Bitcoin Lightning Network kapasitesi 3900 BTC’yi geçerek yeni bir ATH’ye işaret ediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Devam eden ayı piyasası tarafından yılmayan, Bitcoin’in (BTC) temel mimarisi kendisinden daha iyi performans göstermeye devam ediyor – aşılmaz eşler arası (P2P) ağı daha fazla güvence altına alıyor, merkezden uzaklaştırıyor ve hızlandırıyor. Aynısı Bitcoin Lightning Network (LN) için de geçerlidir.

Bitcoin Lightning Network kapasitesi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3915.776 BTC’ye ulaştı ve Bitcoin Visuals’den alınan verilerle kanıtlandığı gibi, BTC işlem hızlarını iyileştirme ve katman-2 protokolü üzerinden ücretleri düşürme nedenine bağlılık gösteriyor.

Tüm kanallarda kümülatif Bitcoin kapasitesi. Kaynak: BitcoinVisuals düğümü

Bitcoin LN, Bitcoin’in meşhur ölçeklenebilirlik sorunlarını ele almak için ilk olarak 2018’de Bitcoin ana ağına uygulandı ve o zamandan beri kapasitesini genişletme açısından yukarı yönlü bir yörüngeyi koruyabildi.

Ancak tırmanış, 18 Nisan’da LN kapasitesinin bir hafta içinde %7,7 düştüğü 3687.051’den 3402.273 BTC’ye düştüğünde geçici bir kesinti gördü. Ağ esnekliğini sergileyen düşüşe, 2 Mayıs’a kadar 3718.351 BTC’ye hızlı bir toparlanma eşlik etti.

Bitcoin Lightning Network kapasitesi 3900 BTC'yi geçerek yeni bir ATH'ye işaret ediyor
Bitcoin Yıldırım Ağı istatistikleri. Kaynak: 1ml

Ayrıca, 1ml’den elde edilen istatistik verileri, Bitcoin Lightning Network’ün diğer tüm yönlerinin Bitcoin’in küresel benimseme dürtüsüne paralel olarak büyümeye devam ettiğini gösteriyor.

İlişkili: Katman 2’nin benimsenmesi, bir sonraki kripto dönüm noktasını teşvik edebilir

Bir Redditor’un veriye dayalı tahmini, kripto endüstrisinin L1 blok zincirleri arasında L2’lere doğru köprü kurmaktan uzaklaştığını görecek büyük bir bozulmaya işaret ediyor. OP tarafından açıklandığı gibi:

“L2’nin benimsenmesi, yavaş ve patlamalı olsa bile şu anda gerçekleşiyor. Perde arkasında, L2’ler güvenilirliği artırıyor, ücretleri düşürüyor ve erişilebilirliği artırıyor. L2’ler hala inşa ediliyor ve gelişiyor ve bu harika.”

Cointelegraph’ın daha önce bildirdiği gibi, L2 ölçeklendirme çözümleri, L1’in güvenliğinden yararlanıyor ve birden fazla işlemi tek bir pakette işliyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!