Binance Labs’in kripto, Web3 ve blok zinciri benimsemesini hızlandırmak için 500 milyon dolarlık fonu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto devi Binance’in yatırım kolu Binance Labs, kripto, Web3 ve blok zinciri alanında inovasyonu teşvik etmek için DST Global Partners ve Breyer Capital gibi küresel yatırımcılarla ortaklaşa 500 milyon dolarlık bir fon başlattı.

Binance Labs, en son 500 milyon dolarlık fonu çeşitli aşamalardaki projelere (kuluçka, erken aşama ve geç aşama büyüme) ayırmayı planlıyor.

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, kripto ekosisteminin benimsenmesini hızlandırma konusundaki görüşlerini paylaşarak, değerler, insanlar ve ekonomiler arasındaki bağlantının önemini ortaya koydu:

“Yeni kapatılan yatırım fonunun amacı, Web3’ü DeFi, NFT’ler, oyun, metaverse, sosyal ve daha pek çok alanda oluşturma ve yönetme potansiyeline sahip projeleri ve kurucuları keşfetmek ve desteklemektir.”

Binance Labs, 2018’de kuruldu ve o zamandan beri dünya çapında 100’den fazla projeye yatırım yaptı ve kuluçka yaptı. Portföyünde öne çıkan şirketlerden bazıları 1inch, Axie Infinity, Dune Analytics, Elrond, Polygon ve The Sandbox’tır.

Eğlenceli gerçek, Binance Labs ayrıca 2018’de Terra’nın katman-0 blok zincirine 3 milyon dolar yatırım yapmıştı.

İlgili: Binance İtalya’da faaliyet göstermek için onay aldı, Milano’da ofis açacak

Cointelegraph’a konuşan Binance Labs’in Yatırımlar ve Birleşme ve Satın Almalar Genel Müdürü Ken Li, Kuluçka Programının 4. Sezonuna katılan 14 proje olduğunu ve yeni fondan ilk finansmanı alacaklarını söyledi.

Uygun girişimler altyapı sektöründen Grindery, NuLink Network, FilSwan ve Starton; DeFi sektöründen CODA ve OpenLeverage; oyun ve metaverse sektöründen CoralApp, AlterVerse Inc, ChapterX ve Gamic Guild; SocialFi sektöründen Qwestive ve Reveel; Kripto fintech sektöründen Playbux (MyCashBack) ve Ambrosia Finance.

Birkaç eski Binance yöneticisi, çok stratejili blok zinciri yatırım fonu Old Fashion Research’ün (OFR) sadece bir yılda 50’den fazla blok zinciri projesine yatırım yapmasına yardımcı olmak için finansman turlarına öncülük etti.

Cointelegraph’ın kısa süre önce bildirdiği gibi, fon Binance ve Wayne Fu’da birleşme, satın alma ve yatırımlardan sorumlu eski başkan yardımcısı Ling Zhang tarafından kuruldu.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!