Bitcoin Suisse, kredi ürünü olarak merkezi olmayan Liquity’yi benimsiyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Bitcoin Suisse, ürün yelpazesine Liquity protokolünün eklenmesiyle müşterilerine merkezi olmayan finans (DeFi) hizmetleri sunmaya başladı. Müşterilerin Liquity Dollar (LUSD) stablecoin’i basmak ve ödünç almak için protokolde Ether (ETH) teminatı göndermesine olanak tanır.

20 Nisan’daki bir duyuruda Bitcoin Suisse, tüm akıllı sözleşme etkileşimlerini ve sistem izlemeyi müşterisi adına gerçekleştireceğini ve ödünç alınan LUSD tokeninin herhangi bir fiat para birimine dönüştürülmesine izin vereceğini söyledi.

Bitcoin Suisse, 2013 yılında kurulan ve merkezi İsviçre’de bulunan ve çoğunlukla kurumsal yatırımcılara kripto para birimlerinin alım satım, saklama, ödünç verme ve stake etme gibi hizmetler sunan merkezi bir kripto ve finansal hizmetler şirketidir.

Liquity, Nisan 2021’de başlatılan ve kullanıcıların akıllı sözleşmesine ETH teminatı göndermesine ve yerel LUSD stabilcoin’ini %0 faiz oranıyla ödünç almasına olanak tanıyan bir DeFi borçlanma protokolüdür. Liquity’nin şu anda sözleşmesine kilitlenmiş toplam değeri 1,1 milyar doların üzerinde.

Bitcoin Suisse CEO’su Dirk Klee, firmanın müşterilerine merkezi olmayan çözümler sunmaya yönelik “önemli bir adım” atmaktan gurur duyduğunu söyledi:

“DeFi, daha açık, daha şeffaf ve daha rekabetçi olarak geleneksel finansal hizmetlere göre önemli iyileştirmeler sunuyor.”

Pilot aşama olarak başlatılan Bitcoin Suisse, yalnızca belirli ve “çok az sayıda” müşterisinin, borçlanma tutarı 500.000 doların üzerinde olduğunu söylüyor.

DefiLlama’ya göre, ekosistem genelinde kilitlenen mevcut toplam değer (TVL) 215 milyar dolara yaklaşan DeFi, hem kripto sektörü hem de geleneksel finans için özel bir ilgi alanı haline geliyor. Bu, 2 Aralık 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 254.8 milyar dolardan çok uzak değil.

İlişkili: DeFi ekosistemindeki birçok kripto para katmanı

Merkezi platformlar, merkezi olmayan hizmetlere erişmek için merkezi bir yol sunarak veya ürünlerini DeFi akıllı sözleşmeleri veya likidite ile destekleyerek DeFi altyapısını giderek daha fazla kullanıyor.

Reklam Alanı

Mart ayında Binance, merkezi olmayan borsa (DEX) PancakeSwap’ın Binance uygulaması içinden kullanımı için işlevsellik ekledi ve DEX’i merkezi platformuna entegre etti. Aynı ayda, varlıkların herhangi bir blok zincirinden köprülenmesine izin veren güncellenmiş bir blok zinciri köprüsünü de başlattı.

Avustralya merkezli finans uygulaması Blockearner, DeFi kredi protokolleri Aave ve Compound Finance ile yıllık %7 getiri (APY) vaat eden “Getiri Hesabı” ürününü destekliyor ve kullanıcıların yalnızca Avustralya Doları yatırması gerekiyor ve bu uygulama daha sonra onlar adına DeFi’ye bahis yapıyor .

Bitcoin Suisse, uzun süredir kripto teknolojisini tekliflerine entegre etti. Kasım 2021’de, “kripto teknolojisinin daha geniş bir şekilde benimsenmesini teşvik etme” çabasıyla Bitcoin (BTC) Lightning Network’ü entegre eden İsviçre’deki ilk kripto para ödeme işlemcisiydi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!