Bitcoin ağı hash oranı, fiyat oynaklığının ortasında yeni bir rekor kırdı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Bitcoin (BTC) ağının hash oranı, en iyi kripto para biriminin fiyatı 40.000 doları geçmek için mücadele ettiğinde bile yeni bir ATH’ye ulaştı.

Ağın hash oranı, 220 EH/s işaretine yerleşmeden önce Perşembe günü 258 EH/s ile yeni bir rekor seviyeye ulaştı.

BTC ağı hash oranındaki son artış, blok zincirinde artan sayıda madenciyi ifade ediyor. Bitcoin ağı hash oranı, geçen yıl Çin kripto madenciliği yasağının 70 EH/s’nin altına düştüğünden bu yana %400’den fazla arttı.

Bitcoin ağı, geçen yılın sonundaki önemli hash oranı düşüşünden kurtulmayı başardı ve sadece 2022’de büyüdü.

Bitcoin ağı ayrıca madencilik zorluğunda yeni tarihi zirvelere bir artış gördü ve 29.70 trilyona ulaştı. Madencilik zorluğu, 10 dakikalık blok oluşturma süresini sabit tutacak şekilde ayarlandı. Madencilik zorluğundaki artış, daha fazla madencinin bir sonraki bloğu çıkarmak için birbirleriyle rekabet ettiğini gösterir.

İlgili: Bitcoin madencileri, küresel hash oranının ‘agresif’ bir şekilde büyüyeceğine inanıyor

BTC.com’dan alınan verilere göre, Bitcoin madencilik zorluğu 27 Nisan’da %5 arttı ve 2022’de üç olumlu ve iki olumsuz yeniden düzenleme gördü. Bir sonraki zorluk ayarı 10 Mayıs’ta yapılacak.

Bitcoin ağı hash oranı, fiyat oynaklığının ortasında yeni bir rekor kırdı

Bitcoin ağı, zaman testine ve çeşitli düzenleyici saldırılara dayandı. Madencilik zorluğundaki ve ağ hash oranındaki artış, Bitcoin’in mevcut iş kanıtı madenciliği konsensüsünden hisse kanıtı kanıtına geçişi için önemli bir baskı olduğu bir zamanda geliyor.

Greenpeace, diğer iklim grupları ve Ripple’ın (XRP) kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Chris Larsen ile birlikte, Bitcoin’i daha çevre dostu bir fikir birliği modeline dönüştürmeyi amaçlayan yeni bir kampanya başlattı. Bununla birlikte, temel Bitcoin savunucuları, gerçek ademi merkeziyetçilik sunduğu için mevcut madencilik mekanizmasını savunmaya devam ediyor.

Bitcoin’in enerji tüketimi tartışmalı bir konu haline gelirken, genellikle “BTC 2022 yılına kadar tüm enerjiyi tüketecek” gibi sahte anlatıları pazarlamak için kullanıldı. BTC’nin ana akım popülerlik kazanmasıyla birlikte temiz madencilik, birçok madencilik şirketi için bir öncelik haline geldi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!