Bitcoin Hash Rate Yeni Bir Rekor Kırmaya Çok Yaklaştı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto para lideri Bitcoin (BTC) düşmeye devam ederken hash rate ise yeni bir rekor kırmaya oldukça yaklaşmış durumda. Son olarak Çin’in yasaklarıyla birlikte büyük bir negatif kırılmanın görüldüğü hash rate tekrardan yükselişe geçerek önemli seviyelere ulaştı. Şu anda 175.5 olarak ölçülen bu oran rekor olan 180 EH/s’nin sadece ufak bir miktar altında kalıyor.

Bitcoin Madencileri Tekrardan Sahada!

Blockchain.com üzerinden elde edilen verilere göre Çin yasağında ağır bir kayıp yaşayan hash rate tekrardan artışta. Son aylarda ivmeli bir şekilde yükselen bu oranın yeni bir rekor kırmaya oldukça yakın olduğunu görüyoruz. Bu durum da BTC madencilerinin tekrardan sahaya indiklerini kanıtlar nitelikte. Özellikle de artık daha çevresel enerjilerin bu alanda kullanılıyor olması sektöre olan yatırımları da arttırmış gibi görünüyor.

Yasağın öncesinde dünya genelindeki Bitcoin hash rate miktarının %70’inden fazlasını elinde bullunduran Çin’de yasakla birlikte tüm işler değişmiş durumda. Gelen yasakla birlikte madenciler başta ABD olmak üzere Kazakistan ve Rusya gibi ülkelere dağıldılar. Bu ülkelerde de cihazların tekrardan aktif edilmesiyle birlikte oranların yükselmeye başladığını görüyoruz.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!