Birçok perakende kripto yatırımcısı borsaları izlediğinden Binance para çekme işlemlerine devam ediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Büyük kripto borsası Binance, aşırı piyasa oynaklığının ortasında üç saatten fazla bir süre sonra Bitcoin çekimlerine yeniden başladığını duyurdu.

Pek çok kişinin kripto para biriminin “Kara Pazartesi” olarak adlandırdığı bir güncellemede Binance, web sitesinde, borsanın faaliyetin yeniden başlamasını takiben “önümüzdeki birkaç saat içinde” Bitcoin (BTC) ağından para çekme işlemlerini gerçekleştireceğini söyledi. Platform Pazartesi günü, CEO Changpeng Zhao ile birlikte BTC çekimlerini geçici olarak duraklattığını duyurdu. söyleyerek Twitter’da tüm kullanıcı fonlarının “SAFU” olduğunu duyurdu.

Binance’deki BTC alım satım faaliyeti restore edilmiş gibi görünse de, platformun bu tür eylemleri “zaman içinde para çekme yükümlülüklerini yerine getirmek için daha iyi bir konuma” koyduğunu duyurduğu Pazar gününden bu yana Celsius’taki kullanıcılar için para çekme işlemleri donmuş durumda. Yayınlandığı tarihte Celsius, normal operasyonların devam edip etmeyeceği veya ne zaman devam edeceği konusunda herhangi bir gösterge sunmadı.

İki büyük ticaret platformunun Bitcoin çekimlerini durdurma kararı, kripto pazarındaki aşırı oynaklığın ortasında geldi. Cointelegraph, Ether (ETH) fiyatının altı saat içinde 93.000 ETH’yi boşaltan bir balinanın ardından Uniswap’ta 950 dolara kadar düştüğünü bildirdi.

Sosyal medyada pek çok kişi, diğer büyük kripto borsaları arasında olduğu gibi diğer ayakkabının da düşmesini bekliyor gibi görünüyor. Bazıları, yaklaşık 98 milyon doğrulanmış kullanıcısıyla Coinbase’in, borsadaki kesinti geçmişi göz önüne alındığında, piyasa oynaklığı sırasında çevrimdışı olabileceği veya başka bir şekilde para çekme işlemlerinin askıya alınacağını duyurabileceği endişelerini dile getirdi.

İlişkili: Tether: Santigrat krizinin USDT rezervleri üzerinde etkisi yok

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto borsası Kraken, para çekme işlemleriyle ilgili benzer bir eylem açıklamazken, Solana (SOL) dahil olmak üzere bazı tokenler için fonlama gecikmeleri bildirdi. Mart ayında borsa, kullanıcıların Lightning Network kullanarak hesaplardan para çekmelerine izin vermeye başladı. Kraken Bitcoin stratejisti Pierre Rochard söz konusu platformun Bitcoin zincir içi ve Lightning para çekme işlemlerinin Pazartesi günü piyasa oynaklığının ortasında “tamamen çalışır durumda” olduğunu ve “kendi anahtarlarınızı tutmak en iyi uygulamadır” diye ekledi.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!