Binance, AB’nin 5. yaptırım paketi nedeniyle Rusya’daki hizmetleri sınırlandırıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Hacimce dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Avrupa Birliği’nin Rusya’ya karşı beşinci yaptırım paketinin ardından Rusya’daki kullanıcılara büyük kısıtlamalar getiriyor.

Binance Perşembe günü resmi olarak Rus vatandaşları veya Rusya’da ikamet edenler için 10.000 avro veya 10.800 doların üzerinde olan bu tür kişilerin alım satım yapmalarını kısıtlayan yeni sınırlamalar duyurdu.

Kısıtlı hesaplar artık Binance’in spot, vadeli işlemler ve saklama cüzdanlarının yanı sıra stake edilen ve kazanılan mevduatları kullanarak para yatıramaz veya alım satım yapamaz.

Kısıtlamanın Rus vatandaşları, Rusya’da ikamet eden gerçek kişiler ve Rusya’da yerleşik tüzel kişiler için geçerli olduğu duyuru notunda şu ifadeler yer aldı:

“Adres kanıtı ile doğrulanan Rusya dışında ikamet eden Rus vatandaşlarının hesapları ve Rus vatandaşları veya Rusya’da ikamet eden gerçek kişilerin veya Rusya’da yerleşik tüzel kişilerin toplam değeri 10.000 Euro’nun altında kalan hesapları etkilenmeyecek ve aktif kalacaktır. ”

Açık vadeli veya türev pozisyonları olan kısıtlı kişi ve kuruluşların pozisyonlarını kapatmak için 90 günleri olacak.

Binance, yeni alınan önlemlerin “potansiyel olarak normal Rus vatandaşları için kısıtlayıcı” olduğunu belirtti. “Binance, bu yaptırımların uygulanmasında sektöre liderlik etmeye devam etmeli. Diğer tüm büyük borsaların yakında aynı kurallara uyması gerektiğine inanıyoruz ”diye ekledi firma.

Binance, Cointelegraph’ın yorum talebine hemen yanıt vermedi. Bu makale, yeni bilgiler bekleyen güncellenecektir.

İlişkili: Kripto şirketi Exmo, işinin bir kısmını satarak Rusya ve Belarus’tan çıkıyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao daha önce Binance gibi kripto borsalarının geleneksel finans kurumlarına benzer şekilde yaptırımlara uyması gerektiğini açıklamıştı. CEO, Binance’in Rusya’ya karşı Batı yaptırımları nedeniyle “milyonlarca masum kullanıcının hesabını tek taraflı olarak dondurmayacağını” vurguladı.

AB, 8 Nisan’da Rusya’ya yönelik beşinci kısıtlayıcı önlem paketini resmen onayladı ve Ukrayna’ya yönelik eylemlerine yanıt olarak Rus hükümetine karşı bir dizi kısıtlama getirdi. Paket, “Rusya’ya yüksek değerli kripto varlık hizmetleri” sağlama yasağı içeriyordu.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!