Bitcoin, BTC fiyatı 21 bin doların altına düştüğü için 3 aydaki en iyi haftalık kazançları görüyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Bitcoin (BTC), kısa vadeli destek olarak 21.000 $ ‘ın yerini alarak 10 Temmuz haftalık kapanışına doğru üç günün en düşük seviyesine ulaştı.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Tüccar gözleri piyasalar arasındaki farklılıkları artırıyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, BTC/USD’nin hafta başında elde ettiği kazanımların bir kısmından vazgeçtiğini ve Mart ayından bu yana en iyi haftalık kazançlarını sınırlamaya çalıştığını gösterdi.

Parite, yazının yazıldığı sırada 20.850 $ civarında, 200 haftalık hareketli ortalamada haftanın zirvesinin yaklaşık 1.600 $ altında.

Kopuşun devam etmemesine rağmen, Bitcoin bazı yorumculara yeni haftanın başlangıcından önce temkinli bir iyimserlik için neden verdi.

Cointelegraph’a katkıda bulunan Michaël van de Poppe, “Piyasalar daha yüksek zaman diliminde yükseliş farklılıkları gösteriyor ve duygu bir cenaze törenindekiyle aynı” dedi. özetlenmiş.

“Geri dönüş için bir reçete var ve oldukça hızlı bir şekilde hızlanabilir. Kimse ilgilenmediğinde yatırım yapın. Herkes ilgilendiğinde sat.”

Bu arada popüler tüccar Crypto Tony, daha derin bir düşüşten önce giren yeni bir yan aşama fikrini eğlendirdi, bunun “herkesi delirteceğini” hayal ettiği bir şey.

Makro koşullar belirsizliğini korudu ve Sri Lanka’daki karışıklık, ortak küresel enerji, gıda ve finansal kriz temasının yarattığı gerginliğe katkıda bulundu.

Dikkatler, yirmi yıldır görülmemiş taze zirvelere tırmandıktan sonra haftayı destekle kapatan ABD Doları Endeksi’ne (DXY) odaklandı.

Bitcoin, BTC fiyatı 21 bin doların altına düştüğü için 3 aydaki en iyi haftalık kazançları görüyor
ABD Doları Endeksi (DXY) 1 saatlik mum grafiği. Kaynak: TradingView

Risk Rezervi tüm zamanların en düşük seviyelerine ulaştı

Bu arada BTC’de altın satın alma fırsatı arayanlar Rezerv Riski göstergesinden yeni bir kilit sinyal aldı.

İlgili: Bitcoin fiyatı / cüzdan oranı 2013’ü taklit ettiği için Bitcoin 20 bin dolardan ‘ucuz’

Olarak kayıt edilmiş yorumcu Murad tarafından hafta sonu, uzun vadeli alıcı hissiyatı gösteren Rezerv Riski, Temmuz ayı fiyatlarında şimdiye kadarki en düşük seviyelerine ulaştı.

Zincir içi analitik firması Glassnode’dan gelen verilerle birlikte Twitter yorumlarının bir bölümünde “Ya bu gösterge bozuldu ya da yüksek zaman dilimi dip bölgesindeyiz” dedi.

“İkincisine doğru eğiliyorum.”

Bitcoin, BTC fiyatı 21 bin doların altına düştüğü için 3 aydaki en iyi haftalık kazançları görüyor
Bicoin Risk Rezervi vs. BTC/USD grafiği. Kaynak: @MustStopMurad/ Twitter

Cointelegraph olarak Rezerv Riski rapor edildi.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!