Bitcoin hodler verileri, BTC fiyatının dibe ‘gerçekten yakın’ olduğunu ima ediyor – analistler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Analistler, bu hafta yeni verileri gördükten sonra, Bitcoin’in (BTC) zaten bir dip görmüş olabileceğine veya bire “gerçekten yakın” olabileceğine inanıyor.

22 Haziran’daki bir Twitter dizisinde, tanınmış gösterge yaratıcısı David Puell, mevcut Bitcoin alım satımı hakkında “ilginç göründüğünü” iddia ettiğini açıkladı.

“Yüksek olasılık” alt kısmı

Pek çok kaynak BTC/USD’nin 14.000 $ veya daha altına düşmesini isterken, mevcut fiyat hareketinin yükselişe geçmesi çok az ve çok uzak.

Ancak Puell için, uzun vadeli (LTH’ler) ve kısa vadeli sahipler (STH’ler) arasındaki dinamikler, durumun pek çok korku kadar düşüşe geçmediğini ima ediyor.

Her grup için maliyet esasını vurgulayan Puell, piyasada daha uzun süre kalanların BTC’leri için bir bütün olarak son yatırımcılara göre daha az ödediğini gösterdi.

Bitcoin çok yılın en düşük seviyelerindeyken, acı LTH’lerden çok STH’lerde yatmaktadır. İlkinden satış yapan kapitülasyon böylece zaten kendini ifade edebilirdi.

Popüler analist Root, “imo, büyük olasılıkla dibe ulaştık ya da gerçekten dibe yakınız” diye yanıt verdi.

Ancak Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, 155 gün veya daha uzun süredir kripto para tutan cüzdan varlıkları olarak tanımlanan LTH’ler bile son haftalarda piyasaya dağıtım yapıyor.

Mayer Multiple tarihi zemine yaklaşıyor

Yine de, bir başka popüler zincir üstü ölçüm olan Mayer Multiple’ye göre, Bitcoin’de karlı bir “daldan satın al” fırsatı arayanlar şanslı olabilir.

İlgili: Fed’den Powell daha fazla faiz artırımının ‘uygun’ olduğunu söylediği için Bitcoin fiyatı 20,7 bin dolara yükseldi

Reklam Alanı

22 Haziran itibariyle, mevcut spot fiyatın 200 günlük hareketli ortalamanın (DMA) ne kadar altında olduğunu gösteren gösterge, yatırım getirisinin nadiren daha iyi hale geldiğini ima ediyor.

0,5’te Çoklu, 200 DMA’nın %50 altındadır ve Bitcoin’in kullanım ömrünün sadece %2’sinde daha düşük olmuştur.

Kripto girişimcisi Kyle Chasse, “Makro-ekonomik koşullar bu sefer farklı ama dikkatli olmakta fayda var” yorum yaptı rakamlar üzerinde.

Bitcoin Mayer Çoklu grafik. Kaynak: Glassnode

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!