Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, 100 Üzerinden 8’de

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto para piyasası geçen haftaki yaralarını sarmak istiyor. Terra Blockchain ağında yaşananlar ve Bitcoin’deki düşüşle birlikte piyasa zorlu günlerden geçiyor diyebiliriz. Durum böyle olunca, Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi de “Aşırı Korku” seviyesine yerleşmiş durumda.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, 8’i Gösteriyor

CoinGecko verilerine göre Bitcoin, haberin yazımı sırasında 30.487 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat için yüzde 2.9 değerlenen BTC’nin son 7 günlük değerlenmesi ise sadece yüzde 0.7.

Bu yaşananlar Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi‘nde de kendini gösteriyor. 100 üzerinden ölçümlenen endekste ibre şimdilerde 8’in üzerinde. Bu da “Aşırı Korku” demek. Daha önce ibrenin 8’e geldiğini Covid salgınının başladığı Mart 2020’de görmüştük.

bitcoin korku ve acgozluluk endeksi 100 uzerinden 8de 2

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi Nedir?

Aslında isminden de anlaşılabileceği gibi Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, yatırımcıların korku ve açgözlülük eğilimlerini gözler önüne seriyor. Piyasa yükselirken açgözlü olma eğiliminde olan yatırımcılar, piyasa düşerken korkuya kapılıyor.

Aşırı Korku, yatırımcıların çok endişeli olduğunun bir işareti olabilir.

Yatırımcılar çok açgözlü haline geldiğinde ise piyasada bir düzeltme olabilir.

100 birimlik ölçümde 0, “Aşırı Korku”, 100 ise “Aşırı Açgözlülük” anlamı taşıyor.

Bu ölçümler için farklı kaynaklardan veri toplanıyor. Bunlar; volatilite, piyasa hacmi, sosyal medya, anketler, trendler ve hakimiyet.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!