Bitcoin, BTC fiyatının dibinin ‘böyle olmamalı’ uyarısı üzerine düşük seviyelerden %8 sıçradı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Bitcoin (BTC), BTC/USD’nin son döngünün zirvesine tehlikeli bir şekilde yaklaşmasının ardından 15 Haziran’da 20.000 dolar kaybetmenin acısını hodlers’tan kurtardı.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bitcoin “alt” kimseyi kandıramaz

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, Bitstamp’ta 20.079 $’a ulaştıktan sonra BTC/USD’nin daha da yükseldiğini gösterdi.

Parite, satışlarından bir duraklamada, Wall Street açılışında ABD hisse senetlerini takip ederek 21.700$’a ulaştı. Açılış zilinin ardından S&P 500 %1,4 yükselirken, Nasdaq Bileşik Endeksi %1,6’yı yönetti.

Yorumcular, yenilenen piyasa gücünün, Fed’in gün içinde onaylanacak olan aşırı yüksek oranlı faiz artışlarını zaten fiyatlayan çoğunluğun sayesinde olduğunu söyledi.

Bununla birlikte, Bloomberg baş emtia stratejisti Mike McGlone, enflasyonist ortamda en kötü darbeyi kriptonun aldığını belirtti. O bir tweette zıt Vadeli işlemleri şu anda 200 haftalık hareketli ortalamalarının neredeyse iki katı ile işlem gören WTI ham petrolü başta olmak üzere hızla yükselen emtialarda Bitcoin ve altcoin performansı.

“Bitcoin, Tahvil ve Altın’da Eşi görülmemiş Ham Ani Yükseliş ve Dipler — Ham petrol vadeli işlemlerinin tarihsel olarak 200 haftalık ortalamasının üzerinde aşırı uzaması, enflasyonun yükselmesi, tüketici duyarlılığının düşmesi, Federal Rezerv faiz artışlarının hızlanması ve kalıcı bir akşamdan kalma için yeterli yakıt ,” o tartıştı.

Bitcoin, BTC fiyatının dibinin 'böyle olmamalı' uyarısı üzerine düşük seviyelerden %8 sıçradı
WTI ham petrol vadeli işlemleri 200 günlük hareketli ortalama ile 1 haftalık mum grafiği. Kaynak: TradingView

Bastırılmış fiyat hareketine rağmen, birçoğu Bitcoin’in bu arada düşük 20.000 dolarlık bölgeyi bile çok daha uzun süre sürdürebileceğine ikna olmadı.

Popüler tüccar Crypto Tony, “Kripto piyasalarında henüz kapitülasyon görmedik” söylenmiş Twitter takipçileri.

“Yakında ama henüz öyle hissetmiyor. Her sıçrama iyimserlikle dolu ve böyle olmamalı.”

Diğer tüccar ve analist Rekt Capital, satışlara uygun hacmin eşlik etmediğini söyleyerek kabul etti.

“BTC için pazar genelinde güçlü satışlar devam ediyor” yazdı günde.

“Kuşkusuz, Satıcı Tükenmesi önde. Yüksek satış hacmi çubuklarına dikkat edin. Bunlar, sürekli satıştan sonra dibe vurmaya işaret etme eğilimindedir ve zaman içinde tüm bir eğilimin tersine dönmesinden önce gelir.”

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, Bitcoin’in kendi 200 haftalık hareketli ortalaması 22.400 dolarda bulunuyor ve Rekt Capital, seviyenin artık Bitcoin için bir fiyat mıknatısı oluşturabileceği konusunda uyarıda bulunuyor. haftalar hatta aylar.

Reklam Alanı

Kayıplar hala “kapitülasyon”a eşit değil – veriler

Bu arada veriler, kısa vadede panik satışlarının ne ölçüde gerçekleştiğini gösterdi.

İlgili: Bitcoin madencilerinin döviz akışı, BTC fiyatı 21 bin doların altına düştüğü için 7 ayın en yüksek seviyesine ulaştı

Zincir içi analitik firması Glassnode’un rakamlarına göre, haftalık gerçekleşen kayıplar Bitcoin’in gerçekleşen üst sınırının %2,6’sına ulaştı ve şimdiye kadarki en yüksek seviye oldu. resimli tarafından CryptoVizArt.

Bitcoin’in fiziksel olarak satılmayan madeni paraları kapsayan net gerçekleşmemiş kar/zarar (NUPL) metriği, hodled arzın önemli bir bölümünün su altında olduğunu da gösterdi – aslında Mart 2020’den bu yana en fazla.

Eşlik eden ölçeğe göre, metrik, sıfırın altına düştükten sonra, yani tarihsel “kapitülasyon” bölgesi kırmızıya dönüyor.

Bitcoin, BTC fiyatının dibinin 'böyle olmamalı' uyarısı üzerine düşük seviyelerden %8 sıçradı
Bitcoin NUPL ve BTC/USD grafiği. Kaynak: TradingView

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!