Bitcoin, Bukele ve bir grup merkez bankacısı El Salvador’da buluşuyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Bu hafta, dünyanın dört bir yanındaki gelişmekte olan ülkelerden 44 merkez bankacısı, finansal içerme, küçük ve orta ölçekli işletmeler için finansman ve Bitcoin (BTC) tartışmak üzere El Salvador’da bir konferansa katılıyor.

Gana’dan Burundi’ye, Ürdün’den Maldivler’e, Pakistan’dan Kosta Rika’ya merkez bankası delegeleri, El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin daveti üzerine konferans için San Salvador’a geldi.

Delegelerin ülkeleri turuncu ile işaretlenmiştir. Kaynak: Twitter

Küresel bir politika liderliği ittifakı olan Finansal İçerme İttifakı tarafından ve El Salvador’un merkez bankası ile ortaklaşa düzenlenen konferans üç gün sürecek. İçinde cıvıldamakEl Salvador merkez bankası başkanı Douglas Rodriguez, paylaşılan:

“El Salvador, Bitcoin’in uygulanması ve Finansal İçermeyi teşvik etme politikaları hakkında bilgi edinmek için 44 merkez bankası ve finans otoritesinden temsilciler almaktan gurur duyuyor.”

Rodriguez’in amiri Başkan Bukele, liderlerin bir grup fotoğrafını tweetlerken 44 delege arasında “tohum ektiğini” paylaştı:

Bitcoin Beach projesinin arkasındaki ekip de merkez bankacılarını eğitmek için hazır bulundu. Bitcoin Plajı, El Zonte, ilk ulusun Bitcoin’i benimsemesine yol açan bir taban hareketi olan Bitcoin Yasasının doğum yeriydi.

Bitcoin Beach cüzdanını oluşturan şirket olan Galoy Money’nin kurucu ortağı Nicolas Burtey, “Bu merkez bankacılarıyla bir gün geçirdikten sonra şunu söyleyebilirim: Hala yapılacak çok eğitim var.” Burte, şöyle devam etti:

“[The] büyük çoğunluğunun bitcoin’in potansiyeli hakkında hiçbir fikri yok. Ancak El Salvador, Bitcoin’i benimserken, artık buna dalmak için bir nedenleri var. ”

Burtey ve ekibi günü merkez bankacılarıyla konuşarak, onlara Bitcoin Lightning cüzdanlarını nasıl kullanacaklarını ve ödemeleri nasıl göndereceklerini göstererek geçirdiler. İlerleme hızlıydı – aslında o kadar hızlıydı ki, Burtey tweetlendi: “BTCBeachWallet ile #bitcoin için merkez bankalarına yeterince hızlı giremiyoruz.”

Reklam Alanı

Olayın fotoğrafları, merkez bankacılarının ödemeleri nasıl göndereceklerini ve cüzdanları nasıl oluşturacaklarını titizlikle öğrendikleri dilenci inancı.

Şu anda, dünya çapında sadece iki ülke Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul etti: El Salvador ve son zamanlarda Afrika merkez bankaları tarafından kripto para birimlerini benimsediği için azarlanan Orta Afrika Cumhuriyeti.

İlgili: El Salvador’un merkez bankası, kripto hizmetleri sağlamak için Qredo’nun kaydını kabul etti

Yatırım fonu 10T holdinglerinden Dan Tapiero gibi, Cointelegraph’a bir röportaj sırasında unutulmaz bir şekilde “Param yok” diyen bazı yorumcular için El Salvador’un finansal içerme konferansı çok önemli. ABD’nin yetişmesi gerekebileceğini ima ediyor:

Yine de sıkı Bitcoin kullanıcıları için olay hakkında şaka yapma fırsatı çok büyüktü. Gigi, bir Bitcoin yazarı ve Bitcoin kitabının yazarı 21 ders, tweetlendi “Bitcoin kullanmaya devam ederlerse daha uzun süre merkez bankacısı olmayacaklar!”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!