Bir genç kızın kedilere ve NFT’lere olan sevgisinin hikayesi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Değiştirilemez simgeleri (NFT’ler) kapitalist ilkeleri şişirmenin araçlarından biraz daha fazlası olarak algılayan ana akım zeitgeist’i dolaşan tüm alaycı anlatılar için, bu mutlak varsayımları çürüten ve özü, ruhu ve kuruluş amacını hatırlatan projeler ortaya çıkıyor. uzayın.

Kedilere karşı sevgi dolu bir bağlılığı ve tomurcuklanan bir sanatsal merakı olan 9 yaşındaki Polonyalı bir kız olan Amelia için, NFT’leri keşfetmek onun ilgi alanlarını dijital bir tutku projesine dönüştürmesini sağladı.

Cointelegraph, Amelia ve babası Marcin ile bir araya gelerek çocuklara paranın değeri, onların yaratıcı yeteneklerini tanıma ve kullanmanın önemini ve Ami’s Cats’in ardındaki ilhamı tartıştı.

Koleksiyondaki farklı kartlar. Kaynak: Ami’nin Kedileri

Amelia’nın annesi İrlandalı bir şirkette muhasebeciyken, Marcin, grafik tasarım ve ürün imalatında geçmişi olan ve şu anda Amazon ve Shopify’da satıcılara danışmanlık yapan bir e-ticaret danışmanlığı işletmesi işleten, kendi adını taşıyan bir girişimcidir.

İrlanda, Galway’in 12 yıldır eski sakinleri olan aile, üç yıl önce Polonya’ya geri döndü. Sanatsal ve özgür ruhlu Marcin, ebeveynlik tarzlarını eğitim öğretimi yerine pratik öğrenmeyi destekleyen bir tarz olarak tanımlıyor.

Meraklı bir çocuk olan Amelia, babasının evden çalışma işine -izleme çizelgeleri, finansal tablolar ve benzerlerine- mütevazı bir ilgi gösterdi, ancak bu, karalama sanatının küçük resimlerine göz atmaya başlayana kadar değildi. gerçekten büyülenir.

Marcin, Gary Vaynerchuk’un VeeFriends Series 1 koleksiyonundan bir NFT’ye sahiptir, nadir bir arka plana sahip Kalkınan bir Alpaka. Başka bir tane satın almak, o sırada yaklaşık 18 Ether (ETH) tutacaktı – satın almak için çok pahalı. Böylece birlikte Amelia için bir koleksiyon oluşturmaya karar verdiler:

“Onu tanıştırmaya çalışmanın iyi bir fikir olacağını düşündüm. Öğrenmenin en iyi yolunun yapmak olduğuna inanıyorum. YouTube’da başka bir video izlemek yerine — nasıl [one] bunu ve bu işe yararsa, birlikte bir şeyler denemeye ve başlatmaya karar verdik. […] Ben de dedim ki, tamam, sen biraz kart çek, ben bilgisayar sihrini yapacağım, bir araya getireceğiz ve ne olacağını göreceğiz.”

Ağustos 2021’de Ami’nin Kedileri doğdu – diğerleri arasında Kozmik Kedi, Renkli Kedi ve Siber Kedi gibi çeşitli tüylü arkadaş resimlerini tasvir eden 200 parçalık bir NFT ticaret kartları koleksiyonu. O resmi çizerken, ebeveynleri blok zincirindeki teknik bileşenin kurulmasına yardım etti. Koleksiyonun şu anda toplam 14 ETH hacmine sahip 98 sahibi var.

Bir genç kızın kedilere ve NFT'lere olan sevgisinin hikayesi
Ami’nin Kedileri afişi.

Yakın zamanda VeeCon’a katılan ve toplulukta yayılan nezaket kültürüyle gurur duyan Marcin, kendisinin ve eşinin kripto konusunu sindirilebilir bloklara ayırmaya çalıştıkları yöntemlerden bahsediyor.

Amelia onun yaşında blok zinciri hakkındaki konuşmanın çok karmaşık olmasına rağmen, NFT sahipliği, kimlik doğrulama ve diğer sanat eserlerini kopyalayamama kavramlarını kavrayabildiğini söylüyor.

Bunun yanı sıra çift, geleceğe büyük bir vurgu yaparak ebeveynliğe bilinçli bir yaklaşım benimsemekten gurur duyuyor:

“Çocukların şimdi gerekli olduğunu düşündüğümüzden ziyade gelecekte ihtiyaç duyulacak şeyleri öğrenmeleri gerektiğine inanıyoruz. Yani, eğitim sistemini düşünürseniz, […] gerçekten öğrendiklerinde ne bilmeleri gerektiğini değil, okulu bıraktıklarında bilmeleri gerekenleri tahmin etmeniz gerekir.”

Reklam Alanı

Röportajın bu anında, Amelia ekranda konuşmak için kediler üzerine bir kitap yazmaya ara verdi. Anlaşılır bir şekilde utangaçtı, ancak sohbette hoş ve cana yakındı.

Koleksiyondan en sevdiği kediden – “Çok güzeller” diye rengarenk kediden ve gerçek hayattaki kedisi Molly hakkında yazdığı kitaptan bahsetti.

“Ami’s Cats’in ikinci versiyonuna daha fazla çocuğu dahil etmek istiyoruz” diyor. “Bir şablonu renklendirecekler ve biz de şablonu kedilerin vücudunda kullanıyoruz.”

Ami’s Cats v2, deri olarak da bilinen cesetleri ve dolayısıyla ikinci koleksiyonun nadir bulunan türlerini oluşturmak için çocukları ve ebeveynleri yazdırılabilir bir boyama alıştırmasına dahil etmeye çalışacak.

“Ben de tanıştığıma memnun oldum,” diye yanıtladı Amelia vedalaşıp kulaklıkları babasına geri verirken.

Ami’s Cat’in açılış koleksiyonu, telif ücretlerinin %30’unu, kabaca 2.000 $’ı, Discord toplulukları tarafından seçilen kedi kurtarma hayır kurumlarına bağışladı ve bağışladı.

Ukrayna çatışması patlak verdiğinde, aile proje topluluğuna danıştı ve toplu olarak yardım kuruluşlarından Ukrayna’dan kaçan çocukları desteklemeye kadar olan fonları aktarmayı kabul etti. Marcin, şu anda daha iyi bir hareket tarzı gibi hissettirdiğini söyledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!