Bir banka veya finans kurumu için bir DAO nasıl görünecek?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

DAO’lar, bankalar için varlık yönetimi, uyumluluk ve kredi verme dahil olmak üzere çeşitli hizmetler sağlayabilir.

The Financial Times’a göre, bugün bankalar ödeme, takas ve uzlaşma, ticaret finansmanı, kimlik ve sendikasyon kredileri gibi şeyler için zaten blok zinciri teknolojisini kullanıyor. Bununla birlikte, bankacılıkta DAO tabanlı bir modelin faydalı olabileceği keşfedilmemiş birçok alan var:

Bağış

Kripto dünyasında, ilk madeni para teklifleri (ICO’lar), sermayeye erişim ile sermaye artırıcı firmalar gibi geleneksel hizmetler arasındaki engeli yıkıyor. Benzer şekilde, bankalar ICO’lar aracılığıyla daha geniş bir yatırımcı havuzundan sermaye toplamak için DAO’ları kullanabilir.

Krediler ve Kredi

Bankacılıkta merkezi olmayan teknolojinin kullanılması, borç verme sektöründe kapı bekçilerine olan ihtiyacı ortadan kaldırabilir. DAO’lar, daha düşük faiz oranları ve daha iyi koşullardan bahsetmeye gerek yok, insanlara borç para almaları için daha güvenli yollar sağlar.

Ticaret Finansı

DAO’lar ayrıca kağıt tabanlı süreçleri dijitalleştirerek ve manuel görevleri otomatikleştirerek ticaret finansmanını düzenleyebilir. Bu, bankaların işlemlerini takip etmelerini kolaylaştıracak, böylece dolandırıcılık riskini azaltacak ve küresel ticaret tarafları arasında güven tesis edecek.

menkul kıymetler

Bir DAO, bankaların hem dijital hem de geleneksel menkul kıymetler ihraç etmesine, yönetmesine ve ticaretine yardımcı olabilir. Tahviller, hisse senetleri ve diğer varlıklar gibi geleneksel menkul kıymetlerin tokenleştirilmesi ve blokajlara yerleştirilmesi yoluyla, bankalar birlikte çalışabilir, verimli ve daha büyük halk tarafından erişilebilir sermaye piyasalarının oluşturulmasını kolaylaştırabilir.

Müşteri KYC ve Dolandırıcılığı Önleme

DAO’lar şeffaf ve merkezi olmayan olduğundan, bankaların dolandırıcılığı önlerken müşterilerinin kimliğini doğrulaması için bir yol sunar. Bankalar, akıllı sözleşmeleri kullanarak müşteri katılımını ve KYC süreçlerini otomatikleştirebilir. Blockchain teknolojisi ayrıca finansal kurumlara diğer firmalarla bilgi paylaşımı için verimli ve güvenli bir platform sunar.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!