Bitcoin ayılarının BTC fiyatını 32.000 doların altında tutmak için birçok nedeni var

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

10 Mayıs’tan bu yana, Bitcoin (BTC) grafiği nispeten dar bir fiyat hareketi aralığı gösteriyor ve kripto para birimi birçok kez 32.000 dolarlık direnci kıramadı.

Coinbase’de BTC-USD 12 saatlik fiyat. Kaynak: TradingView

S&P 500 endeksi aynı dönemde 3,900 ile 4,180 arasında değiştiği için dalgalı ticaret kısmen borsadaki belirsizliği yansıtıyor. Bir taraftan, gayri safi yurtiçi hasılanın yıldan yıla %5,1 büyüdüğü Euro Bölgesi’nde ekonomik büyüme olmuştur. Öte yandan, Birleşik Krallık’ta enflasyon yükselmeye devam ederek %9’a ulaştı.

Bitcoin’in oynaklığına ek olarak, 7 Haziran’da ABD Senatosu’na sunulan dijital varlık düzenleyici çerçeve teklifi de eklendi. varlık spot piyasaları.

3 Haziran’da Güney Kore’nin Finansal Denetleme Hizmeti (FSS), dijital varlıklarla çalışan 157 ödeme ağ geçidi hizmetiyle bir soruşturma başlattı. Daha önce, 24 Mayıs’ta Güney Koreli yetkililer, Terra olayında birincil figür olan Do Kwon hakkında soruşturma başlatmıştı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ayrıca 6 Haziran’da Binance Holdings’e karşı bir soruşturma başlattı. Binance, hacim açısından dünyanın en büyük kripto borsası ve SEC, BNB jetonunun ilk madeni para teklifinin menkul kıymet kurallarını ihlal edip etmediğini değerlendiriyor.

6 Haziran’da, kendi kendini yöneten dijital varlık emeklilik ve emeklilik hesapları sağlayan bir platform olan IRA Financial Trust, Gemini kripto para borsasına dava açtı ve 8 Şubat’taki bir ihlalin Gemini’nin altındaki müşteri hesaplarındaki kripto varlıklarında 36 milyon dolarlık bir kayba yol açtığını iddia etti. velayet.

Balinalar ve piyasa yapıcılar da dahil olmak üzere profesyonel tüccarların nasıl konumlandığını anlamak için Bitcoin’in vadeli işlem verilerine bakalım.

Türev metrikleri, yatırımcıların düşüş beklentilerini yansıtıyor

Yatırımcılar, profesyonel tüccarların nasıl konumlandığını anlamak için Bitcoin vadeli işlem piyasası verilerini analiz etmelidir. Üç aylık sözleşmeler, kalıcı vadeli işlemlerin dalgalanan fonlama oranından kaçınmak için deneyimli tüccarların tercih ettiği araçtır.

Temel gösterge, uzun vadeli vadeli işlem sözleşmeleri ile mevcut spot piyasa seviyeleri arasındaki farkı ölçer. Bitcoin vadeli işlemlerinin yıllık primi, tüccarların sözleşmenin sona ermesine kadar iki ila üç ay boyunca parayı “kilitlemelerini” telafi etmek için %5 ila %10 arasında çalışmalıdır.

Bitcoin ayılarının BTC fiyatını 32.000 doların altında tutmak için birçok nedeni var
Bitcoin 3 aylık vadeli işlemler yıllık primi. Kaynak: Laevitas

Bitcoin’in vadeli işlem primi, 12 Nisan’dan bu yana %4’ün altında, tipik bir düşüş piyasaları okuması. Daha da endişe verici olan, bu profesyonel tüccarların en son yükseliş yaptıkları zaman, metrik %10 eşiğini aştığında 6 aydan fazla bir süre önceydi.

Vadeli işlem enstrümanına özgü dışsallıkları hariç tutmak için tüccarlar ayrıca Bitcoin opsiyon piyasalarını da analiz etmelidir. %25 delta çarpıklığı, Bitcoin piyasa yapıcılarının ve arbitraj masalarının yukarı veya aşağı koruma için aşırı şarj yaptıklarının açıklayıcı bir işaretidir.

Yükseliş piyasaları sırasında, opsiyon yatırımcıları bir fiyat pompası için daha yüksek oranlar vererek, çarpıklık göstergesinin negatif %12’nin altına düşmesine neden olur. Öte yandan, bir ayı piyasasının genelleştirilmiş paniği, %12 veya daha yüksek bir pozitif çarpıklığa neden olur.

Bitcoin ayılarının BTC fiyatını 32.000 doların altında tutmak için birçok nedeni var
Bitcoin 30 günlük seçenekler %25 delta eğriliği: Kaynak: Laevitas

30 günlük delta eğrisi, 1 Haziran ile 7 Haziran arasında %12,5 ile %23 arasında değişiyor ve bu da opsiyon tüccarlarının düşüş eğiliminin daha yüksek oranlarını fiyatladığına işaret ediyor. Yine de, önceki birkaç haftaya göre ılımlı bir duyarlılık iyileşmesi gösteriyor.

Reklam Alanı

Kripto para birimi düzenlemesi ve zayıf ekonomik rakamlar, açıkça yatırımcı duyarlılığı üzerinde ağırlık oluşturuyor ve türev verileri, profesyonel Bitcoin tüccarlarının kaldıraçlı uzun pozisyonlardan kaçındığını ve ayrıca aşağı yönlü risk almak konusunda isteksiz olduklarını gösteriyor.

Şu anda, ayıların 32.000$’ı direnç seviyesi olarak belirleme konusunda rahat olduğu ve 28.200$’a tekrarlanan düşüşlerin devam edeceği açık.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazar ve Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!