin aktif adres değişikliğine göre makul bir seviyede olduğunu” gösteriyor.

Swift dedi ki,

“Bu araç, orta vadeli düşük bir sinyal vermek için boğa ve ayı piyasalarında iyi bir isabet oranına sahip.”

Gerçekten de, AASI’nin şu anki okumasına benzer seviyelere ulaştığı önceki örneklere ilişkin bir anket, BTC fiyatının aynı zamanda en düşük noktasına ulaştığını ve sonraki haftalarda ve aylarda daha da yükselmeye başladığını gösteriyor.

Genel olarak, Bitcoin’in fiyat hareketi, beklenenden daha az bir yüzde artışına rağmen, önceden belirlenmiş dört yıllık döngü ile uyumlu görünüyor.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!