‘Bitcoin öldü’ Google aramaları tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Google arama trendlerine göre, çöken Bitcoin (BTC) fiyatları, önde gelen kripto para biriminin ölümüyle ilgili yenilenen spekülasyonları canlandırıyor.

Google’da “Bitcoin öldü” araması 18 Haziran Cuma günü sona eren haftada ani bir artış gösterdi ve muhtemelen kayıtlardaki en yüksek seviyeye ulaştı. Google Trendler, zaman içinde arama terimlerine olan ilgiyi izler ve toplam kullanıcı sorgusu sayısına göre 1 ile 100 arasında puan verir. Veriler anonimleştirilir, konuya göre kategorize edilir ve konuma göre toplanır.

“Bitcoin öldü”, noktalı çizgi ile yansıtılan ön verilere dayalı olarak 12-18 Haziran arasındaki dönem için 100 puan aldı. Arama sorgusu en son Aralık 2017’de 100 puan aldı.

“Bitcoin öldü” için küresel aramalar hafta sonu boyunca fırladı. “Bitcoin öldü” gibi benzer anahtar kelimeler için yapılan aramalar da keskin bir şekilde yükseldi ancak yeni bir zirveye ulaşmadı. Kaynak: Google Trendler.

Google arama sonuçları, varlık fiyatlarında haftalarca süren amansız satışların ardından kripto para piyasaları için en yüksek endişeyi yansıtıyor. Bitcoin’in şu anda yedinci ayında olan aşağı yönlü sarmalı, Federal Rezerv’in riskli varlıklar üzerinde aşağı yönlü baskı yaratan politikadaki büyük değişimi tarafından tetiklenmiş olabilir. Terra ekosisteminin patlaması ve bununla ilgili bulaşma etkileri de katkıda bulunan bir faktör olmuştur. Olumsuz piyasa koşulları, Celsius ve Three Arrows Capital gibi büyük endüstri oyuncularının iflasla karşı karşıya olduğuna dair inandırıcı spekülasyonlara da yol açtı.

İlişkili: Bitcoin, son yedi gün içinde 13.000’den fazla “toplu madeni para” bastı

Ana akım medya kuruluşları, yıllar boyunca yüzlerce Bitcoin ölüm ilanı yazdı; uzmanları, BTC’nin geçerli bir varlık olmadığının kanıtı olarak son piyasa çöküşünü alkışlıyor. Bitcoin’in yalnızca 2021’de – dijital varlığın birden fazla rekor seviyeye ulaştığı bir yılda – 45 kez “öldüğü” iddia ediliyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!