Bitcoin Lightning Network kapasitesi 4.000 BTC üzerinden ücretlendiriliyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Dünyanın en büyük kripto para biriminden kutlama yapmak için bir sebep var. Lightning Network, 4.000 Bitcoin (BTC) kamu kapasitesi dönüm noktasına ulaştı, bu da eşler arası ödemeler için 120 milyon dolarlık değerin hazır olduğu anlamına geliyor.

Lightning Network, ilk olarak Ağustos 2020’de 1.000 BTC bariyerini ve Temmuz 2021’de 2.000 BTC bariyerini aştı. Kapasite, 18 ay içinde ikiye katlandı.

Ocak 2022’den bu yana Lightning Network kapasite artışı. Kaynak: Glassnode.

CoinCorner CEO’su Daniel Scott, Cointelegraph’a “Lightning kapasitesinin başlamasıyla yavaş ve istikrarlı bir büyüme yaşadık, ancak Ocak ayından bu yana[uary] 2021, artış güçlü oldu.”

Birleşik Krallık merkezli Bitcoin borsası Fast Bitcoins’in CEO’su Danny Brewster, Cointelegraph’a Lightning Network kapasitesinin “muhtemelen uzun zaman önce 4K’yı geçtiğini ve özel kanal ölçümlerinin herkese açık olmadığını” söyledi.

“Bununla birlikte, sürekli büyüme Lightning Network için harika bir başlangıç ​​oldu ve geliştiricilerden iş kuran girişimcilere kadar tüm paydaşlar ilerlemeye devam ettiği sürece bunun gelecekte de devam edeceğini öngörüyorum.”

Bitcoin’in temel katmanı üzerine inşa edilmiş bir katman-2 ödeme protokolü olan Lightning Network, neredeyse anında işlem kesinliğine izin verir. Aşağıdaki videoda, Bitcoin destekli bir dünya gezgini olan Paco de la India, Lightning Network’ü kullanarak Mozambik merkezli Bitcoiner Jorge’den bir çift şort satın alıyor:

Glassnode’un zincir üstü analisti James Check, Cointelegraph’a şunları söyledi: “Bitcoin’in Lightning Network’ünün genişlemesi, “pervasız” aşamadan ve erken benimseyenler tarafından uygun deneylere geçiş yapıyor gibi görünüyor.”

İlişkili: Lightning Network Öğle Yemeği: Bir Bitcoin temassız ödeme hikayesi

“Cüzdan tasarımları ve kullanıcı deneyimi geliştikçe, daha fazla karışıklık çözülebilir ve ağ olgunlaşacaktır. Kamu Yıldırım kapasitesinin ve kanal sayısının sürekli büyümesi, bu artan güven ve artan kullanım oylamasının bir yansımasıdır ”dedi.

Scott, “Daha fazla şirket Lightning’i benimsedikçe ve daha fazla kullanım vakasının meyvelerini verdiğini gördükçe” olumlu eğilimin devam edeceğini paylaşarak hemfikirdi.

Reklam Alanı

“El Salvador’un Bitcoin’i benimsemesinin etkisi, Lightning için bir dönüm noktası olmuş gibi görünüyor, ona güven veriyor ve gerçek dünya kullanım durumunu kanıtlıyor.”

1ML’den elde edilen verilere göre, Lightning üzerinden Satoshis (bir Bitcoin’in en küçük değeri) göndermek için ortalama ve medyan işlem maliyeti 0,01 doların oldukça altında ve ödeme teknolojisi olarak bir yumruk getirdiğini kanıtlıyor.

Brewster, bunun “harika bir başlangıç ​​ama daha gidilecek uzun bir yol” olduğu sonucuna varıyor. Gerçekten hala erken!”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!