Bitcoin (BTC) Teknik Analizi – 25 Mayıs 2022

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto para piyasaları güne 1.27 trilyon dolar ile başlarken Bitcoin (BTC) yaklaşık olarak yüzde 2 yükseliş ile 29.758 dolardan fiyatlanıyor. Diğer taraftan Bitcoin her ne kadar yine 30.000 bandının altında seyretse de, 29.000 dolar seviyesine düşüş, sağlam destek ve ret ile karşılandı. Bu da devam eden bir düşüşün çok olası olmadığını gösteriyor. Bununla birlikte Bitcoin analisti Eliman Dambell’e göre BTC/USD‘nin önümüzdeki günlerde daha da yükselmesi, büyük olasılıkla 31.000 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkmasının sinyali olabilir. Bu noktada bir süredir sık sık 30.000 doların üstüne çıktıktan sonra 29.000 dolara düzeltme yapan Bitcoin, yeniden yükseliş sonrası psikolojik bir baraj kurarak yukarı yönlü bir atılım yapabilir. Günün Bitcoin teknik analizi ise şu şekilde:

Bitcoin BTC Teknik Analizi – 25 Mayis 2022

Bununla birlikte Bitcoin’in (BTC) uzun süreli grafiklerine baktığımızda 30.000 barajının çok daha önemli olduğunu görüyoruz. Öyle ki ilk olarak 2021’in ilk ayında yaşanan 30.000 dolar atılımı devamında 2021’in Nisan ayında yaşanan 65.000 dolarlık ATH’yi getirmiş, sonrasında der bir düzelme ile lider kripto yeniden 30.000 bandına gerilemişti. Devam eden periyotta önce 52.000 bandına çıkıp düzeltme sonrası 69.000 dolar ile ATH belirleyen Bitcoin, günümüzde tekrardan 30.000 dolar bandında seyrediyor. Bu da daha önceden yaşanan sıkışma sonrası ATH’lerin yakın zamanda da yakalanabileceği konusunu akıllara getiriyor.

Bitcoin BTC Teknik Analizi – 25 Mayis 2022 3

Bitcoin (BTC) Yeniden Yükselir mi?

Bitcoin bir haftadan fazla bir süredir yatay bir şekilde işlem görürken, 31.000 dolar sağlam bir direnç olarak hareket ediyor. Bu arada, pazarın gelişmeye devam edebilmesi için aşılması gereken açık bir konsolidasyon bölgesine işaret eden 29.000 dolarda da önemli bir destek kurulmuş durumda.

Analist Eliman Dambell‘e göre BTC’nin fiyatının yeniden 28.000 bandının altına inmesi durumunda bir sonraki destek 20.000 dolara kadar gerileyebilir. Bununla birlikte fiyattaki bu dalgalanma sonrası fiyatların artması çok daha olası görülüyor. İlk hedef olarak 35.000 dolar ile yüzde 17’lik bir artış görüyoruz.

Bu durumun yaşanması durumunda bir sonrası psikolojik fiyat ise otomatik olarak 40.000 dolar oluyor. Bu olasılığın yaşanması durumunda bir miktar düzeltme görebiliriz, ancak uzun vadede fiyatların yükselmesinin beklendiğini belirtelim. Bu artışın yaşanması yükseliş trendinin resmi başlangıcını işaret edeceğinden altcoin’lere de etkisi büyük olacaktır.

Diğer taraftan küresel olarak düzenleyici baskıları oldukça artmış durumdayken küresel düzenleyicilerden gelen geri bildirimler de oldukça etkili olacaktır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!