Binance İtalya’da faaliyet göstermek için onay aldı, Milano’da ofis açacak

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, İtalya’da kayıt ve düzenleyici onay alarak Avrupa’daki varlığını güçlendirdi. Bir Binance şirketi daha önce Mayıs ayının başında Fransa’da faaliyet göstermek için kayıt yaptırmıştı.

Cuma günü, borsanın resmi blogu, Binance İtalya’nın, İtalyan mevzuatının gerektirdiği şekilde Organismo Agenti e Mediatori (OAM) ile bir Cryptocurrency Hizmet Sağlayıcısı olarak kayıt yoluyla ülkede düzenleyici onay aldığını bildirdi.

Kayıt, Binance’in İtalya’daki müşterilerine yerel düzenlemelere uygun olarak kripto ürünleri sunmasına, ofisler açmasına ve yerel ekibini genişletmesine olanak tanıyor. Binance’in kurucu ortağı ve CEO’su Changpeng “CZ” Zhao yaptığı açıklamada, İtalya Ekonomi ve Maliye Bakanlığı’na ve OAM’ye “İtalya’da tam şeffaflık içinde faaliyet göstermek için gerekli gereksinimleri tanımlama ve kontrol etme” çabalarından dolayı teşekkür etti.

Cointelegraph’a konuşan bir Binance temsilcisi, şirketin genel merkezinin İtalya’da önemli bir iş merkezi olarak kabul edilen Milano’da açılacağını belirtti. Temsilci, Binance’in bir sonraki lisansı nereden almayı planladığıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bulabildiğimiz her yerde ilgili lisansları ve tescilleri almaya kararlıyız.”

İlgili: AB’nin kriptoya yaklaşımı, eko-değerleri düzenleyici alaka ile dengeler

İtalya’da Fransa’da faaliyet izinleri ile ilgili açıklamalardan önce Binance, Orta Doğu pazarında bir dizi hamle yaptı. Mart ayında borsa Bahreyn ve Dubai’deki düzenleyicilerden yeşil ışık aldı ve Nisan ayında şirket Abu Dabi’de faaliyet göstermek için prensipte onay aldı.

Kasım 2021’de CZ, Fransa ve Avrupa’da blok zinciri ve kripto ekosistemini geliştirmek için “Objective Moon” adlı 115 milyon dolarlık (100 milyon euro) bir girişimin başlatıldığını duyurdu.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!