Bitcoin (BTC) Teknik Analizi – 18 Mayıs 2022

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Her ne kadar ilk günkü kadar olmasa da LUNA ve UST‘de yaşanan çöküş piyasaları etkilemeye devam ederken, Bitcoin’de de yaşanan düşüşler piyasalara kırmızı grafikler ile yansıyor. Özellikle Bitcoin‘in (BTC) yeniden 30.000 dolar bandının altına düşmesi, direnç seviyesine bir türlü tutunamayan Bitcoin’in (BTC) yön belirleme konusunda zorlandığını gösteriyor. Diğer taraftan her ne kadar sık sık altına inse de teknik analizi incelediğimizde Bitcoin’in psikolojik seviye olarak 30.000 doları belirlemiş olduğunu görüyoruz.

Bitcoin BTC Teknik Analizi 18 Mayis 2022 1

Bitcoin’in Mart sonundan geçtiğimiz Perşembe gününün en düşük seviyelerine doğru aşağı yönlü hareketten yüzde 76.4’lük bir Fibonacci çizgisinde toparlanma ivmesini kaybettiği görülüyor. Bitcoin analisti Alexander Kuptsikevich‘e göre bu, tipik bir düzeltme eğrisi olarak açıklanabilir. Son on gün içinde, herhangi bir düşüş trendi fiyat hareketini tersine çevirmek için güçlü bir destek seviyesi olması beklenen 30.000 dolarlık talep bölgesi aşağı yönde kırıldı.

Ek olarak Bitcoin (BTC) şu anda 29.000 dolar bandında konsolide olurken, RSI göstergesi piyasanın “aşırı satım” durumunda olduğunu ve RSI seviyelerinin yaklaşık yüzde 30’u gösterdiğini görüyoruz. RSI, Mayıs 2021 çöküşü sırasında en son görülen seviyelere ulaşmış olsa da 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalamalar, önümüzdeki günlerde daha düşük fiyatların ihtimalini artırabilecek düşüş eğilimini tamamladı.

Bitcoin (BTC) Yükselir mi?

Bitcoin’in fiyatı son birkaç hafta içinde hızla düştü. Hatta şu anda direnç olarak hareket eden 30.000 dolarlık bölgeyi toparlayıp yeniden test etmeden önce, 2021’deki 28.000 dolarlık dip seviyesinin de altına düştü ve 26.000 – 27.000 dolar bölgesine kadar geriledi. Ancak hızlı bir şekilde yukarı yönlü bir düzeltme ile 30.000 bandına geri çıkan Bitcoin (BTC), borsa girişi CDD‘si incelendiğinde ise yeniden düşüş sinyali veriyor.

Bitcoin BTC Teknik Analizi 18 Mayis 2022 2
Kaynak: CryptoQuant

Son bir kaç haftalık dönemde uzun vadeli sahipler tarafından borsalara büyük girişler olduğunu gösteren bu grafik, satış öncesi sinyalleri gösteriyor. Bununla birlikte uzmanlara göre fiyat hâlâ bir konsolidasyondan geçebilir ve yeni bir yükseliş eğiliminin beklenmesi biraz zaman alabilir.

Bununla birlikte Ethereum‘un (ETH), 50, 100 ve 200 günlük çizgiler de dahil olmak üzere tüm hareketli ortalamalarına baktığımızda da verilerin ortalamanın altına düştüğünü görüyoruz. Bu grafiklerin aşağı yönlü hareketi, herhangi bir varlık için bir düşüş faktörü olarak görülüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!