Binance, Hintli yatırımcılar arasında kripto ve blockchain farkındalığını artıracak

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto borsası Binance, Hintli yatırımcıları ve öğrencileri kripto para birimi ve blok zinciri ekosistemi hakkında hızlı bir şekilde eğitmek için üç temel eğitim girişiminin paralel olarak başlatıldığını duyurdu.

Binance, yatırımcıların kripto ve blok zinciri konusundaki farkındalığının önemini kabul ederken, Hintli düzenleyicilerin ve politika yapıcıların eğitim eksikliğini şu anda kriptonun yaygın olarak benimsenmesini engelleyen bir endişe alanı olarak gösterdiğini vurguladı.

Öncelikle Hindistan’daki öğrenci demografisini hedefleyen Binance tarafından başlatılan üç eğitim girişiminden biri, üniversite öğrencilerinin kriptoyu daha erişilebilir ve kapsayıcı hale getirmek için çözümler bulmaları için bir platform olan “Blockchain for Good” fikrinin başlatılmasını içeriyor.

Binance ayrıca 1 Mayıs’ta Crypto for All adlı ücretsiz bir web seminerine ev sahipliği yapmak için Neha Nagar, Aditya Saini ve Kashif Raza dahil olmak üzere Hindistan merkezli kripto etkileyicileri ve eğitimcilerle ortaklık kurdu. Blockchain ve kripto, kripto ticaretiyle ilgili efsaneleri aydınlatırken:

“Binance NFT tarafından tüm katılımcılara blok zinciri üzerinden verilen sertifikaların yanı sıra, seçilen kazananlar Bitcoin ve Binance Coin (BNB) olarak büyük eşantiyonlar alacaklar.”

Cointelegraph’a Hindistan manzarası hakkında konuşan Bitinning Kashif Raza, “mevcut kripto eğitim sistemindeki en büyük engelin, basitleştirilmiş bir şekilde eğitim sağlayan yeterli platformun olmaması olduğunu” açıkladı. Ayrıca, çok çeşitli Hint nüfusuna hitap etmek için çeşitli dillerde eğitim bilgilerinin sunulması ihtiyacına dikkat çekti.

Binance’in üçüncü girişimi, kullanıcıların kripto ve blok zinciri ekosistemi hakkında bilgi edinirken kripto para kazanmalarını sağlayan yeni başlatılan Öğren ve Kazan programıdır. Hindistan’da uzun süredir kripto eğitimcisi olan Raza, Binance Academy’nin en son eğitim bilgilerini güncel tutmadaki rolünü vurguladı.

Binance APAC başkanı Leon Foong, Hindistan’ın genç kalabalığını eğitmek için kullanılmayan fırsatın altını çizerek şunları söyledi:

Reklam Alanı

“Kullanıcıların daha kapsamlı araştırma yapmaları ve daha bilinçli yatırım kararları vermeleri için doğru teşvikleri yaratmayı umuyoruz.”

Kripto borsası ayrıca, Hindistan’ın en üst düzey üniversitelerinden biri olan Hindistan Teknoloji Enstitüsü Delhi (IIT Delhi) ile kültürel festivali Rendezvous’un isim sponsoru olarak, değiştirilemez token (NFT) biletleri ve sertifikaları, hayranlar da dahil olmak üzere kullanım örneklerini sergilemek üzere ortaklık kurdu. belirteçler ve katılım kanıtı protokolü (POAP).

Son bir notta Raza, diğer Hintlilere yatırım yapmadan önce kripto ekosistemi hakkında kendilerini eğitmelerini tavsiye etti:

“Önce öğrenin ve sonra kazanmayı düşünün. Web3 > kripto ve kişi altta yatan teknolojiyi anlamalı ve aynı zamanda bu konuda bir kariyer inşa etmeye çalışmalıdır.”

İlişkili: Coinbase, vergi düzenlemesi netliği arasında Hint kriptosuna ve Web3’e yatırım yapacak

Bazı düzeylerde ters etki yaratsa da, Hindistan’ın kripto yatırımcılarına ağır vergiler koyma kararı, hükümetin gelişmekte olan ekosistem üzerindeki duruşuna netlik kazandırdı.

Nisan ayının başlarında, Amerikan kripto borsası Coinbase’in bir yatırım kolu olan Coinbase Ventures, çeşitli Hint kripto para birimlerine ve Web3 girişimlerine 1 milyon dolar yatırım yapmayı planlayan Hindistan’ın Bangalore kentinde bir yüz yüze satış konuşması etkinliği düzenledi.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Buidlers Tribe ile ortaklaşa olarak, girişim şirketinin Hindistan’ın yazılım yeteneğinden yararlanmayı ve Hindistan’ın ekonomik ve finansal katılım hedeflerini hızlandırmaya yardımcı olmayı planladığını açıkladı. Yeni vergi yasasının yabancı yatırımları çekmedeki etkisi hakkında Cointelegraph’a konuşan Buidlers Tribe kurucu ortağı Pareen Lathia şunları söyledi:

“Vergi yasası sadece olumlu bir adım. Bu bir paradigma kayması ve düzenlemeler yetişecek.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!