Bitcoin ağ zorluğu %4,3 düşerek 29.897T’ye düştü, 10 ayın en büyük düşüşü

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Bitcoin ağı, madenciler kalan 2 milyon tokenin yaklaşık 50.000 BTC’sini çıkardığı için ağ zorluğunun tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 31.251 trilyona ulaştığı 12 Mayıs’ta tarihi bir olaya tanık oldu.

Bitcoin topluluğu, bir Bitcoin bloğu madenciliğinin artan zorluğu nedeniyle ağa eklenen esnekliği sevindirirken, ağ zorluğu 26 Mayıs’ta 31.251 trilyondan 29.897 trilyona düşerek %4.33’lük bir düşüş kaydetti.

Cointelegraph’ın birkaç kez bildirdiği gibi, Bitcoin’in ağ zorluğu, 29 Mayıs 2021’deki 25.046 trilyondan 22 Temmuz 2021’de 13.673 trilyona kadar %45,4’lük büyük bir düşüşten kurtularak son on ayda sürekli olarak tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı.

O zamandan beri, Bitcoin’in ağ zorluğu, tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselirken toplam % 128,56’lık bir büyümeye tanık oldu. Bununla birlikte, %4’ün üzerindeki anlık düşüşe rağmen, BTC ekosistemi hala en güvenli blok zinciri ağı tarafından korunmaktadır.

Daha yüksek ağ zorluğu, BTC blok zinciri üzerindeki işlemleri doğrulamak ve onaylamak için daha yüksek hesaplama gücü gerektirir. Sonuç olarak bu, hash oranının %50’den fazlasına katkıda bulunarak ve çift harcama saldırıları gerçekleştirerek kötü aktörlerin ağı ele geçirmesini engeller.

İlişkili: Düşen Bitcoin fiyatı El Salvador’u etkilemiyor: ‘Şimdi daha fazla satın alma zamanı’ diyor Dania Gonzalez

Cointelegraph, BTC’yi yasal ihale olarak benimsemenin sosyal etkisini daha iyi anlamak için yakın zamanda El Salvador Cumhuriyeti Milletvekili Dania Gonzalez ile röportaj yaptı.

Gonzalez’e göre El Salvador, stratejik BTC yatırımları yoluyla kâr elde etti ve yeni fonları bir veteriner hastanesi ve bir devlet okulu gibi altyapılar inşa etmek için yeniden kullandı.

“Nayib Bukele’nin yaptığı, Bitcoin satın almak ve belirli bir stratejik anda kar elde etmekti” dedi.

Bitcoin (BTC) ağı, ağ zorluğu %4,33 düşüş kaydederek 10 aylık çizgisini kırdı ve yazı yazılırken 29.897 trilyonda kaldı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!