Bitcoin, madencilerin aylar içinde ‘teslim olabilecekleri’ uyarısı üzerine ABD pazarında açıkken %1,5 düştü

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Wall Street’in dönüşü bir inilti ile başladığında Bitcoin (BTC), 31 Mayıs’ta ABD hisse senetleri ile aynı seviyeye düştü.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Hisse senetleri BTC fiyatını tekrar güneye çekiyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, piyasaların resmi tatilden dönmesinin ardından BTC/USD’nin alım satımın başlangıcında 31.000$’a yaklaştığını gösterdi.

Hareket, S&P 500 açılışta %1,1 ve Nasdaq Bileşik Endeksinin %1 düşüşle işlem görmesiyle hisse senedi endekslerini yansıttı.

Kanıtlardaki oynaklıkla, Bitcoin’in son yükselişinin kalıcı gücü konusunda önceden var olan şüpheler sosyal medya yorumcuları arasında sesini yükseltmeye devam etti.

Analist Jan Wuesterfeld, Bitcoin Piyasa İstihbaratı bülteninin son baskısında, “Hisse senetlerinin geçen haftadan elde ettikleri kazançların bir kısmını kaybetmesi pek olası değil” dedi.

“Bence, bu olursa, Bitcoin muhtemelen hafta sonu ve Pazartesi günü elde edilen kazanımların bir kısmını da verecektir (bu durumda yeniden bağlantı).”

Diğerleri, sönük uzun vadeli fiyat sinyallerine odaklandı. Zincir üstü analitik platformu CryptoQuant’a katkıda bulunan bir analist olan Kevin Svenson, Bitcoin’in 20 aylık üstel hareketli ortalamasını (EMA) gelecekteki olası bir çekişme kaynağı olarak vurguladı.

“Önceki döngülerde, Bitcoin, 20m/EMA’nın altına düştükten sonra 6 -> 13 ayını 20m/EMA’nın altında geçirdi. Şu anda 20m/EMA’nın altındaki ilk ayımızı deneyimledik” dedi. açıkladı.

“İnsan duyguları tekrar ederse, o zaman (en azından) Kasım 2022’ye kadar 20 milyon/EMA’nın altında olacağız … ve 13 milyon Mayıs 2023.”

Bitcoin, madencilerin aylar içinde 'teslim olabilecekleri' uyarısı üzerine ABD pazarında açıkken %1,5 düştü
20EMA ile BTC/USD 1 aylık mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Madenciler tarafından dağılımın “eğilimi yok”

Bitcoin için potansiyel bir gümüş astar, madenci davranışı şeklinde geldi.

İlgili: ‘Mega yükseliş sinyali’ veya ‘gerçek kırılma?’ Bitcoin’de bu hafta bilmeniz gereken 5 şey

Reklam Alanı

Madencilerin maliyet fiyatının artık spot fiyatın üzerinde olduğuna dair uyarılar arasında, yaratmak 2018 ayı piyasasının dibi benzeri kapitülasyon tehdidi, veriler paniğin henüz başlamadığını gösteriyor.

CryptoQuant’a katkıda bulunan ve analist Venturefounder, gün içinde bir bültende “Bitcoin madencileri, BTC piyasalarında akıllı para ve spekülatörler olarak görülüyor” dedi.

“BTC fiyatı toparlanırken Bitcoin madencileri herhangi bir net dağılım eğilimi göstermedi, aslında Temmuz 2021’de başlayan net birikim eğilimi devam ediyor.”

Bitcoin, madencilerin aylar içinde 'teslim olabilecekleri' uyarısı üzerine ABD pazarında açıkken %1,5 düştü
Bitcoin madencisi BTC, açıklamalı grafiği saklı tutar. Kaynak: CryptoQuant

Ekteki bir grafik, madencilerin özellikle Mayıs ayının ikinci yarısında BTC rezervlerini artırdığını gösterdi.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!