Birbirine bağlı DeFi merkezi, ilk token bağış toplama NFT’sini başarıyla başlattı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Merkezi olmayan finans (DeFi), finansal alanı daha erişilebilir ve güvenli hale getirecek şekilde insanların parayla etkileşim kurma şeklini değiştiriyor. Geleneksel modelde, kullanıcılar kendilerini, zaman zaman servetlerinden milyonlarca veya milyarlarca doları silen kısa sürede uygulanan kurallara tabi bulabilirler.

Bu nedenle, bir sonraki büyük teknoloji devrimi, büyük teknoloji oyuncularından topluluk liderliğindeki bir alternatife doğru bir hareketle yönetiliyor. Bu devrimi desteklemek, bugün mevcut olan en bağlantılı DeFi merkezleri arasında yer alan bir platform olan ApeSwap’tır.

Son zamanlarda, ApeSwap portföyüne yeni bir NFT tabanlı finansal ürün ekledi –– Hazine Bonosu. Hazine Bonoları, kullanıcıların protokole likidite havuzuna satın almak için iki kombine jeton olan Likidite Havuzu (LP) jetonları şeklinde likidite satma karşılığında getiri üreten sanatsal bir NFT satın almalarını sağlar. Kullanıcılar platformda bu varlığı satın alarak ApeSwap ekosisteminin büyümesine ve bir bütün olarak DeFi devrimine katılabilir.

Lansmandan birkaç dakika sonra, Hazine Bonoları, BANANA hizmet jetonunun indirimini LP jetonlarıyla aşarak beklentileri aştı. NFT Bonolarının olumlu bir indirimle anında satılması, topluluğun sürdürülebilir, uzun vadeli DeFi büyümesine ve indirimli madeni para alımları yoluyla kaynak yaratma talebini gösterdi.

Uzun vadeli DeFi büyümesi için bir plan oluşturma

Hazine Bonosu, sürdürülebilir büyümeye odaklanmak için kuruluş, topluluk ve ortaklar ağının teşviklerini hizalamak üzere tasarlanmıştır. ApeSwap, geleneksel finans (TradFi), DeFi ve mantar olmayan belirteç (NFT) ürünlerini birleştirerek, kullanıcılar gelecekteki belirteçler için sözleşmeyi bir NFT’ye sararken, gelecekteki belirteçler (SAFT’ler) için basit bir sözleşmeyi belirtecek bir örnek olay incelemesi başlattı.

“Hazine Bonosu, kripto projelerinin fon toplamasını ve sürdürülebilir likidite yaratmasını sağlayan yeni bir DeFi ürünüdür. ApeSwap DAO, bu teknolojiyi, kalıcı olarak DEX’e ait olan sağlam bir LP hazinesi oluşturmak için kullanıyor ve verim çiftçilerinden kiralanan likiditeye olan bağımlılığını kademeli olarak azaltıyor, ”diyor ApeSwap’ın kurucu ortağı ApeGuru.

Her bir Hazine Bonosu darphanesi ile MUZ alımlarındaki indirimli oran, %0’a veya altına düşene kadar azalır. Daha düşük indirim oranı, “emisyon getirisi” olarak da adlandırılan, basılan BANANA tokenlerinin ApeSwap DAO getirisini artırarak, doğal değer katar ve protokole ait likidite oluşturur.

Hazine Bonoları tarafından oluşturulan kaynak yaratma yaklaşımı, gelecekte DEX toplulukları için değer yaratmak için yeni bir yol açıyor. NFT, çevreye daha fazla jeton eklemeden bir ilk jeton oluşturma olayından (TGE) sonra kaydedilen ilk bağış toplama vakalarından birini temsil ediyor.

ApeSwap Hazine Bonoları iki formatta piyasaya sürülecek: MUZ Bonoları ve Orman Bonoları. BANANA Bills ile kullanıcılar protokolün BANANA tokenini indirimli fiyatlarla satın alabilirken Jungle Bills diğer ortak tokenlerinde indirimler sunacak.

ApeSwap’tan daha fazla bilgi burada

Büyük resme bakıldığında, ApeSwap platformu, öncelikle BNB Zinciri kullanarak ve birden fazla üst düzey blok zincirine genişleyerek, ilk kez kullanıcıları ve DeFi gazilerini hedefleriyle desteklemeyi amaçlamaktadır. ApeSwap özellikleri, merkezi olmayan bir borsa (DEX), borç verme protokolü, verim çiftçiliği ve stake etme ile yeni projeler için kaynak yaratmanın bir kombinasyonunu içerir. Çok yönlü, merkezi olmayan bir finans merkezi oluşturmak, genel olarak daha adil bir ekonomi için çalışarak erken benimseyenlerin ve daha büyük kripto para birimi topluluğunun saygısını kazanıyor.

DeFi devrimi ApeSwap ekosisteminin ötesine geçtiğinden, platform TGE sonrası diğer projeleri de destekliyor. Ardından, lansman sonrası bağış toplama için yeni tekliflere temel verilir.

Reklam Alanı

Gelecekteki ortaklıklar için bir temel

ApeSwap, iki NFT koleksiyonunu –– NFA’lar ve NFB’ler –– başarıyla başlattı ve 12 adet fazla abone olunan IAO’nun bir parçasıydı (ilk Ape teklifleri – ApeSwap’ın proje lansmanları şekli). Protokol, aylık ortalama 500.000 kullanıcı tarafından ziyaret ediliyor ve lansmanından bu yana toplam ticaret hacmi 16 milyar doların üzerinde. Bu çabalar, DeFi’deki en büyük finansal modelleme platformu olan Gauntlet ile sonuncusu da dahil olmak üzere 200’den fazla ortaklıkla geliştirildi.

Yol haritasına daha yakından bakıldığında, ApeSwap, DeFi deneyimini daha da iyileştirmek için daha fazla kullanıcı arayüzü (UI) güncellemesi planlıyor ve topluluklarına varlıklarını kontrol etmek için her zamankinden daha fazla seçenek sunuyor. Yakın vadeli hedefler arasında sermaye verimliliğini artırmak, DEX’i genişletmeye devam etmek ve bir fiat rampa özelliği eklemek yer alıyor.

Sorumluluk Reddi Cointelegraph, bu sayfadaki hiçbir içeriği veya ürünü onaylamamaktadır. Size elde edebileceğimiz tüm önemli bilgileri sağlamayı amaçlamakla birlikte, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalı ve kararlarının tüm sorumluluğunu taşımalıdır ve bu makale yatırım tavsiyesi olarak kabul edilemez.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!